Vraag
Wij willen een afdak maken achter een bestaande vergunde garage met voldoende afstand van de perceelsgrenzen. Het dak steunt op drie palen en alle kanten blijven open. De oppervlakte is 18 m². Is hiervoor een vergunning of melding nodig ?
Beste bezoeker,
Op 30 mei sluiten we definitief onze deuren. We zijn trots op alle inspiratie, advies en projecten die we de voorbije jaren met onze lezers en partners hebben kunnen delen.
Voor ons is het nu tijd voor een nieuw project. Bedankt voor het vertrouwen in ons merk de afgelopen jaren!
Team Livios
Wij willen een afdak maken achter een bestaande vergunde garage met voldoende afstand van de perceelsgrenzen. Het dak steunt op drie palen en alle kanten blijven open. De oppervlakte is 18 m². Is hiervoor een vergunning of melding nodig ?
In totaal mag je voor 40 m² aan vrijstaande gebouwen of overdekte constructies plaatsen in je zij- en achtertuin. Voor niet-overdekte constructies is dat 80 m². Is dat zo, dan krijg je voor het bijplaatsen van dit afdak een vrijstelling. Dit wil zeggen: geen melding of vergunning. Voor alle zekerheid kan je nog altijd eens bij de gemeente aanbellen.
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Levenslang comfort: waarom prefab modulaire woningbouw een toekomstgerichte keuze is
De meeste Belgen willen het liefst zo lang mogelijk in hun eigen woning blijven wonen.
Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!
AanvragenMet premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.
ZoekenMet deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.
Aanvragen