Factuur bijna dubbel zo duur als offerte: kan dit? (Beantwoord op 28-04-2017)

Vraag

Onze offerte werd ondertekend en nadien werden de werken ook uitgevoerd. Facturen kwamen binnen afhankelijk van de uitgevoerde werken. De laatste factuur brengt de totaalkost evenwel op haast het dubbele van de oorspronkelijke offerte. Is dit wettelijk en hoe moeten we ons hier tegenover verhouden?

Antwoord

Veel hangt af hoe eventuele meerkosten in het contract worden vermeld (overmacht, onvoorspelbare obstakels die de prijs opdrijven ...?) Is hier geen sprake van, dan is het niet te verantwoorden dat het uiteindelijke bedrag dubbel zo hoog oploopt. Uit jouw vraag is het niet duidelijk over welk soort werken het gaat of wat er gebeurd is wat zo'n meerkost zou kunnen rechtvaardigen.

Werk je met een architect samen, betrek hem dan hierbij. Het is ook zijn of haar taak om mee te waken over het budget, dat vasthangt aan de uiteindelijke factuurbedragen. Afhankelijk van wat er dus in het contract staat, teken je dus best voorbehoud aan op de betaling.

Beantwoord door: Livios

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Levenslang comfort: waarom prefab modulaire woningbouw een toekomstgerichte keuze is
STiDO Modulair Bouwen

Levenslang comfort: waarom prefab modulaire woningbouw een toekomstgerichte keuze is

De meeste Belgen willen het liefst zo lang mogelijk in hun eigen woning blijven wonen.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag