Hoe uit onverdeeldheid geraken? (Beantwoord op 11-10-2017)

Vraag

We zijn met vier erfgenamen die recht hebben op de landbouwgrond van onze ouders. Twee onder ons willen echter niet verkopen. Wat kunnen ik en mijn zus doen om uit de onverdeeldheid te treden?

Antwoord

Deze info vonden we online terug via de website van Recordbank: "Als u samen met anderen (bv. broers of zussen) een woning erft, kunt u uit deze ‘onverdeeldheid’ treden door het vastgoed van de hand te doen of (één van) de anderen uit te kopen. Die onverdeeldheid wegwerken kan pas nadat eventueel vruchtgebruik van de woning wordt gerespecteerd of gecompenseerd. De compensatie wordt op een specifieke manier berekend, en heeft ook zijn invloed op de successierechten. Uit onverdeeldheid treden is ook niet gratis: hou rekening met registratierechten van 1%."

Bespreek alleszins alles nauwgezet met je notaris.

Beantwoord door: Livios

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Langer én stijlvol thuis blijven wonen? Ontdek de elektrische revolutie van de Orona Homelift
Comfortlift Orona

Langer én stijlvol thuis blijven wonen? Ontdek de elektrische revolutie van de Orona Homelift

We willen het liefst allemaal zo lang mogelijk in onze vertrouwde woning blijven wonen.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag