Dakoversteek (Beantwoord op 01-07-2003)

Vraag

Onze plannen voor ons nieuw te bouwen huis zijn goedgekeurd. Op dat plan staat ons huis zonder dakoversteek. Nu hadden wij wel graag een oversteek gemaakt van 20 cm. Het huis is in Kubisme-stijl en zonder oversteek nogal kaal. Wij hebben dit niet op de eerste indiening bijgevoegd omdat de verkavelvoorschriften hier onduidelijk over waren en het plan dringend moest goedgekeurd worden om nog te genieten van de nieuwbouwpremie van het Vlaamse Gewest. In onze verkavelvoorschriften (stad Leuven) staat dat minstens de helft van onze voorgevel op de voorste bouwlijn moet staan (wat geen probleem is) en dat een dakoversteek maximum 50 cm mag zijn. Moeten wij dan opnieuw een aanvraag indienen om deze wijziging door te voeren of niet? Zijn er nog andere voorschriften te volgen? Er staan reeds huizen met en zonder oversteek en iemand heeft ook hetzelfde probleem dan wij maar heeft die oversteek gewoon gemaakt zonder iets aan te vragen. Kunnen jullie mij informeren?

Antwoord

Als je volgens de letter van de wet wil handelen, dien je een nieuwe aanvraag in te dienen met daarop de oversteek van 20 cm.

We raden je evenwel aan om even te polsen bij de verantwoordelijke ambtenaar bij de dienst ruimtelijke ordening in Leuven. Misschien oordeelt hij - gezien de minieme aanpassing - dat een nieuwe aanvraag niet nodig is. Mocht dit het geval zijn, vraag hier dan wel een schriftelijke verklaring van. Dit kan je achteraf heel wat problemen voorkomen.

Beantwoord door: Livios

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Een strakke bijkeuken? Werk je koelkast of diepvriezer netjes weg in een maatkast
Maatkasten Online

Een strakke bijkeuken? Werk je koelkast of diepvriezer netjes weg in een maatkast

In moderne woningen stopt het strakke interieur niet aan de keukendeur.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag