Voorzieningen airco bij nieuwbouw? (Beantwoord op 24-03-2004)
Vraag
Wij gaan sleutel-op-de-deur bouwen en willen in de verre toekomst over airco beschikken op beide verdiepingen. Moeten wij al een installateur raadplegen, of kunnen we voorlopig enkel wachtbuizen voorzien (zoals we dat ook voor domotica willen doen)? We denken in de richting van vaste split of multi-splitsystemen. Wij willen bovendien een vrij strak, modern interieur, zodat het esthetische aspect ook een belangrijke rol speelt. Is het aan te raden om toestellen aan te kopen die zowel verwarmen als koelen (bv. in slaapkamers)?
Antwoord
Airco integreren in alle kamers van een bestaande woning is niet evident. Laat alleszins voor de realisatie van de nieuwbouw een gedetailleerd plan voor de airco opstellen, zodat je niets over het hoofd ziet. Toestellen die ook warmte afgeven zijn vooral in het tussenseizoen interessant, omdat je dan de hoofdverwarming niet dient aan te zetten. In die zin bieden ze niet echt een meerwaarde voor de slaapkamer, waar het sowieso iets frisser mag zijn. Toestellen die warmte afgeven hebben daarom een groter nut in echte 'leef'ruimtes. De toestellen die vandaag op de markt zijn, kunnen als hoofdverwarming gebruikt worden tot een temperatuur van -15 graden Celsius. Is het in die optiek niet beter om meteen nu al de airco te installeren? Zoals je nu te werk gaat, betaal je dubbel: nu cv en later airco.
Beantwoord door: Livios
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
BLANCO Belgium bv
Nieuwe eyecatcher voor je keuken: keukenkraan zonder hendel met aparte bediening
Wist je dat je je keukenkraan gemiddeld 90 keer per dag open en dicht draait?