Tegels verlijmen op OSB-plaat (Beantwoord op 23-04-2004)

Vraag

In de badkamer bij de dochter zijn wij met renovatiewerken bezig. Wat de vloer betreft, hebben wij van muur naar muur nieuwe balken gestoken en die verbonden met de daaronder liggende balken, enerzijds om met de nieuwe leidingen in de ondervloer weg te kunnen en anderzijds om een steviger geheel te krijgen om op te vloeren. Op de nieuwe balken hebben wij een vloer aangebracht in OSB-platen type 3 tand en groef, om de 10 cm gevezen. Daarop willen wij nu vloeren. Gezien wij geen hoogte genoeg hebben om een gewapende chape te leggen zouden wij willen vloeren op de OSB. Men heeft mij toevertrouwd een net te gebruiken in de lijmlaag en te voegen met een elastische mortel. Hoe gaan wij te werk en met welke materialen?

Antwoord

John Coorevits van Ceramega raadt je aan om te werken met een uitzettingsmat. Onder meer Schluter heeft hiervoor een goed product op de markt, nl. 'Ditramat'.

John Coorevits geeft volgende tips mee: "Zorg ervoor dat de OSB-platen niet helemaal tegen de muur liggen, omdat anders een te hoge spanning kan ontstaan. Vervolgens bevestig je de mat met pastalijm. Geen poederlijm, want dan lost het materiaal. Vervolgens gebruik je pastaflextegellijm om de tegels te verlijmen."

Meer info over dit systeem op www.schluter.com

Beantwoord door: John Coorevits , Top Tegel 04

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Nieuwe eyecatcher voor je keuken: keukenkraan zonder hendel met aparte bediening
BLANCO Belgium bv

Nieuwe eyecatcher voor je keuken: keukenkraan zonder hendel met aparte bediening

Wist je dat je je keukenkraan gemiddeld 90 keer per dag open en dicht draait?

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag