13

Condensatie slaapkamer

sieg
sieg
#Ventilatie · 9 jaren geleden

beste ,

wij hebben in november 2014 ons huis gekocht en hier de maanden daarna in verbouwd , nu hebben we met het kouder worden gezien dat we smorgens twee plekken van ongeveer 10 op 20 cm vocht hebben staan op ons plafond , altijd dezelfde plek en trekt ook weg overdags , ook op de nieuwe raam staat best veel condensatie . het is een houten plat dak geisoleerd met 20 cm isowol en heb ook een dampscherm tussen isolatie en plafond gestoken , plafond is van gyproc en hangt vast met gyproc plafond profielen . er stond wel geen verwarming in de slaapkamer deze heb enkele dagen geleden geinstalleerd maar echt veel geholpen heeft het nog niet . We proberen nu ook zoveel mogelijk de slaapkamer raam open te zetten om te verluchten. enige ervaringen of tips zouden zeer welkom zijn

Alle reacties

0
Charel
Charel
932 5436 Andere professioneel
9 jaren geleden

Beste,

Nog geen antwoord maar wel bijkomende vragen:

Hoe zijn de muren geisoleerd? Is het dampscherm luchtdicht geplaatst? Alle naden afgeplakt? Zitten er verluchtingskapjes in het plat dak? Die twee natte vlekken zitten die op het plafond van de slaapkamer? Is het ook het raam van de slaapkamer waar zo veel condens wordt gevormd? Hoe is dat in de andere ruimte's? Is er een verluchtingsysteem? Badkamer of keuken vlakbij?

Als je de slaapkamerraam openzet om te verluchten, hoe lang en op welke momenten laat je die openstaan? Zet je daarbij nog ergens anders iets open?

0
gery
gery
71 548 Andere particulier
9 jaren geleden

Sieg schreef: "twee plekken van ongeveer 10 op 20 cm vocht hebben staan op ons plafond , altijd dezelfde plek"

Zit daar toevallig een koudebrug?

0
gery
gery
71 548 Andere particulier
9 jaren geleden

Sieg schreef: "ook op de nieuwe raam staat best veel condensatie"

Alu of PVC of houten raam?

0
sieg
sieg
0 5 Verbouwer
9 jaren geleden

de buitenmuur en de muur gemeenschappelijk met de buurman hebben 5 cm rockwol achter de gyproc steken , de natte plekken staan inderdaad op het plafond van de slaapkamer en het gaat ook over de raam van de slaapkamer (PVC) dubbel glass , aan de slaapkamer hebben we nog een kleine wasplaats met wc , hier staat op de moment enkel wc en lavabo in . heb de raam gisteren rond 17h30 opengezet tot 20h , maar vanochtend weer het zelfde verhaal , zelfde plekken zelfde plaats . Of er een koudebrug zit zou ik niet kunnen zeggen.

0
Charel
Charel
932 5436 Andere professioneel
9 jaren geleden

Het is duidelijk vooral een kwestie van te weinig ventileren. Op de enige momenten dat er vocht geproduceerd wordt in die ruimte, 's nachts door er te slapen, is er geen enkele ventilatie en heeft het geproduceerde vocht alle tijd om zich af te zetten (condenseren) op de koudste vlakken zoals de ramen en eventuele koudebruggen.

Maar, buiten die zichtbare hinder is er nog een groter gevaar!

De manier waarop de woning is geisoleerd met slechts 5 cm glaswol en dan nog aan de binnenkant is zeer riskant voor condensvorming tussen isolatie en koude buitenmuur, met alle gevolgen vandien.

Hier is constant ventileren dus een must! Een raam openzetten gedurende de avond helpt geen zier, het zou zelfs nog meer vocht kunnen binnenhalen.

0
sieg
sieg
0 5 Verbouwer
9 jaren geleden

zou een luchtontvochtiger hier kunnen helpen ? en ja het zijn wel harde platen glaswol deze werden aangeraden omdat ze juist zouden dienen voor tussen de gyproc profielen te steken . moest ik de spauw laten isoleren zou dit een permanente oplossing kunnen zijn ?

0
Charel
Charel
932 5436 Andere professioneel
9 jaren geleden

Een luchtontvochtiger kan het vocht voor een deel wegnemen maar maakt de binnenlucht niet gezonder. Je zou dat dan ook vooral 's nachts moeten laten draaien en dat gaat uw nachtrust niet ten goede komen omwille van het geluid dat zo een ding maakt.

Heb je die gyprocwand met isolatie zelf gemaakt? Is daar een dampscherm voorzien? Hoe is de opbouw van die wand? Met welke materialen?

0
sieg
sieg
0 5 Verbouwer
9 jaren geleden

jha die heb ik zelf gezet , zit bij de muur geen dampscherm in , wordt meestal alleen bij plafonds gedaan als ik juist ben , opbouw is gewoon gyproc profielen met isolatie materiaal en dan de gyrpoc platen ertgen

0
Charel
Charel
932 5436 Andere professioneel
9 jaren geleden

Neen, daar ben je niet juist!

Een dampscherm moet verhinderen dat vochtige lucht kan doordringen door de isolatie waardoor die vochtige lucht zou kunnen condenseren tegen een koud vlak. Dat vlak kan dan de onderkant van de dakvloer of de dakdichting zijn maar kan net zo goed een koude buitenmuur zijn. Dat werkt horizontaal hetzelfde als verticaal.

In uw geval, waar er duidelijk condensatie is op zichtbare koude vlakken zal dat gegarandeerd ook zo zijn op de onzichtbare koude vlakken, de achterliggende muren dus.

Ik weet niet zeker of je dit nog min of meer kan rechttrekken zonder alles terug open te maken. Wat je minstens al moet doen is voor een constante ventilatie zorgen, verder zou ik overwegen om de ganse muur met een dampdichte verf te behandelen. Zeker ook overwegen om de spouwmuren te isoleren, dit afhankelijk van de staat en de afwerking van het buitenspouwblad (moet dampopen zijn)

Als je hier geen maatregelen neemt dan voorspel ik miserie na enkele jaren.

Het spijt me voor het slechte nieuws.

0
sieg
sieg
0 5 Verbouwer
9 jaren geleden

alvast bedankt voor de reacties ,

ga alvast eens kijken voor dampwerende verf , een scherm plaatsen zal zo en zo moeten door de muur weer af te breken . ga mij ook eens verder informeren over het isoleren van de spouwmuren . nu hadden we gisteren heel de dag de slaapkamer raam open gezet en na het werken dicht gedaan en beginnen verwarmen , ook geslapen met de slaapkamer deur open , vanmorgend geen druppel condens te vinden ook niet op de raam , mss een toeval maar ga dit eens een paar dagen volhouden zolang het droog is buiten natuurlijk en zien wat dit al geeft

Van verwarming tot ventilatie. Ontdek alles wat je moet weten over energie in ons gratis magazine ‘Mijn Energie’

Van verwarming tot ventilatie. Ontdek alles wat je moet weten over energie in ons gratis magazine ‘Mijn Energie’

De mogelijkheden zijn de laatste jaren enorm toegenomen, waardoor het moeilijker wordt om de juiste keuze te maken voor jouw woning. In dit magazine helpen we je graag op weg.

Bestel nu
Ventilatiesysteem plaatsen? Ontvang gratis offertes!

Ventilatiesysteem plaatsen? Ontvang gratis offertes!

Kies voor een efficiënt ventilatiesysteem en vergelijk vandaag nog gratis en vrijblijvende offertes van vakmensen in jouw buurt.

Offertes aanvragen

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Centrale of decentrale ventilatie in je badkamer? Zo zorg je voor gezonde lucht

Centrale of decentrale ventilatie in je badkamer? Zo zorg je voor gezonde lucht

Efficiënte ventilatie in je badkamer zorgt voor gezonde lucht en voorkomt schimmel. Ontdek het juiste systeem voor je woning en de prijs ervan.

Lees meer

Meer kans op vochtproblemen en schimmel in de winter: tips om je luchtvochtigheid op peil te houden

Meer kans op vochtproblemen en schimmel in de winter: tips om je luchtvochtigheid op peil te houden

In de winter is er meer kans op schimmel en vocht in huis. Met deze tips hou je je luchtvochtigheid op peil en vermijd je vochtproblemen!

Lees meer

Ventilatie-eisen voor je woning: zo voldoe je aan de EPB-regelgeving

Ventilatie-eisen voor je woning: zo voldoe je aan de EPB-regelgeving

Wie bouwt of renoveert moet voldoen aan de EPB-regelgeving en de ventilatie-eisen respecteren. Ontdek hoe ventilatie je EPB-score beïnvloedt.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag