2

Isolatie van zolder

isoleerke
isoleerke
#Isolatie · 10 jaren geleden
wij willen de zolder van een gebouw van 25 jaar oud isoleren. daar liggen pannen op en een onderdak wellicht uit eternit platen. we zijn van plan om rockwol psijkerflensdeken te gebruiken. kan dit zomaar onder de eternit platen ? we hebben de indruk dat er soms wat nattigheid aan de wol komt, s'morgens, ook al heeft het s'nachts niet geregend. kan dat door die eternit platen ? alvast bedankt isabelle

Alle reacties

0
Isolteam
Isolteam
10 41 Andere professioneel
10 jaren geleden

Beste,

De vochtigheid aan de onderzijde van het onderdak is condensatie, dit is volstrekt normaal. Oppervlakken die naar de hemel gericht zijn, bijv. een dakvlak, kunnen kouder worden dan andere bouwdelen, met mogelijks condensatie op deze oppervlakken als gevolg.

Als je de volledige beschikbare ruimte tussen de dakspanten opvult met isolatie, en afwerkt met een dampscherm, komt er geen vochtige lucht in het dakpakket, en wordt condensatie uitgesloten.

Besluit: volledige spantdikte opvullen met isolatie (flensdeken bijvoorbeeld) tot tegen het onderdak, en dampscherm (alu-folie op flensdeken) mooi dichtkleven en aansluiten op andere bouwdelen.

Veel succes!

Groeten, Isolteam

Download gratis onze gids voor isolatie

Download gratis onze gids voor isolatie

Ontdek hoe je jouw woning warm, comfortabel en duurzaam maakt. Inclusief handige checklists voor een probleemloze isolatieklus!

Download nu gratis jouw isolatiegids

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Je zolder isoleren? Dit stappenplan is een garantie op succes

Je zolder isoleren? Dit stappenplan is een garantie op succes

Ga jij je huis energiezuinig renoveren? Dan is je zolder de perfecte plaats om te beginnen. Met dit stappenplan isoleer je je zolder in vijf stappen.

Lees meer

Isolatiemateriaal: soorten, voor- en nadelen en prijzen

Isolatiemateriaal: soorten, voor- en nadelen en prijzen

Isolatiemateriaal vind je in alle soorten en maten. Van minerale wol, over PUR, tot schapenwol. Wij lijsten de soorten, voor- en nadelen en prijs op.

Lees meer

Dakisolatie plaatsen? 7 fouten die je absoluut moet vermijden

Dakisolatie plaatsen? 7 fouten die je absoluut moet vermijden

Deze zeven fouten moet je absoluut vermijden bij het plaatsen van dakisolatie.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag