15

Suggesties gevraagd voor bouwplan

Tom36
Tom36
#Ontwerp · 9 jaren geleden

Hallo,

In bijlage een grondplan van onze woning na verbouwing, evenals de huidige situatie. Het 3D model is de toekomstige situatie. Alle suggesties (te groot, te klein, ...) zijn welkom. Het zuiden bevindt zich linksboven op het plan.

Alvast dank

Alle reacties

0
Charel
Charel
932 5443 Andere professioneel
9 jaren geleden

Beste,

Je wil waarschijnlijk alles reorganiseren omdat je de slaapkamers en de badkamer boven wil maken, en wellicht ook om de living richting het zuiden aan het terras en tuin te laten grenzen.

Wellicht zullen een aantal muren draagmuren zijn en dus moeilijk te verplaatsen. Moest je de onverplaatsbare stukken muur apart kunnen aanduiden dan zou het gemakkelijker zijn om mee te denken.

Mijn eerste indruk is dat de indeling nogal complex is , verspringende muren, hoeken, kleine onderverdelingen, smalle doorgangen, sommige ruimtes te groot, sommigen te klein.

- een (te) grote berging en een (te) grote wasplaats naast elkaar. Ik zou die verkleinen en er één plaats van maken, op doe manier zou je de zithoek in de living wat ruimer kunnen maken.

- De ingebouwde kasten naast de koele berging, één voor de logeerkamer en één voor de keuken: Zowel logeerkamer en keuken zijn groot genoeg, die hebben dat niet nodig. Moest je, door deze weg te laten, de doorgang tussen keuken en eetplaats ruimer kunnen maken dan zou ik dat zeker proberen.

- Ik veronderstel dat het extra isoleren en ventileren ook een prioriteit gaat zijn bij uw verbouwing, en dan is een koele berging niet echt goed meer te realiseren, ik denk dat het dan handiger is om eventueel een extra grote koelkast in uw keuken te integreren voor de zaken die echt koel moeten bewaard worden, de rest kan in gewone kasten (plaats genoeg in de keuken). Als dus zowel de koele berging en de inbouwkasten kunnen wegvallen dan kan je een veel ruimtelijk geheel maken van keuken, eethoek en zithoek.

Een buitendeur in de wasplaats om van daaruit dan via berging en inkom verder binnen te komen lijkt mij onpraktisch en onnodig. Beter een buitendeur dan in de keuken.

Ik zou op papier alle muren die eventueel gemakkelijk kunnen verwijderd worden wegdoen en enkel de draagmuren laten staan om dan alles vanaf nul terug te bedenken.

0
Tom36
Tom36
0 4 Verbouwer
9 jaren geleden

Bedankt sjarel voor de feedback. 

Idd. niet evident; we hebben reeds geruime tijd met architect overlegd maar we geraken er niet uit. 

Hoofddoel van verbouwing zou zijn isoleren en ventileren (vloeren eruit want hier en daar vochtproblemen + dak moet vervangen); op zich al een redelijke ingreep, vandaar de denkpiste of we onze noordgerichte living niet zuidgericht kunnen maken. 

Warrig, versneden enz.: klopt, maar is eigenlijk in de huidige situatie ook al zo.Platsmijten en nieuwbouw zou een goede optie zijn maar financieel niet haalbaar. Misschien wordt het dan wel geen verbouwing...

In bijlage nog wat meer verduidelijking: 

- oprit kan niet gewijzigd (delen we met de buren)

- aan de andere kant geen buren dus linkerzijde plan is de interessantste zone voor leefruimtes

- inplanting (huidige) keuken is in grijs aangegeven, toekomstige keuken mogelijks ook zo

- draagmuren in blauw; er is nu vanuit gegaan om draagmuren maximaal te sparen (kostenbesparend?) - plafond zijn potten+druklaag

- bestaande ramen zijn reeds vervangen door nieuwe (ik weet het, stom, een mens leert met de jaren...)= liefst maximaal te behouden (opnieuw kostenbesparend?) 

- bovenverdieping is niet getekend (zadeldak op voorste deel van het huis, achterste deel zou plat dak worden), omvat badkamer en slaapkamers.

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/30442/inplanting-1.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=414f7004224c10e81a93d8c3d585f895
0
DS Elektro & Reno
DS Elektro & Reno
0 7 Andere professioneel
9 jaren geleden

Dag Tom,

Dit is moeilijk om enkel maar met plannen een idee te krijgen wat er kan exact kan, ik wil je graag helpen om vrijblijvend is ter plaatse te komen kijken als het niet te ver weg is. Ik ben van Heist op den Berg. Dan kan ik ook ineens zeggen waar je rekening moet mee houden op gebied van ventilatie, verwarming en elektriciteit.

0
Charel
Charel
932 5443 Andere professioneel
9 jaren geleden

Tom,

Ik kan me moeilijk voorstellen dat alle muren in het blauw aangeduid, dragende muren zijn, daarvoor zijn het er te veel en staan ze te dicht bij elkaar.

Een muur kan dragend zijn om verschillende redenen.

- Er staat op het verdiep nog een muur recht boven: Wellicht zulllen is om die reden al stukken muur niet als dragend kunnen beschouwd worden, tenzij op het verdiep dezelfde indeling bestaat.

- Er rusten welfsel of balken met hun uiteinden op de muren. Dan zouden er vele zeer korte welfsels of balken moet gelegd zijn. Je zou zo mogelijk moeten onderzoeken of dat het geval is.

Verder kan je ook nog onderzoeken op welke plaatsen een dragende muur of een deel ervan op een gemakkelijke manier kan worden vervangen door een poutrel.

Hopelijk zie je hier nog mogelijkheden en kan je zo een plannetje maken met minder muren in blauw gekleurd.

0
Tom36
Tom36
0 4 Verbouwer
9 jaren geleden

Draagmuren heb ik van de vorige eigenaar (die het huis bouwde) + ook al richting welfsels zelf geverifieerd. Motivatie was dat korte welfsels vroeger blijkbaar goedkoper waren dan lange (maw. 1m+1m was goedkoper dan 2m; mss nog steeds zo, geen idee). 

Kan je verifiëren of een welfsel doorloopt over een muur (zonder deze muur weg te kappen?) - bovenop welfsels ligt een betonlaag. 

Groeten

0
Charel
Charel
932 5443 Andere professioneel
9 jaren geleden

Draagmuren heb ik van de vorige eigenaar (die het huis bouwde) + ook al richting welfsels zelf geverifieerd. Motivatie was dat korte welfsels vroeger blijkbaar goedkoper waren dan lange (maw. 1m+1m was goedkoper dan 2m; mss nog steeds zo, geen idee). 

Kan je verifiëren of een welfsel doorloopt over een muur (zonder deze muur weg te kappen?) - bovenop welfsels ligt een betonlaag. 

Groeten

De dikte van een muur kan al een aanduiding zijn. Op halfsteense muren (+/- 10 cm) worden meestal geen twee welfsels kop tegen kop gelegd. Om zeker te zijn zou je een of meerdere stenen in de bovenste laag kunnen wegkappen.

Een paar relatief korte poutrels zouden ook al veel kunnen oplossen.

0
Tom36
Tom36
0 4 Verbouwer
9 jaren geleden

Alle "veronderstelde" draagmuren zijn ca. 25 cm. De muren die niet als draagmuur zijn aangeduid zijn idd. 10 cm. Ik ben nog geen stenen gaan wegkappen voorlopig :-) 

Een paar korte poutrels: alle suggesties zeker welkom... ik dacht dat we dat min of meer hadden toegepast in het voorliggende plan maar dus blijkbaar niet met veel succes...

Groeten

0
DS Elektro & Reno
DS Elektro & Reno
0 7 Andere professioneel
9 jaren geleden

Dag Tom,

Een klein vraagje: waar staat jou voordeur? en is de wasplaats echt zo groot of is hier nog een garage of zo?

0
flappie
flappie
1 4 Verbouwer
9 jaren geleden

Hallo,

Als je dan toch de vloeren zal uitbreken, zorg er dan voor dat alle waterleidingen dicht bij elkaar liggen. Die kosten veel geld (ook aan werkuren) en je verliest veel warmte als je ver van je verwarmingsinstallatie bent. Vooral als je badkamer boven toch vooraan zal zijn. Ik zou de indeling anders doen. 

- ik zou zeker de wasplaats en bureau verwisselen van plaats. Eventueel bureau integreren in living?

- inkom in de hobbyruimte en je hebt daar al een perfecte ruimte voor de wc met mogelijkheid voor een buitenraampje (je toekomstige geplande douche) en je kan de trap laten waar je die wilde steken en je behoud de oude gang om naar je nieuwe living te gaan. Als je dan een muur naast je trap plaats heb je nog een berging ruimte ongeveer even groot als je koele berging wat zeker groot genoeg is omdat je nog die hele grote wasplaats hebt.

- de overgebleven slaapkamer kan dan dienstdoen als hobbyruimte

- de koele berging en keuken zou ik inderdaad ook behouden. en de oude badkamer en wc afbreken als doorgang naar de living

- dan heb je nog de hele oude living over als wasplaats van waaruit alle water- en verwarmingsleidingen kunnen vertrekken zonder warmteverlies. Een wasplaatsis toch het meest handig dicht bij de keuken. En als je echt een logeerkamer wil kan je die doen op de voorziene plaats met dan eventueel een douche waar je eerst de wc wou doen.

mvg

0
Tom36
Tom36
0 4 Verbouwer
9 jaren geleden

Geen slechte suggestie Flappie (ik overweeg toch iets in die richting, mss met afbraak van deel achterbouw). 

Voordeur is er momenteel niet, enkel de zijdeur aan oprit (straat ligt onderaan op plan). Grote wasplaats is idd. een gerecycleerde garage. 

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.

Bestel nu
Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Harvard-professor Allen: “Een deel van het zorgbudget moet naar de bouwsector”

Harvard-professor Allen: “Een deel van het zorgbudget moet naar de bouwsector”

Volgens experts, zoals Harvard-professor Joseph Allen, zijn ventilatie, daglicht en luchtkwaliteit essentieel om van je huis een gezond huis te maken.

Lees meer

Vraag aan de lichtexpert: Hoe trek je meer daglicht naar binnen?

Vraag aan de lichtexpert: Hoe trek je meer daglicht naar binnen?

Lichtexpert Joël Sels geeft tips en oplossingen om meer daglicht in huis te halen. Ontdek hoe je je woning lichter en ruimer maakt.

Lees meer

Bodemattest cruciaal bij verkoop

Bodemattest cruciaal bij verkoop

Een bodemattest vertelt je meer over de kwaliteit van de grond. Het is een verplicht document als je bouwgrond, een woning of een appartement verkoopt.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag