Bij mijn weten speelt de densiteit van glas-of rotswol geen rol of het over lage of hoge tonen gaat omdat de moleculaire structuur dezelfde is. Hoe denser, hoe meer resorptie. Hoe minder meetrillen of resonantie met een bepaalde toonhoogte, hoe meer resorptie. Het verschil in densiteit vermijdt wel dat toonhoogtes die door de eerste laag gaan, met evenveel gemak door de tweede laag gaan.
Afveren voor lage tonen is inderdaad van belang, voor hoge tonen iets minder omdat de golflengte korter is en zelden stijve constructies doet meetrillen.
Van belang is ook, en vaak moeilijk te realiseren, dat er totaal geen lekken mogen zijn, zoals bijvoorbeeld door een luchtkanaal, of roostertje, of sleutelgat. De hoge tonen komen daar door op een manier dat je hele werk grotendeels verloren gaat. Demping in je ruimte helpt ook om de resterende geluiden geen vrij spel te geven. Om een voorbeeld te geven. Je kan een gang van drie meter volledig ( wanden en plafond ) dempen met een dikke laag rotswol, en tapijt op de vloer. Als je met deze gang twee kamers met mekaar verbindt, komt er zelfs zonder deur geen enkel geluid van de ene naar de andere kamer. ( de gang heeft best de uitgang op het eind aan de zijkant voor extra breken van de geluidsgolven.