Vloeropbouw in veranda: met of zonder isolatie?

4

Vloeropbouw in veranda: met of zonder isolatie?

Guido V.
Guido V.
#Vloeren · 9 jaren geleden
Ik heb 30 cm op te vullen om een nieuwe vloer aan te brengen in mijn veranda, aangebouwd aan mijn woning en gericht naar het N. Ik heb de keuze : ofwel een traditionele opbouw met isolatie (15cm beton met bewapeningsnet, 8cm PURplaten, 7cm chape, lyvin vloerbedekking; Ofwel 23cm beton, 7cm chape, lyvin vloerbedekking. In het eerste geval heb ik een warme vloer en minder kans op oppervlakte condens. In het tweede geval maak ik ten volle gebruik van de warmteopslagcapaciteit van beton. De veranda is geen leefruimte en zal in de winter minder gebruikt worden. Wat raad U mij aan?

Alle reacties

0
Charel
Charel
932 5434 Andere professioneel
9 jaren geleden

In het tweede geval maak je geen gebruik van de warmteoplagcapaciteit van het beton maar eerder van het verliesoppervlak ervan. Om er wel gebruik van te kunnen maken moet je beginnen met isolatie, dan beton en dan chape en vloerafwerking.

0
Guido V.
Guido V.
0 1 Verbouwer
9 jaren geleden

Bedankt. Welke isolatie is geschikt op een niet vlakke zandgrond?

5à10 cm Argex? 

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/32269/image-31.jpeg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=626a6c643f576508ad9199cbee8e0418
0
Charel
Charel
932 5434 Andere professioneel
9 jaren geleden

Vijf of tien cm argex op een evntueel licht vochtige ondergrond kan je nauwelijks isolatie noemen.

Ik zou minstens 12 cm harde isolatieplaten nemen (EPS bijvoorbeeld). Zorg er eerst voor dat de ondergrond redelijk vlak ligt. Kleine oneffenheden gaan geen probleem geven. Het gewicht van de opgestorte beton zal maken dat alles perfect tot tegen de ondergrond wordt gedrukt.

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Wanneer leg je een ontkoppelingsmat? Vloerexpert legt uit

Wanneer leg je een ontkoppelingsmat? Vloerexpert legt uit

Een tegelvloer en een ontkoppelingsmat gaan hand in hand. Maar hoe werkt het en is er een alternatief? Een expert van bouwmaterialen Wijckmans legt uit.

Lees meer

Keuzewijzer: vind de vloer die bij jou past

Keuzewijzer: vind de vloer die bij jou past

Ben je op zoek naar de juiste vloer? Het aanbod is enorm: van keramische tegels, over parket, tot laminaat. Ontdek de voor- en nadelen van alle vloertypes.

Lees meer

Keramische tegels: topper in gebruiksgemak

Keramische tegels: topper in gebruiksgemak

Op zoek naar een onderhoudsvriendelijke vloer? Dan zit je goed met keramische tegels. Klassiek, modern, rustiek … je vindt ze in allerlei stijlen.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag