5

Hoofdzekering stuk - Eandis stuurt factuur

pigpower
pigpower
#Elektriciteit · 9 jaren geleden

Eandis gecontacteerd omdat we geen electriciteit meer hadden (en we eerst hadden uitgemeten dat er ook geen electriciteit meer binnenkwam).  Aan de telefoon gaf de dame aan dat er kosten zouden aangerekend worden als de technieker onterecht zou langs komen maar anders niet.

Bleek de hoofdzekering stuk te zijn, deze werd dus vervangen.  Nu komt er hier echter een factuur in de bus voor 100€.  Iemand eerder al zoiets meegemaakt?  Was de dame aan de telefoon verkeerd of is deze factuur onterecht.

En indien Eandis correct factureert is deze kost voor huurder of verhuurder?

Alle reacties

0
Kris M
Kris M
594 3521 Andere particulier
9 jaren geleden

Smeltzekering als hoofdzekering ...  Da s dan een antieke meterkast.  Als je verhuurt is dan ws ook de electriciteitskeuring niet in orde.   Dit lijkt mij voor de VERhuurder een punt te zijn om te betalen en de electriciteit op orde te zetten.

Antwoord ondervvoorbehoud daar niet alle info beschikbaar is:  als bv de huurder onreglementair zwaardere zekeringen/bijkomende circuits installeerde dan wordt het natuurlijk een ander verhaal ...

0
RodeRidder
RodeRidder
237 1896 Bouwer
9 jaren geleden

Mij lijkt dit voor de huurder. Kortsluiting of overbelasting is tgv gebruik, net zoals batterijen, kuisen,... Neem aan dat dit ook de reden is waarom Eandis dit aanrekent. Oude zekeringen kunnen echter ook gewoon door verouderingsverschijnselen opgeven. Dit verschil is trouwens meestal zichtbaar. 

Wat je eventueel kan doen is een AS naar EANDIS sturen dat je deze factuur betwist met de argumentatie dat dit jij niet aan de oorzaak ligt van deze defecte zekering. Als dat tenminste zo is. 

EDIT: Maak eens een foto van de meterkast, specifiek die zekering. Dikwijls wordt met "zekering" een automaat bedoeld en die gaan inderdaad ooit kapot. Niet 100% zeker maar volgens mij is die automaat eigendom van Eandis, waarvoor je reeds indirect betaalt via de energierekening. 

0
K16
K16
51 313 Andere professioneel
9 jaren geleden

Een foto zou veel verduidelijken.

Is die hoofdzekering van Eandis dan wel behorende bij de installatie?

0
idur
idur
174 842 Andere professioneel
9 jaren geleden

Smeltzekeringen als hoofdzekering komen meer voor dan je denkt.Smeltzekeringen verouderen niet(zijn uitgevoerd met een zilverlegeringdraad) daarentegen automatische zekeringen kunnen wel ouderdomsverschijnselen vertonen.Ik heb in mijn professionele loopbaan er al een 3 tal maal mee te maken gehad en zoals hierboven iemand sugereerde is dit eigendom van Eandis en betaal je daar huurgeld voor.Eventuele vervanging van deze automaat is op hun kosten.

Elektriciteit plaatsen of renoveren? Ontvang gratis offertes!

Elektriciteit plaatsen of renoveren? Ontvang gratis offertes!

Ontdek de beste vakmensen uit de buurt. Vergelijk gratis en zonder verplichtingen offertes voor jouw elektriciteitswerken.

Offertes aanvragen
Thuisbatterij laten plaatsen? Vergelijk gratis offertes!

Thuisbatterij laten plaatsen? Vergelijk gratis offertes!

Laat een thuisbatterij installeren en gebruik optimaal je zonne-energie. Ontvang gratis en vrijblijvende offertes van vakmensen.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Groepsaankoop energie: bespaar honderden euro's per jaar op gas en elektriciteit

Groepsaankoop energie: bespaar honderden euro's per jaar op gas en elektriciteit

Besparen op je energiefactuur? Livios organiseert in samenwerking met Wikipower een groepsaankoop voor gas en elektriciteit. Registreer je gratis.

Lees meer

Is een keuring van je zonnepanelen verplicht? Ontdek alles over de procedure en prijs

Is een keuring van je zonnepanelen verplicht? Ontdek alles over de procedure en prijs

Wie zonnepanelen plaatst, moet die verplicht laten keuren. Ontdek meer over de procedure van de keuring van je zonnepanelen en de prijs ervan.

Lees meer

De juiste schakelaars kiezen voor je woning: ontdek de soorten en prijzen

De juiste schakelaars kiezen voor je woning: ontdek de soorten en prijzen

Welke schakelaar kies je? Leer meer over soorten schakelaars, de prijs, de plaatsing en de verschillende designs.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag