Welke percentage van het ereloon rekent een architect aan bij ruwbouw winddicht?

2

Welke percentage van het ereloon rekent een architect aan bij ruwbouw winddicht?

ES
ES
#Bouwpartners · 8 jaren geleden

Beste,

Wij zijn met onze architect de formule ruwbouw winddicht overeengekomen. Wij stellen ons nu vragen bij de schaalberekening m.b.t. de betaling van het ereloon. Voor de opvolging van de werf rekent onze architect slechts €250, wat neerkomt op 2% van het totale bedrag. Dit lijkt ons zeer weinig. Bij de start van de werken zouden wij reeds 98% van het totale bedrag betaald hebben. Hoe kunnen wij er zeker van zijn dat de architect de opvolging van de werf naar behoren uitvoert? 

Alle reacties

0
Charel
Charel
932 5450 Andere professioneel
8 jaren geleden

Beste,

Het is me niet helemaal duidelijk.

Bedoel je dat je de achitect al voor 98 % betaald zult hebben bij de aanvang der werken ? Dan is dat een slechte overeenkomst. 

Normaal zit de opvolging inbegrepen bij de totale opdracht en dus ook bij de totale overeengekomen prijs. En die kan je beter overeenkomen om in schijven te betalen. 

Bijvoorbeeld: 20 % bij ondertekening van de overeenkomst, 20 % bij indienen van het definitief ontwerp en goedkeuring, 20 % na aanvang der werken, 20 % halfweg de werken en nog 20 % na winddichte afwerking.

 

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Aannemer zoeken? Zo vind je er een voor jouw project

Aannemer zoeken? Zo vind je er een voor jouw project

Je bouwproject staat of valt grotendeels met de keuze van de juiste aannemer(s). Met deze tips kan je een aannemer zoeken voor jouw project.

Lees meer

De 5 voordelen van een sleutel-op-de-deurwoning

De 5 voordelen van een sleutel-op-de-deurwoning

Steeds meer kandidaat-bouwers kiezen voor een sleutel-op-de-deur woning. Wij zetten de vijf belangrijkste voordelen op een rij!

Lees meer

Is een interieurarchitect een meerwaarde voor jouw woning?

Is een interieurarchitect een meerwaarde voor jouw woning?

Waar de architect zich doorgaans meer bekommert om het exterieur, focust de interieurarchitect echt op details, afwerking van muren, vloeren,...

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag