Ik kan enkel Hugo bijtreden in zijn zeer juiste en volledige uitleg. Het gaat niet over het materiaal maar het principe van droging van een gevel. Geglazuurde bakstenen is voor ons in feite altijd een no-go, zelfs als de gevel niet aan de regenkant zit.
Een gevelisolatie en afwerking (want crepi zonder isolatie wordt niet als regendicht beschouwd) is dan een oplossing, ook niet zonder de spouw vooraf te vullen om hier geen convectieverliezen te krijgen.
Maar dat is meteen factor 10 of 20 qua kostprijs tov spouwmuurisolatie.
De druk op isolatie wordt opgedreven maar dat zou in feite niet moeten. De gemiddelde Vlaming blijkt zich nog altijd niet bewust van de voordelen van isolatie naar besparing en comfort. En men zou dan ook duidelijk moeten zeggen wanneer iets géén zin heeft om te isoleren en de verplichting(en) laten vallen.
Onze overheid kan toch niet gaan verplichten om overal te isoleren, ook waar het niet kan ?