Vraag over het plaatsen van een schouw van een gaskachel/gashaard in een appartement

8

Vraag over het plaatsen van een schouw van een gaskachel/gashaard in een appartement

marcel2
marcel2
#Ontwerp · 7 jaren geleden

Hallo,

wij wonen in een dakappartement en onze buur van het dakappartement naast ons ( ons terras zit tussen de beide appartementen). Onze buurman heeft vorige week een gashaard/gaskachel laten plaatsen zonder hiervoor toestemming te vragen aan de VME en heeft de schouwpijp op het hellend dak 7 dakpannen onder nok laten plaatsen. De schouwpijp bevindt zich op 5 meter van ons terras.

Wij hebben nu gevraagd om de schouwpijp boven de nok van het dak te plaatsen op advies van onze bouwheer dus de schouw te verhogen zodanig dat geen hinder voor ons is op ons terras.

Onze bouwheer is ver van overtuigd dat we hinder zullen hebben en dat we witte rook gaan zien passeren bij mistig weer, of neerwaardse wind met 100% zekerheid.

Kan u ons dit bevestigen en/of adviseren wat we in dergelijke situatie moeten doen?

Alvast bedankt,

Marcel 

Alle reacties

0
Kris M
Kris M
594 3491 Andere particulier
7 jaren geleden· Bedankje ontvangen

De schouwmond moet zich in “zone 1” bevinden.  Voorts moet de verdunningsfactor nagekeken worden:  zit de schouwmond ver genoeg van opengaande ramen etc.

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/43924/53708d87-2700-494b-84f6-c0523b94f62b.jpeg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=fadeb60585ad23a420129200dae93955
0
Charel
Charel
932 5438 Andere professioneel
7 jaren geleden· Bedankje ontvangen

Als die schouw op 5 m van uw terras uitkomt dan is er voldoende afstand gerespecteerd en ga je daar nauwelijks tot geen last van ondervinden.

Het schema zoals Kris het hier toont klopt voor wat betreft toestellen die een natuurlijke trek nodig hebben, wat niet per definitie het geval is. En die regel om dan de schouw te laten uitmonden in zone 1 is bedoeld om een goede en veilige werking te garanderen bij de buurman zelf. Voor jouw gaat dat sowieso niet veel uitmaken.

Kortom, ik zie enkel een mogelijk probleem voor uw buurman maar niet voor jou.

0
marcel2
marcel2
0 2 Andere particulier
7 jaren geleden

Hallo Charel, Kris,

volgens het bedrijf dat onze appartement heeft gebouwd (dus de bouwheer) bestaat de kans dat wij als directe buur witte rook gaan zien passeren bij mistig weer, of neerwaardse wind met 100% zekerheid - is het verplaatsen van de schouw naar de nok een oplossing hiervoor. De schouw tot aan de nok brengen kan ervoor zorgen dat de terugslag van rookgassen naar ons aanpalend terras verminderen of helemaal te kunnen vermijden.

Kunnen jullie dit bevestigen?

Zo ja, kunnen wij het verplaatsen van de schouw eisen van onze buurman? Via de RvME?

mvg, Marcel

0
Astrid Clabots - Clabots Advocaten
30 101 Andere professioneel
7 jaren geleden· Bedankje ontvangen

Geachte

Met veel interesse lees ik de technische uitleg en reacties.

Ik voeg hier van mijn zijde evenwel aan toe : Betreft het naburige appartement in één zelfde gebouw ? Had de buurman dan niet eerst, alvorens werken uit te voeren aan gemene delen (?), om toelating van de AV moeten verzoeken ?

Astrid CLABOTS

CLABOTS Advocaten

0
Charel
Charel
932 5438 Andere professioneel
7 jaren geleden

"De schouw tot aan de nok brengen kan ervoor zorgen dat de terugslag van rookgassen naar ons aanpalend terras verminderen of helemaal te kunnen vermijden. Kunnen jullie dit bevestigen?"

Neen, ik kan dat niet bevestigen. Volgens mij gaat dat niet uitmaken voor jou. Als je al last gaat hebben van uitzonderlijk eens witte rook te zien passeren op jouw terras dan gaat die kans er evengoed zijn bij een uitlaat die een halve meter hoger is.

Trouwens het gaat niet over de uitlaat van een houtkachel maar van een gaskachel wat een immens verschil is. Die rookafvoer is sowieso al veel zuiverder en wordt bovendien onmiddelijk verdund door de lucht. De afstanden met dit voor ogen zijn ook ruimschoots gerespecteerd.

0
marcel2
marcel2
0 2 Andere particulier
7 jaren geleden

Hallo,

Onze dakappartementen hangen aan mekaar vast en behoren tot dezelfde residentie maar onze buur woont in gebouw nr X en wij in gebouw nr Y. Ons terras grenst aan zijn dak. Hij had inderdaad eerste de raad van mede-eigenaars moeten informeren over de werken die hij wenste uit te voeren. En dan goedkeuring krijgen van de raad + syndicus. Zodanig dat wij als mede-eigenaars de kans hadden om het opzoekingswerk te doen en de nodige voorwaarden te verbinden aan onze goedkeuring. En dan was er geen probleem geweest.

Daarom gaat syndicus nu een ingebrekenstelling aan hem toesturen zodanig dat dat ook duidelijk is voor hem dat hij in de fout is gegaan en wij hopen dat we nog kunnen realiseren dat de schouw hoger geplaatst zal worden zodanig dat wij op ons terras uiteindelijk geen hinder hebben.

Heel wat mensen zeggen ons je zal geen hinder hebben maar niemand kan ons 100% garantie geven.

Men zegt om pas stappen te zetten wanneer er last of schade is maar voor ons is het belangrijk om hinder en schade, voor ons, te voorkomen. Omdat hij zijn aanvraag niet volgens de regels heeft gedaan lopen wij als buren en mede-eigenaars achter de feiten aan wat heel jammer is. Het lijkt nu alsof wij de moeilijke buren zijn maar uiteindelijk is onze buur zelf in de fout gegaan. Uit zijn werkwijze geeft hij blijk geen enkel mededogen te hebben met z'n buren wat niet zo netjes wanneer je in appartement gaat wonen.

Waarschijnlijk dacht hij dat het niet ging opvallen omdat het overdag wordt uitgevoerd en iedereen weg is om te gaan werken. Alleen heeft hij de toegang tot de parking geblokkeerd met een verhuislift en heeft hij daar wel iedereen van op de hoogte gebracht en zo is de bal aan het rollen gegaan.

Alle input, hulp en informatie die ons kan helpen in deze case is welkom en voor ons belangrijk.

Mvg,

Marcel

0
Charel
Charel
932 5438 Andere professioneel
7 jaren geleden

"Want iedereen spreekt maar van stappen te zetten wanneer er last of schade is maar voor ons is het belangrijk om hinder en schade voor ons te voorkomen."

Je moet daar toch voorzichtig mee zijn!

Stel nu dat uw vrees voor hinder totaal onterecht is, dat je daar nooit enige hinder van zou ondervinden, iets wat volgens mij het geval is. En je gaat dan hiervoor de buurman aanklagen, al was het nog maar via de raad van medeeigenaars (de syndicus). Dat zou dan voor gevolg kunnen hebben dat uw buurman hierdoor bijkomende moeilijkheden en onkosten gaat hebben of zelfs zijn kachel niet meer kan/mag plaatsen.

Het gevolg kan dan zijn dat je nu voor de rest van de tijd dat je daar woont een totaal ander soort en concrete hinder zult moeten verdragen waar je niets tegen kunt doen. En geloof me: mogelijkheden genoeg hiervoor ! En zulke zaken dan later tussen pot en pint op een vreedzame manier oplossen zal er wellicht dan niet meer inzitten.

Niet reageren op wat je hebt beschreven kan een zeer kleine kans op een zeer kleine hinder op uitzonderlijke momenten geven.

Wel reageren kan een reeele kans op grote hinder geven. Dit geeft het risico op een blijvende frustratie voor jou en je buurman.

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu
Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.

Bestel nu

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Gezien in Huis Gemaakt: breng je bouwplan tot leven

Gezien in Huis Gemaakt: breng je bouwplan tot leven

De koppels van Huis Gemaakt ontdekten hun toekomstige woning dankzij hun bouwplan op ware grotte. Ontdek hoe Array je bouwplannen tot leven brengt.

Lees meer

Zelfbouw: wat kan je zelf doen en hoeveel kan je besparen?

Zelfbouw: wat kan je zelf doen en hoeveel kan je besparen?

Zelfbouw kan je een hoop geld besparen. Maar hoeveel geld bespaar je door je werken (gedeeltelijk) zelf te doen? En welke klussen kan je zelf doen?

Lees meer

Hoe werkt sleutel-op-de-deur? Ontdek de voor- en nadelen

Hoe werkt sleutel-op-de-deur? Ontdek de voor- en nadelen

Bouwen met sleutel-op-de-deur is bouwen met één bouwbedrijf dat voor een instapklare woning zorgt. Ontdek hoe de sleutel-op-de-deurformule werkt.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag