2

Geen aarding

mdt
mdt
#Elektriciteit · 7 jaren geleden

Hallo ik heb volgende situatie

Kring A waar enkele lichten opzitten, 2 ervan hebben geen aarding. (deze 2 lampen zitten aan weers zijden van een muur) Een van die lampen zit op transfo (12v), de andere zit op 230 V. Dit is een probleem zoals ik begrijp. verlichting op 230 volt heeft aarding nodig. 

Nu om te vermijden dat ik nieuwe kabel moet trekken door die buizen (huis is van jaren 80), zou ik het volgende doen voor de aarding.

op slechts 2 meter van het licht zonder aarding heb een andere lichtkring, B, met wel aarding 

nu zou ik via kabelgoten ( https://gigatek.be/nl/ggk-kabelgoot-40x60-cremewit--ggk1018?gclid=EAIaIQobChMIja_Gio-Q2wIViz8bCh0dGAcjEAQYASABEgLF-vD_BwE ) een aarding trekken van kring B naar kring A waar verlichting geen aarding heeft. Mag dit? ok dit zal je zien op de muur. maar zal proper verpakt zitten in die kabel goot. 

Kan dit of totaal niet?

FYI: ik heb totaal geen afiniteit met elektriciteit dus schiet me niet af :-)

Alvast bedankt voor de reacties.

Alle reacties

0
Kris M
Kris M
594 3518 Andere particulier
7 jaren geleden

Dit mag.  Er moet aarding zijn doch ze mag via een andere weg toekomen.  Evenwel heb ik een keurder nog nooit aardingen van lampen weten controleren (wel van stopkontakten) ...

Elektriciteit plaatsen of renoveren? Ontvang gratis offertes!

Elektriciteit plaatsen of renoveren? Ontvang gratis offertes!

Ontdek de beste vakmensen uit de buurt. Vergelijk gratis en zonder verplichtingen offertes voor jouw elektriciteitswerken.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Wat zijn algemene elektriciteitswerken en wat mag je zelf doen?

Wat zijn algemene elektriciteitswerken en wat mag je zelf doen?

Algemene elektriciteitswerken maken je woning veiliger en efficiënter. Ontdek wat je zelf kan doen en waarvoor je best een elektricien inschakelt.

Lees meer

VEKA lanceert tool om automatisch energie te besparen met je digitale meter

VEKA lanceert tool om automatisch energie te besparen met je digitale meter

VEKA lanceert een tool om het beste energiebeheersysteem (EMS) te vinden. Bespaar op je energiefactuur en verhoog je zelfverbruik zonder ingewikkelde apps.

Lees meer

Thuisbatterij: werking, prijs, terugverdientijd en alle andere dingen die je moet weten

Thuisbatterij: werking, prijs, terugverdientijd en alle andere dingen die je moet weten

Met een batterij kan je overtollige zonnestroom stockeren. Maar hoe werkt het precies? Wat is de prijs? En is de investering voor jou wel interessant?

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag