Compacte nieuwbouw of ouder huis voor verhuur?

3

Compacte nieuwbouw of ouder huis voor verhuur?

Nele.Vermeulen3
Nele.Vermeulen3
#Regelgeving · 7 jaren geleden

Situatie: we hebben een bouwgrond. Binnen twee jaar is onze huidige woning afbetaald. We zouden dan willen investeren.

Dilemma: een compacte nieuwbouw zetten en verhuren

Of bouwgrond verkopen, en een huis van een jaar of 20-30 kopen om te verhuren?

Ik neig naar optie één, mijn man naar optie twee...

Tips, ervaringen?

Alle reacties

0
ID_DIM
ID_DIM
20 131 Andere professioneel
7 jaren geleden

Even praktische kant van zaken bekijken:

Compacte nieuwbouw:
- Investeringskost in de hoop dat alles goed gaat (zware investeringen volgens norm)
- Bij verhuur de huurprijs zo kiezen dat deze huurders aantrekt maar niet afschrikt
- Hopen dat de verhuurders zich aan contract houden en geen afbraak/modificatiewerken uitvoeren.
  --> contractueel mag dit niet als je dit vastlegt...maar in mijn loopbaan als adviseur/verkoper en nu als technische ondersteuning en calculator bij een leverancier heb ik al genoeg verhalen en projecten gehoord waar dit wel gebeurde en dit zijn kosten/situaties die je absoluut wilt mijden.

Oud huis kopen en verhuren
- Renovatiewerken uitvoeren
- Verhuren

De laatste optie houd zelfde regels en nadelen in als de eerste optie... MAAR... de mogelijke kater bij fouten of verbroken contractuele bepalingen is pakken lichter.
Bij oudere huizen heb je ook nog iets meer mogelijkheden qua renovatie en technieken die te implementeren vallen. Je kan nog kiezen tussen verwarmingsketels, warmtepompen en/of hybride-systemen. Bij nieuwbouw ga je zowiezo vastzitten met hogere investeringskost door verplichte ventilatie en gebruik van warmtepompen. 

Bij renovatie, en nadien verhuur, heb je nog een zekere losse hand qua investering. Bij nieuwbouw loopt het plaatje heel snel op. Uw "Optie 2" lijkt me de beste.

U doet hiermee ook de maatschappij en milieu een deugd door herwaardering van gronden en het milieu minder te belasten. Bij nieuwbouw kan u mogelijk al bijdragen tot het inperken van groen en belangrijke percolatiegronden dat overstromingen tegen gaat. "Laat ons een bloem en wat gras dat nog groen is" durfde men destijds al eens zingen.

Maar dat laatste is de halve landschapsspecialist die in me spreekt ;)

0
Kris M
Kris M
594 3498 Andere particulier
7 jaren geleden

Om ons een bloem en wat gras dat nog groen is is de beste aanpak veelal een grondige energievriendelijke verbouwing of zelfs afbraak van een villa op veel groen gras en de vervanging ervan door meerdere woningen.

veel groen gras en inperken van energieonvriendelijk ver woon/werkverkeer  vereist een betonstop (geen nieuwe verkavelingen aansnijden) en compacter gaan wonen.

Wil je investeren overweeg dan een nieuwbouwappartement bv gericht op starters (2 slaapkamers) dat iets te duur verhuurd wordt om kansarmen als huurders te krijgen (met alle respect voor die groep die helaas de grootste moeite heeft om iets betaalsbaar te vinden op de huurmarkt)

Vergeet ook de isolatieëisen niet voor verhuur (isolatie dak, binnenkort dubbel glas, etc) en bij grondige verbouwingen voldoen aan de recentste normen.

Als je r mee overweg kan en wat risico niet schuwt kan je investeren in verhuur voor t onderste huursegment waarbij je eigendom slechts minimaal in orde is.

zo zie je.  Er is geen eenduidige “beste” keuze.

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Belgen verhuizen 4 keer in hun leven: zo bereid je een verhuis voor

Belgen verhuizen 4 keer in hun leven: zo bereid je een verhuis voor

Belgen verhuizen gemiddeld vier keer in hun leven. Maar hoe bereid je je verhuis voor? Met deze zes stappen bewaar je het overzicht.

Lees meer

Minister Depraetere wil regels rond premie digitale meter voor zonnepaneeleigenaars aanpassen

Minister Depraetere wil regels rond premie digitale meter voor zonnepaneeleigenaars aanpassen

Saneringswerken belemmeren de premie digitale meter voor 31.000 gezinnen. Minister Depraetere stelt een aangepaste regeling voor.

Lees meer

6% btw op warmtepomp pas in 2026: “Het was dat of de btw op sloop en heropbouw”, zegt minister Jambon

6% btw op warmtepomp pas in 2026: “Het was dat of de btw op sloop en heropbouw”, zegt minister Jambon

Het verlaagde btw-tarief op warmtepompen gaat pas in vanaf 2026. We vroegen aan Jan Jambon, minister van Financiën waarom het tarief dan pas ingaat.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag