2

Probleem aanleg terras

Greet29
Greet29
#Tuin · 7 jaren geleden

Wij hebben gebouwd met Quackels. Volgens hun voorschiften moeten wij 7cm onder de onderste gevelsteen blijven met ons terras. (Dit heeft iets te maken met de naad van de vloerplaat en de muren.) Het probleem is echter dat we gepolierde beton willen op ons terras. Aangezien we 1cm moeten dalen per meter (afwatering) komen we lager uit dan onze tuin. Dit is iets wat we absoluut niet willen. De tuin verlagen is geen optie omdat de buren ook allemaal zo hoog liggen. We dachten nu een strook open te laten tegen het huis en dan gewoon de hoogte te nemen dat we zouden willen (dit is dus 7cm hoger) zodat we voor de rest van het terras juist onder de gevelsteen zitten. Heeft iemand hier een oplossing voor?

Alvast bedankt voor jullie reacties

Alle reacties

0
HugoCo
HugoCo
44 240 Bouwer
7 jaren geleden

Je kan best eens informeren bij Quackels wat de precieze reden is van dit voorschrift. Hetgeen hier van belang is, is de waterkering die aangebracht is van de gevel naar een hogergelegen voeg van het binnenblad. Het mogelijke regenwater dat langs de binnenzijde van de spouw naar beneden loopt moet nog altijd onderaan via de open verticale stootvoegen naar buiten kunnen lopen. Het terras kan dan tot juist onder de waterkering - open verticale stootvoegen komen.

Dat zie ik als enige mogelijke beperking op het niveau van het terras 

0
Lies27
Lies27
0 1 Andere particulier
9 maanden geleden

Hallo Greet,

Ik vroeg me af hoe jullie dit uiteindelijk hebben aangepakt.

Ik heb ook gebouwd met Quackels, en bots nu op hetzelfde probleem bij de aanleg van oprit en terras.

Alvast bedankt voor uw hulp

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’

Met dit gratis magazine willen we je graag inspireren en advies geven om het maximum te halen uit jouw tuin en terras.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Omring je terras met planten: deze planten zorgen voor kleur, geur of intimiteit

Omring je terras met planten: deze planten zorgen voor kleur, geur of intimiteit

Planten zijn de absolute sfeermakers in je tuin. Plant je ze rond het terras, dan geniet je van kleur, geur en initmiteit. Een overzicht!

Lees meer

Meer mierennesten in je gazon door de droogte: dit kan je doen

Meer mierennesten in je gazon door de droogte: dit kan je doen

Droogte zorgt voor meer mierennesten in je gazon. Lees waarom dit gebeurt en wat je eraan kan doen.

Lees meer

Hoe een kleine tuin inrichten? Aan de slag met deze 10 tips

Hoe een kleine tuin inrichten? Aan de slag met deze 10 tips

Met een doordacht tuinontwerp en enkele slimme ingrepen kan je een kleine tuin slim inrichten. Ga aan de slag met deze tips!

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag