Lekkage door slechte schoorsteen

7

Lekkage door slechte schoorsteen

La Vin
La Vin
#Muren · 7 jaren geleden

De schoorsteen van onze oude buurvrouw is 2,5 jaar geleden opgelapt door onze dakdekker, toen wij een nieuw pannendak nodig hadden. De dakdekker heeft haar (en ons) toen al aangegeven dat hij geen garantie hierop kon geven, het zou tussen de 1 en 5 jaar kunnen houden voordat er lekkage zou kunnen ontstaan. Hij adviseerde de schoorsteen opnieuw op te bouwen vanwege de zeer slechte staat, zodat toekomstige lekkages niet zouden voorkomen. De nieuwe buren hebben wij hiervan op de hoogte gebracht toen zij het huis kochten. Nu, bijna een jaar later, hebben wij lekkage ter hoogte van betreffende schoorsteen.

We zijn er qua buren jammer genoeg niet op vooruit gegaan. Hij gaat elke discussie uit de weg namelijk, en is zeer weigerachtig als het om dit soort zaken gaat.

Kunnen wij ze verantwoordelijk stellen voor de schade, en kunnen wij ze dan ook dwingen de schoorsteen fatsoenlijk te laten repareren? Wellicht op hun kosten laten repareren?

Alle reacties

0
Charel
Charel
932 5449 Andere professioneel
7 jaren geleden

Beste,

Ik begrijp het niet goed. Als jullie een daklek hebben vanwege de schouw van de buren dan klopt er iets niet aan uw eigen dakafwerking. Uw dak zou zodanig moeten afgewerkt zijn dat je geen lek kunt krijgen door de schouw van de buren, ongeacht in welke slechte toestand die ook zou zijn.

Ik vrees dus dat je de verantwoordelijkheid niet kunt leggen bij uw buren.

0
Nick 61
Nick 61
222 1632 Andere professioneel
7 jaren geleden

Is het een schoorsteen die op jullie dak staat of gemeenschappelijk of grenst deze aan jullie dak? Post eventueel eens een foto

0
La Vin
La Vin
0 2 Andere particulier
7 jaren geleden

Ons huis is uit 1915. Het huis van de buren is ouder. Het staat zo’n 2 meter meer naar vren en hun dak en schoorsteen is hoger dan dat van ons.

0
La Vin
La Vin
0 2 Andere particulier
7 jaren geleden

Niets is gemeenschappelijk. Een foto nemen wordt erg lastig...

0
Charel
Charel
932 5449 Andere professioneel
7 jaren geleden

Als het huis  met de zogenaamd slechte schouw ouder is dan het uwe, het dak hoger en er geen gemeenschappelijk scheidingsmuur is dan lijkt het mij overduidelijk dat je de buren niet verantwoordelijk kunt stellen voor een lek in uw dak. Het zou me zelfs verbazen dat dit dan door die schouw op dat andere dak zou kunnen komen.

Tenzij een foto kan aantonen dat ik het me totaal verkeerd voorstel.

0
Kris M
Kris M
594 3496 Andere particulier
7 jaren geleden

Zonder foto s idd lastig om een mening te vormen. Als je zeker bent van je gelijk kan je een proces starten.  Zal je wel een smak geld kosten die je alleen recupereert als je wint.  Vrederechter zal als eerste stap een door u te betalen expert aanstellen om een expertise te maken wie voor wat aansprakelijk is. 

Bij waterschade binnen kan je ook je brandverzekering inschakelen die een expert zal langssturen om de oorzaak vast te stellen en te laten oplossen.  Vervolgschade wordt vergoed.  Oorzaak niet.

k Zou ook verwachten dat lekkages aan uw kant door u op te lossen zijn maar zonder foto s is een mening vormen onmogelijk.

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu
Vraag nu vrijblijvend offertes voor je vochtproblemen

Vraag nu vrijblijvend offertes voor je vochtproblemen

Weg met vochtplekken en schimmel in huis! Vraag nu gratis en vrijblijvend offertes aan van specialisten voor een gezonde woning.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Geef je gevel een make-over door hem te cementeren

Geef je gevel een make-over door hem te cementeren

Cementeren geeft je gevel een moderne look, biedt bescherming tegen vocht en is snel en betaalbaar. Ontdek prijzen, voordelen en tips.

Lees meer

De grootste fouten: dit zijn de oorzaken van vochtproblemen

De grootste fouten: dit zijn de oorzaken van vochtproblemen

Vochtproblemen zijn niet alleen heel vervelend, maar ook moeilijk te verhelpen. Ontdek de oorzaken van vocht en de grootste fouten.

Lees meer

In de kijker: de eerste recyclagelijn voor hennepbeton ter wereld

In de kijker: de eerste recyclagelijn voor hennepbeton ter wereld

IsoHemp lanceert de eerste recyclagelijn voor hennepbeton ter wereld. Ontdek wat hennepbeton is en waarom het duurzaam en circulair is.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag