SOD zonder schijfbetaling en verkrijgen van lening
Hallo,
We hebben een SOD-woning op het oog en hebben met de bouwfirma reeds enkele keren samen gezeten. We hebben een heel goed gevoel bij het bedrijf en hebben al heel veel goede ervaringen vernomen. Echter hanteren ze voor de betaling een systeem zonder schijven. We dienen namelijk 10% te betalen bij compromis en het resterende bedrag bij oplevering.
We zijn heel positief over deze manier van werken, gezien het ook een soort veiligheid is naar ons toe als kopers... Het nadeel is echter wel dat de eigendomsoverdracht ook dus pas gebeurt bij oplevering. Hier knelt het schoentje voor de meeste banken voor het verkrijgen van een lening. Gezien de oplevering nog langer dan 6 maanden (+- 2 jaar) zal duren en ze dus nog geen hypotheek kunnen vestigen op iets.
Hierbij hebben we een aantal opties gekregen van de bank:
1. Betaling van reserveringscommissie 0,1% per maand (na 6 maand). -> Dit komt op een kost neer van +- 7000 euro waar je eigenlijk niets mee bent.
2. Het risico nemen dat je nog geen akkoord van een bank hebt en pas na 1,5 jaar opnieuw gaan aankloppen bij de banken. -> Wat als één van beiden zonder werk valt op het moment dat de lening dient aangegaan te worden? (we zullen nooit lang zonder werk vallen, gezien beiden werkzaam in knelpuntberoep... maar banken kunnen hier moeilijk om doen)
Heeft iemand ervaring met dergelijke systemen van betaling van 90% bij akte? Hoe hebben jullie dit aangepakt? Is er een goedkopere optie van de reserveringscommissie?
Alvast bedankt



