5

Rood licht brand bij SMA omvormer

Eddi Bata
Eddi Bata
#Hernieuwbare energie · 7 jaren geleden

Wij hebben een SMA Sunny boy omvormer (zonnepanelen mei 2018 geplaatst). Regelmatig gaat er een rood licht branden. Volgens onze installateur betekent dat dat de zonnepanelen niets meer afgeven omdat het avond of nacht is. Maar dan zou dat rood licht toch elke avond en de hele nacht branden?

Na lang zoeken op het internet las ik dat een rood licht betekent dat de zonnepanelen niets meer doorgeven naar het net en dat ik dat moet melden bij het Vreg omdat het zonde is van die verloren energie. En dat de installateur dat eventueel kan afstellen.

Ik heb de vraag zelf per mail aan SMA gesteld, maar daar antwoorden ze dat ik het aan de installateur moet vragen.

In mijn ogen betekent rood gevaar. Kan zo'n omvormer oververhit geraken? Is er brandgevaar?

Kan iemand het juiste antwoord geven op mijn vragen a.u.b.?

Alle reacties

0
Kris M
Kris M
594 3510 Andere particulier
7 jaren geleden

Volgens enkele manuals van Sunny Boy omvormers gaat een brandende rode LED samen met een foutmelding in het display.  De uitleg an die foutmeldingen vind je in hun Service Manual (die je ook op 't wereldwijde web vindt. 

Welk type is je omvormer ?  Welke foutmelding staat er op het display ?

0
Eddi Bata
Eddi Bata
5 53 Bouwer
7 jaren geleden

Er komt geen foutmelding op het display, simpelweg omdat er geen display is.

Ik heb het opgezocht op het www en daar gelezen dat het om stroom gaat die niet op het net wordt geïnjecteerd wegens een fout.

0
J M
J M
0 10 Andere particulier
7 jaren geleden

met een installatie van het jaar 2008 en 2 omvormers SMax, ben ik wel zeer geïnteresseerd in het antwoord op jou vraag. gelukkig heb ik tot op heden nog geen probleem te melden aangaande mijn om vormers, maar ze zijn wel 10 jaar oud ondertussen, dus kan dat allemaal heel vlug veranderen.

wat betreft jou vraag en opmerking dat het branden van het rode lichtje zou duiden op een

zoals je schreef ..

"dat het om stroom gaat die niet op het net wordt geïnjecteerd wegens een fout".

Kan je dat dan niet zien op de afzonderlijk geplaatste teller waarop de naar het net gïnjecteerde "kilo watt" kunnen afgelezen worden welke je dan, zoals in mijn geval aan "eandis" (of vroeger de VREG") moet doorgeven telkens je certificaat zou aanvragen,.

maar deze teller zal bij jou misschien niet meer geplaatst zijn, daar bij de recente intallaties ook geen certificaten meer worden uitgereikt, maar misschien is er toch nog een teller zo dat jij kan bijhouden hieveel kw je op het net hebt geïnjecteerd.

als dat het geval is, kan je gerust zijn maar anders moet je het doen met een visuele aanpak en kijken of je teller in de electriciteitskast nog terug draait als de zonnepanelen door het zonnetje worden gevoed ;-)

hopelijk heb je nog geen splinternieuwe elektriciteits meter (dus deze zonder manueel wieltje welk naar rechts draait bij verbruik en naar links als je zonnepannelen opbrengen en dan draait hij terug)

maar vermoedelijk weet jij dat wel.

ik blijf deze vraagstelling volgen en hoop ook voor jou dat er goeie en informatieve antwoorden komen.

nog veel succes

0
Eddi Bata
Eddi Bata
5 53 Bouwer
7 jaren geleden

De omvormer is een SMA SB 3000 TL. De zonnepanelen zijn geplaatst mei 3018, dus voor ons geen groene stroomcertificaten, wel een terugdraaiende meter met een wieltje, dus we kunnen zelf dagelijks de meterstanden noteren. De opbrengst krijgen we dagelijks per mail van SMA omdat we een monitoring connectie hebben.

Download onze gratis zonnepanelengids

Download onze gratis zonnepanelengids

Alles wat je moet weten over duurzame energie, kostenbesparing en installatie. Inclusief checklists voor maximale opbrengst!

Download nu gratis jouw gids
Maak je huis klaar voor de toekomst met onze gratis warmtepompgids

Maak je huis klaar voor de toekomst met onze gratis warmtepompgids

Ontdek alles over duurzame verwarming, energie-efficiëntie en handige checklists voor jouw perfecte warmtepomp. Gratis te downloaden en boordevol tips!

Download nu gratis jouw gids

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Zonnepanelen recycleren in opmars: al meer dan 1.300 ton gerecycleerd dit jaar

Zonnepanelen recycleren in opmars: al meer dan 1.300 ton gerecycleerd dit jaar

We leggen al decennialang zonnepanelen op onze daken. Maar hoe weet je wanneer je ze best vervangt? En recycleren ze oude zonnepanelen?

Lees meer

Wat is de prijs van de verschillende soorten warmtepompen?

Wat is de prijs van de verschillende soorten warmtepompen?

Wat beïnvloedt de prijs van een warmtepomp? Op welke premie heb je recht en welke besparing kan je realiseren? Livios maakt je wegwijs.

Lees meer

Dankzij groepsaankoop van Wikipower kan je tot meer dan 50% besparen op je energiefactuur

Dankzij groepsaankoop van Wikipower kan je tot meer dan 50% besparen op je energiefactuur

Wikipower haalde dit najaar een aantrekkelijk aanbod voor elektriciteit en gas binnen. Ontdek het aanbod en bespaar 50% op je energiefactuur.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag