Wat als verhuurder niet reageerd op aangetekende opzeg

10

Wat als verhuurder niet reageerd op aangetekende opzeg

Spiltijns
Spiltijns
#Regelgeving · 7 jaren geleden

Op 1/12/2016 heb ik een huurcontract getekend voor de termijn van 2 jaar.

HUUROVEREENKOMST MET EEN DUUR GELIJK AAN OF MINDER DAN 3 JAAR

Ik heb 30/ 08/2018 een aangetekend schrijven verstuurd naar verhuurder, maar deze heeft hier niet op gereageerd.

Verhuurder had woning wel al terug te huur en er hebben zich 2 mensen aangeboden, maar geen van beidde wilde het huis huren.

Ik ben persoonlijk langs geweest in december wat betreft de borg, maar had geen tijd.

Ben gisteren terug langs geweest en nu eist die nog 1 maand huur en borg krijg ik niet terug.

Ik heb 2 jaar iedere maand correct betaald en woning goed onderhouden

Welke stappen kan ik ondernemen?

Alle reacties

0
majan
majan
1 49 Andere particulier
7 jaren geleden

bij een huurcontract van korte duur is een vooropzeg van 3 maanden nodig,dan moet het pand leeg overgedragen worden aan de verhuurder (indien je geen borg terug krijgt kan je naar de vrederechter gaan eventueel eerst een minnelijke schikking als dat niet helpt een verzoekschrift indienen )

0
Kris M
Kris M
594 3503 Andere particulier
7 jaren geleden

Vooraleer naar de vrederechter te trekken schrijf je eerst een aangetekende brief met kopie per gewone brief waarin je om de vrijgave van de borg vraagt.  Weet ook dat als er geen plaatsbeschrijving opgemaakt was de verhuurder geen schade kan vorderen.  

0
majan
majan
1 49 Andere particulier
7 jaren geleden

kris M ik dacht dat ze al aangetekend geschreven hadt  dus kan je niet meer doen dan naar de vrederechter te stappen (ook belangrijk voo de teruggave van de sleutel)

0
Astrid Clabots - Clabots Advocaten
30 101 Andere professioneel
7 jaren geleden

Geachte

U deed een vooropzeg zoals dat hoort, zo leid ik af uit uw verhaal. Ik lees ook dat de verhuurder niet "hielp" bij de afronding van het huurcontract. Het lijkt er op dat u best naar de Vrederechter stapt.

U kunt de verhuurder misschien nog op andere gedachten brengen door hem nu eerst en bovenal op te roepen in verzoening voor de Vrederechter ; dat is een kosteloze 'procedure', die evenwel een beperkte finaliteit dient, maar soms deblokkeert.

Astrid CLABOTS

CLABOTS

0
Spiltijns
Spiltijns
0 2 Andere particulier
7 jaren geleden

Majan, bedankt voor je antwoord.

Je had het juist gelezen, ik heb voor 3 maanden, vervaldatum, een aangetekend schrijven gedaan.

Ik nog wel even hoe het verder verloopt.

                            groetjes

0
Spiltijns
Spiltijns
0 2 Andere particulier
7 jaren geleden

Astrid,

Bedankt voor het antwoord.

Ik heb de opzeg gedaan, 3 maanden voor de einddatum, zoals de wet het voorziet.

Maar de eigenaar heeft hier niet op gereageerd.

Ik had ook al gemerkt, voor dat ik de opzeg had gedaan , dat de woning al terug op internet te huur werd aangeboden.

Dan heeft die mij een smsje gestuurd, wanneer de woning kon bezichtigd worden.

Ik heb een datum en uur afgesproken, kanditaat huurder is komen opdagen maar verhuurder stuurde sms dat hij er niet kon zijn!

Nadien is er nog 1 persoon komen kijken, maar had ook geen interesse.

Dus woning geraakte niet verhuurd, dan heb ik verhuurder voorgesteld een nieuw contract op te maken op de zaak, waar hij onmiddelijk akkoord mee ging.

Mijn contract liep af op 31/11/208, maar hij had me nog niet bericht voor nieuw contract.

Dan ben ik afgelopen week persoonlijk langs geweest om nieuw huur contract.

Hij was intussen bezig met andere mensen en telefoon.

Contract was deels opgesteld, maar niet zoals gevraagd en beloofd op de zaak, buitenland.

En de waarborg zou hij gewoon over zetten, maar die staat  wel op mijn persoonlijke naam.

Dan eist die nog een maand huur voor december??

Klopt het als er geen plaatsbeschrijving is opgemaakt, dat die einde contract niets kan eisen?

Normaal had hij me dit weekend bericht voor een afspraak ter plaatsen , maar tot op heden nog niets vernomen.

Ben ik verplicht december te betalen?

Wie moet wie op de hoogte stellen voor overhandigen sleutel?

Is verhuurder niet verplicht om te reageren op opzeg, aangetekend?

                                vriendelijke groeten, Luc

0
RodeRidder
RodeRidder
237 1896 Bouwer
7 jaren geleden

Jullie hebben die situatie onnodig complex gemaakt. 

Wat is de begindatum van dat nieuwe contract? 

Uiteraard hoef jij die maand niet te betalen, maar de verhuurder hoeft jou daar ook niet te laten wonen in december. Volgens het boekje moet jij de sleutels afgeven eind november, woning leegmaken, nutsvoorzieningen overdragen en opnieuw het omgekeerde op de begindatum van dat nieuwe contract!!! Eenvoudig is anders. 

Een huurder moet enkel een aangetekende brief sturen met opzeg. Rest is aan verhuurder. Als de verhuurder geen afspraak maakt, AS sturen met eis voor datum van overgave. Werkt dat niet sleutels per AS naar verhuurder VOOR of OP einddatum. 

Als er geen plaatsbeschrijving is kan de verhuurder geen compensatie eisen als er iets beschadigd is. Toestand bij aanvang is immers niet bekend. 

Een verhuurder kan de waarborg niet overzetten. Dit moeten jullie samen doen bij de bank. 

0
Charel
Charel
932 5455 Andere professioneel
7 jaren geleden

U hebt een kortlopend huurcontract getekend voor twee jaar op 01/12/2016. Dat kan dus op zijn vroegst zijn ingegaan op die datum of later.

Als het is ingegaan op datum van ondertekening dan zou dit lopen tot 01/12/2018, en zou je er nu sinds die tijd niet meer mogen wonen of zelfs de sleutel niet meer mogen hebben. In het andere geval, zo je er nog woont of de sleutel nog niet hebt afgegeven dan zit de kans er in dat je toch stilzwijgend bent overgegaan naar nog minstens nog een jaar.

Indien het huurcontract niet is geregistreerd dan vervalt dat probleem, dan mag je van de ene op de andere dag alsnog vertrekken zonder bijkomende vergoeding.

Edit: ik lees nu pas uw laatste reactie waarbij je de verhuurder om een nieuw contract hebt gevraagd. Je hebt dat contrakt nog niet op papier maar het bestaat dus al wel mondeling, de afspraak is gemaakt.

Ik snap uw bedoelingen inmiddels niet goed meer; je zegt op, ontvangt nieuwe kandidaat huurders later wil dan weer een nieuw contrakt, je geeft dus aan dat je het toch wil blijven huren, dan zal je uiteraard ook moeten blijven betalen.

0
majan
majan
1 49 Andere particulier
7 jaren geleden

ja denk het ook,als je je contract mondeling hebt verlengt

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.

Bestel nu
Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Mijn VerbouwPremie: Vlaamse Regering verhoogt leeftijd woning naar 20 jaar

Mijn VerbouwPremie: Vlaamse Regering verhoogt leeftijd woning naar 20 jaar

Sinds september 2025 moet je woning bijna 20 jaar oud zijn om Mijn VerbouwPremie te kunnen aanvragen. Ontdek de nieuwe regels.

Lees meer

Vlaamse regering deelt kortingsbon uit van 250 euro voor energiezuinige elektro

Vlaamse regering deelt kortingsbon uit van 250 euro voor energiezuinige elektro

Sinds oktober 2024 heeft 1 op 3 huishoudens recht op een Fluvius kortingsbon van 250 euro voor de aanschaf van energiezuinige elektro.

Lees meer

Synergrid versoepelt regelgeving en maakt installatie stekkerbatterij eenvoudiger

Synergrid versoepelt regelgeving en maakt installatie stekkerbatterij eenvoudiger

Sinds 15 oktober is het eenvoudiger om stekkerbatterijen te plaatsen. Expert Dirk Van Evercooren legt uit waarom je geen elektricien meer nodig hebt.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag