4

Ruimte anders indelen moet toch mogen?

Dreke87
Dreke87
#Voorbereidende werken · 6 jaren geleden

Wij zijn in zee gegaan met een aannemer met een sleutel op de deur project. 

Ondertussen staat onze gelijkvloerse verdieping met de binnenmuren. Vorige week zijn wij eens gaan kijken naar de bouw en wij zijn zeer hard verschoten dat onze leefruimte zo klein is. Hier zou keuken, eetkamer en salon in moeten komen. Als wij dit zouden doen hebben we werkelijk geen plaats meer om een dressoir, laat staan een kast te zetten. Wij hebben tevens een inpandige garage en hebben liggen denken om deze mee te integreren in onze leefruimte. Hier zouden we namelijk onze keuken in willen plaatsen. 

Al gedurende 2 weken krijgen we allerlei verschillende antwoorden. Eerst was het omdat er geen afvoer in de garage ligt (terwijl dit wel degelijk in onze lastenboek staat die ook door hun ondertekend is), dan krijgen we te horen dat er een extra unit moet voorzien worden voor het afzuigsysteem (niettemin dat de oorspronkelijk unit van onze keuken daar toch kan geplaatst worden). Dan beginnen ze over het epb-peil. Aangezien onze garagepoort niet geïsoleerd is zou dit niet goed zijn. Tenslotte komen ze weer af met het feit dat in de stedenbouwkundige aanvraag staat dat deze ruimte als garage moet voorzien zijn. 

Wij weten zeer goed dat wij aan onze buitenkant niets mogen veranderen en dat zijn wij ook niet van zin trouwens. De garagepoort blijft er instaan voor het zicht. Het is isoleren van de binnenkant gaan wij zelf op ons nemen en daar een muur voor metsen. Met het interieur mogen wij toch ons zin doen als het gaat over hoe wij onze ruimtes willen indelen?

Alle hulp is welkom bij dit probleem! Want wij beginnen echt met onze handen in het haar te zitten! 

Alvast bedankt voor alle jullie tips en hulp

Ps: wij weten dat dit extra kosten met zich meebrengt en willen deze ook dragen voor zover het mogelijk is uiteraard. 

Alle reacties

0
Kris M
Kris M
594 3501 Andere particulier
6 jaren geleden

Uw vraag is niet echt realistisch.  Garage zit normaal niet in de binnnenschil —> ontwerp serieus aan te passen.   Mogelijks was een inpandige garage opgelegd door de stedebouwkundige voorschriften.  

Voorts breek je ws dragende binnenmuren uit zodat een nieuwe bouwaanvraag nodig is. 

Mi best laten opleveren zoals contractueel overeengekomen.  Is een leefveranda geen optie? 

0
Charel
Charel
932 5453 Andere professioneel
6 jaren geleden

Kan je niet het grondplan doorsturen, dan kunnen wij mee oordelen over het eventuele plaatsgebrek. Bij een ruwbouw kan dat soms een stuk kleiner lijken dan het eens afgewerkt gaat zijn.

Misschien kunnen er dan ook nog tips gegeven worden waardoor met een kleine aanpassing de plaats beter kan benut worden.

0
Hugo C.
Hugo C.
353 2291 Bouwer
6 jaren geleden

Zie of vraag in de eerste plaats eens in hoeverre de garage vereist is op Stedenbouw. Maar inderdaad, tijdens de ruwbouw lijkt alles kleiner. Teken eens op schaal de ruimtes en knip op schaal het meubilair dan kan u zien wat aanvaardbaar is.

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Waar naartoe met bouwafval? Dit zijn de opties

Waar naartoe met bouwafval? Dit zijn de opties

Er zijn heel wat opties om je bouwafval op een milieuvriendelijke manier kwijt te raken. Van een puinzak over een container tot het recyclagepark.

Lees meer

Dilemma: een regenwaterput plaatsen of niet?

Dilemma: een regenwaterput plaatsen of niet?

Laat je best een regenwaterput plaatsen of is het geen meerwaarde? We vroegen het aan Silvia De Nolf, adviseur bij NAV en waterconsulent.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag