Toch even een nuance want bovenstaande mening is nogal kort door de bocht.
Na 5 jaar geteisterd door de buxusmot wordt er eindelijk gemerkt dat bepaalde mezensoorten de larve beginnen op te eten.
Bespuiting werken 100% op natuurlijke wijze en zijn enerzijds lokdozen voor de mannelijke vlinders en anderzijds een produkt dat werkt met aaltjes die de larve aantast.
Er is een groot biologisch verschil tussen insecten ( en de larven hiervan) en vogels. Zomaar graduit verklaren dat de vogels bij bespuiting worden opgeofferd is nogal kortzichtig en toont dat er geen kennis is van de spuit produkten. Dit kan enkel gebeuren met spuitprodukten die NIET werken op insecten maar wel op vogels . Een gedegen produktkennis is daarom noodzakelijk en bespuitingen die efficient en doeldreffend zijn kunnen dus enkel uitgevoerd worden door personen die beschikken over de nodige kennis en erkentenis zoals het fytolicentielabel.
Lees even voor meer info op
https://www.bouwinfo.be/forum/tuin/rondom-het-huis/buxusmot-alarm
https://www.bouwinfo.be/forum/tuin/rondom-het-huis/buxusmot-grrrrrr