Margaret,
Ik bevestig wat Charel zegt en voeg er nog aan toe.
1. om een geldige beslissing om een nieuwe syndicus aan te stellen, moet dit vermeld zijn op de agenda van de uitnodiging van de AV. Als er gewoon opstaat beslissen om het contract te verlengen, betekent dit helemaal niet dat als de AV beslist om niet te verlengen dat er een nieuwe syndicus mag gekozen worden op deze AV. Dit moet dan verplicht deel uitmaken van een nieuwe bijzondere AV. Op deze AV moest dan een beslissing goedgekeurd worden om mandaat te geven aan het bestuur voor 2 of 3 nieuwe syndici te zoeken en deze voor te stellen op een bijzondere AV met dit specifiek agendapunt.
2. Dus het verslag (opgemaakt door een niet volgens de wettelijke procedure aangestelde syndicus) van deze AV wordt ook nietig en onbestaand verklaard op uw vraag aan de rechter.
3. Het bestuur had en heeft nog steeds geen mandaat gekregen om een nieuwe syndicus te zoeken en voor te leggen op de AV. Dit is een misbruik van bevoegdheid en gaat tegen de wet in (inbreuk). De rechter kan op jouw eenvoudige vraag dit vaststellen en de personen die hiervoor verantwoordelijk zijn ontheffen van hun mandaat in de VME. Dan wordt trouwens de rechter bevoegd om de eerste bijzondere of gewone AV bijeen te roepen, de agenda punten te bepalen en de vergadering voor te zitten. Je kan zelfs deze VME mandatarissen (personen) die de inbreuk gepleegd heeft, vervolgen alleen of met andere mede-eigenaars voor de gevolgen van hun handelingen.
4. als je nu naar de rechter gaat, via uw advocaat die de juiste vorderingen aan de rechter voorlegt, en u wordt door de rechtbank in het gelijk gesteld, zijn alle kosten voor de procedure voor de VME en kunnen niet (ook niet gedeeltelijk) op u verhaald worden. Kijk ook of er geen andere eigenaars (betrouwbaar) zijn die mee willen stappen in de procedure, want dan zijn zij ook vrijgesteld van de procedurekosten en vallen de kosten enkel te laste van de eigenaren die niet mee gedaan hebben aan de procedure.
5. ga naar je advocaat, leg alle feiten voor, en handel met spoed binnen de wettelijke termijnen want anders kan je rechten verliezen.
Mocht dit tot een juridisch steekspel leiden, hou dan rekening met de hoog oplopende erelonen van advocaten, die grotendeels voor eigen rekening zijn, zelfs als u volledig gelijk zou krijgen van de rechtbank, buiten een te verwaarlozen rechtsplegingsvergoeding.
De tijd dat de verliezende partij ook hiervoor moest opdraaien, is al heel wat jaren voorbij.
Stel u zelf de vraag of uw situatie zo'n juridische én financiële rompslomp wel waard is.
Vraag zeker een inschatting van de mogelijke kosten (best/worst case scenario) aan uw advocaat.