2

tips ivm zoldervloer isoleren

oud_en_versleten
oud_en_versleten
#Isolatie · 6 jaren geleden

Om te voldoen aan de isolatie normen 2050 wil ik mijn zoldervloer isoleren.   (U max = 0.24 W/m². K )

Op de zolder, die geen deel uitmaakt van het beschermd volume en verder niet in gebruik is, werden de buizen van een ventilatie systeem D (geïsoleerd) geïnstalleerd.

De dakconstructie is bedekt met leien, maar is niet voorzien van een onderdak.

Op de zoldervloer liggen verscheiden verbindingspotjes en de nodige elektrobuizen die tegen de vloer aangeplakt werden met een streep mortel. Het betreft een woning uit +/- 1985.

 

Om de zoldervloer enigszins vlak te krijgen zou ik onderaan een glaswol deken (60 mm dik) leggen.

Hierop komen twee lagen rotswol platen van 75 mm elk (Rockwool 433 Duo  100x80 cm), in halfsteensverband gelegd.

 

Het alternatief zou bestaan uit 2 lagen glaswoldeken  (100 mm), kruislings gelegd.

 

Om de zolder toch in beperkte mate toegankelijk te maken, wordt een looppad naar de beide uiteinden gemaakt.

Het looppad bestaat uit een strook betonplex (breedte 60cm) die op de isolatie rust.

(Betonplex berken 9 mm dik  250 x 125  -  120 gram fenolharscoting)

 

De oppervlakte van de zolder is 212 m²

 

Nu de vragen.

1) moet de isolatie voorzien zijn van een dampscherm en zit dit dampscherm tegen de zoldervloer of aan de zijde van het dak? De zolderdek bestaat uit potten en balkjes, en is langs onder gepleisterd.

 

2) is het beter om 2 lagen glaswoldeken 100 mm te nemen in plaats van 60 mm glaswoldeken + 2 x 75 mm rotswol?

Eventueel een dikke glaswoldeken van 160 à 180  mm

 

3) kan de betonplex vervangen worden door OSB klasse 3 plaat ? We merken wel regelmatig condensvorming aan de binnenzijde tegen de leien.

 

4) is de combinatie betonplex / rotswol voldoende stevig om sporadisch over te lopen ? (vb voor controle op mogelijke lekken in het dak, verwijderen van wespen nesten, vervangen van filters in ventilatie unit, …)

 

Alvast mijn dank voor het meedenken.

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/56832/dsc0468-comp-1.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&q=85&corner-radius=10&mask=corners&s=7fc03903d0142d5b652ac362fbacee25https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/56832/dsc1092-extractie-toilet-pulsie-hoofdleiding-comp-1.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&q=85&corner-radius=10&mask=corners&s=e728425ea0b0f0a5e2dbacc78f2123a0https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/56832/dsc1101-pulsie-slaapk-1-1.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&q=85&corner-radius=10&mask=corners&s=1d9c4b4c2fc7fbceddee722e990a8164

Alle reacties

0
Hugo C.
Hugo C.
353 2291 Bouwer
6 jaren geleden

Indien u een vloer wilt aanbrengen boven op de minerale wol zal u eerst een dragende houten roostering moeten voorzien met een hoogte van 20cm (en een dikte van +-3cm) . Zoniet zal de minerale wol samengedrukt worden door het gewicht van de platen en veel van zijn isolerende eigenschappen verliezen. 

Isolatieplaten zoals XPS hebben een hoge druksterkte en daar kan je direct de houten loopvloer op aanbrengen. Het hoeft geen zware betonplex of obs platen te zijn. Een dikte van 12mm zal al voldoende zijn. 

Om de aanwezige leidingen te kunnen inwerken werk je best met een eerste laag xps van 3cm dikte waarmede u de ruimtes tussen de leidingen opvult. Hier boven op deze xps platen kan je dan 1 of 2 lagen xps platen aanbrengen (14cm totaal styrodur 3000cs is voldoende U=0,236) met daarbovenop de loopvloer, los maar aansluitend te plaatsen

Vraag nu gratis en vrijblijvend offertes voor isolatiewerken

Vraag nu gratis en vrijblijvend offertes voor isolatiewerken

Wil je je energierekening verlagen? Laat je woning isoleren door vakmensen uit de buurt. Vraag nu gratis en vrijblijvend offertes aan.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Dakisolatie: je hellend dak na-isoleren langs buiten

Dakisolatie: je hellend dak na-isoleren langs buiten

Wanneer je geen onderdak hebt en de zoldervloer isoleren geen optie is, zijn er twee mogelijkheden om je hellend dak na te isoleren langs buiten.

Lees meer

Wat is de prijs van gevelisolatie?

Wat is de prijs van gevelisolatie?

Je verwarmingskosten met 30 procent verlagen? Ontdek alles over gevelisolatie: van de prijs, over de verschillende materialen tot premies.

Lees meer

In de kijker: nieuwe techniek voorkomt luchtlekken bij zolderisolatie

In de kijker: nieuwe techniek voorkomt luchtlekken bij zolderisolatie

Je zolder isoleren zonder warmteverlies? Dit nieuwe systeem van Knauf combineert zolderisolatie met luchtdichtheid en ruimte voor elektriciteit.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag