Electricien reageert niet meer en komt geen werken uitvoeren

5

Electricien reageert niet meer en komt geen werken uitvoeren

jsurinx
jsurinx
#Elektriciteit · 5 jaren geleden

Begin oktober 2019 heb ik de offerte voor elektriciteitswerken ter renovatie getekend en waar hij beloofd dat als ik de offerte teken hij de werken zal plannen en starten op 20 nov 2019. Ondertussen heb ik reeds 75 % ( 4400 euro) van het bedrag van de werken reeds betaald voor de aanvang van de werken zoals aangegeven in de offerte. 
Je kan het al raden, geen start van de werken op 20 nov 2019. uitgesteld naar 2 dec 2019, weer niets. Uitgesteld naar 13 jan 2020. Je raad het al weer verschillende smoesjes en geen start van de werken.
Nieuwe planning gevraagd. Installateur heeft hartklachten en mag niet werken. Eind januari 2020 heb ik hem ondertussen een mail gestuurd waarin ik vraag om de werken te starten binnen een termijn van vier weken. Hij heeft gestuurd dat hij nog twee weken out is (14 feb 2020) en dan een nieuwe planning zal doorsturen.
Op 8 Feb2020 ontvang ik een mail dat hij nog wacht op het antwoord van twee klanten voordat hij de planning kan opmaken. Hij beloofd om op 10 feb 2020 de planning door te geven. Vandaag 12 Feb niets ontvangen. Ondertussen zijn we eind februari en ik krijg hem niet meer te pakken, geen antwoord op telefoons, mails etc...

In de offerte staat:  "Onze leveringstermijnen zijn allen benaderd en indicatief ,zonder verbintenis, noch waarborg, noch verantwoordelijkheid van
onzentwege. Wij kunnen geen vaste datum van levering waarborgen . Een vertraging in de levering kan dan ook geen aanleiding geven tot het betalen van een boete of schadevergoeding . Een laattijdige levering geeft de koper geen recht tot ontbinding van overeenkomst".

Wat kan ik nog doen ? Hoe kan ik het contract beëindigen en mijn geld terug vorderen ? Kan hij zijn hartklachten blijven inroepen als overmacht tot het einde der tijden? Ik zit volledig vast zolang de elektriciteitswerken niet uitgevoerd worden en als alleenstaande vader met kinderen heb ik geen geld om naar de rechtbank te gaan.
Alvast bedankt voor de hulp

What do you want to do ?New mailCopy

Alle reacties

0
Patrico
Patrico
135 1470 Andere professioneel
5 jaren geleden

Er bestaat nog zoiets als een redelijke termijn. Stuur hem een aangetekende ingebreke stelling met een redelijke termijn in vermeld waarin je verwacht dat hij de werken start en een termijn waarin je verwacht dat hij de werken beëindigt. Geef hem evt. de optie om het voorschot terug te betalen.

0
Charel
Charel
932 5450 Andere professioneel
5 jaren geleden

En het is weliswaar geen hulp voor jou maar wellicht voor andere lezers van het forum:

Ga niet in zee met firma's of zelfstandigen die al 75 % laten betalen voor er iets is uitgevoerd !!

Dat is niet normaal en zou een bel moeten doen rinkelen !

0
K16
K16
51 313 Andere professioneel
5 jaren geleden

Jammer,maar eigenlijk kunt ge geen kant uit.

Nooit in zee gaan met zulke aannemers!

0
idur
idur
174 842 Andere professioneel
5 jaren geleden

Je kan mensen niet altijd goed inschatten. Je vertrekt altijd met een goede ingesteldheid t. o. v. de mensen waarmee je in zee gaat. Ik had de gewoonte het voorschot te laten betalen op de dag dat ik op de werf begon. Het voorschot was ook nooit hoger dan 50% van het totaal bedrag. 

Download onze gratis zonnepanelengids

Download onze gratis zonnepanelengids

Alles wat je moet weten over duurzame energie, kostenbesparing en installatie. Inclusief checklists voor maximale opbrengst!

Download nu gratis jouw gids
Elektriciteit plaatsen of renoveren? Ontvang gratis offertes!

Elektriciteit plaatsen of renoveren? Ontvang gratis offertes!

Ontdek de beste vakmensen uit de buurt. Vergelijk gratis en zonder verplichtingen offertes voor jouw elektriciteitswerken.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Groepsaankoop energie: bespaar honderden euro's per jaar op gas en elektriciteit

Groepsaankoop energie: bespaar honderden euro's per jaar op gas en elektriciteit

Besparen op je energiefactuur? Livios organiseert in samenwerking met Wikipower een groepsaankoop voor gas en elektriciteit. Registreer je gratis.

Lees meer

Krijg je in 2025 een digitale meter? Aandachtspunten voor zonnepaneeleigenaars

Krijg je in 2025 een digitale meter? Aandachtspunten voor zonnepaneeleigenaars

Zonnepaneeleigenaars konden de installatie van een digitale meter weigeren tot eind 2024. Ontdek wat er verandert als jij dit jaar overschakelt.

Lees meer

Een wachtbuis plaatsen: zo voorzie je gemakkelijk elektriciteit en andere nutsvoorzieningen in je tuin

Een wachtbuis plaatsen: zo voorzie je gemakkelijk elektriciteit en andere nutsvoorzieningen in je tuin

Wil je later nog tuinverlichting aanleggen zonder grote graafwerken? Ontdek hoe je in de ruwbouwfase al een wachtbuis voor elektriciteit plaatst.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag