4

berekeningsfout offerte

bouwkoppel
bouwkoppel
#Ramen en deuren · 5 jaren geleden

Ongeveer een half jaar geleden hebben we bij onze aannemer een offerte ondertekend voor de metselwerken van onze nieuwbouwwoonst.

Ondertussen zijn ze volop aan het bouwen, een aantal weken terug contacteerd de aannemer ons met het ambetante nieuws dat ze een berekeningsfout hebben gemaakt bij de offerte van de metselwerken (die nu gingen aanvangen) Een van hun medewerks heeft op de tekeningen bij de poorten 66m2 afgerekend in plaats van 6,6m2 zelf hadden ze het niet opgemerkt tot ze door de metsers een duurdere factuur kregen. 

Dit betekend dat onze metselwerken plots 14.000 euro duurder worden iets waar we totaal niet op gerekend hadden. Er wordt ons nu gevraagd te kiezen om of dit bij te passen eventueel willen zij de helft bijpassen 

Indien we niet akkoord gaan zullen de metselwerken dit jaar niet meer doorgaan en moeten we mogelijks een half jaar wachten gezien het een heel drukke periode is.

Mijn vraag is wat onze opties hierbij zijn?

Alle reacties

0
idur
idur
174 842 Andere professioneel
5 jaren geleden

Je kan het hard spelen en zeggen de offerteprijs is de enige maar dat gaat je project niet vooruit helpen. Als je tevreden bent met het huidig geleverd werk en de verstandhouding is goed, dan is het best dat je tot een onderhandeld akkoord komt met de aannemer. Je hebt een sterke positie in deze onderhandeling benut deze dan ook. Laat de uitkomst van deze onderhandeling zeker schriftelijk vastleggen. De architect heeft dan ook deze fout niet opgemerkt. Er wordt toch meestal met een meetstaat gewerkt? 

0
Hugo C.
Hugo C.
353 2291 Bouwer
5 jaren geleden

Het is dus een aannemer die werkt met onderaannemers (factuur van metsers). Is er een lastenboek opgemaakt door de architect? Gewoonlijk geeft hun cad-systeem hun zo het aantal m2 stenen. 

Hoe is de offerte opgemaakt? Is deze gedetailleerd waarbij voor iedere post het aantal is vermeld met de eenheidsprijs en de totaalprijs of zijn er enkel bedragen voorzien voor bepaalde delen?

Er zijn aannemers die er in gespecialiseerd zijn om intereressante offertes aan te bieden maar op het einde van de rit de duurste blijken. Gewoonlijk moet bij een eenvoudige controle van de offerte onregelmatigheden naar boven komen. Dus geloof de aannemer niet zomaar dat er een rekenfout gemaakt is.

En op de bestelling is daar ook een begindatum, einddatum, duur en/of aantal werkdagen voorzien? Hebt u een eigen architect aangesteld?

De bouwwerken zijn al gestart, maar de aannemer dreigt (chanteert u) er mee de werken stop te zetten en door deze op de lange baan te schuiven?

Dit is niet het gedrag van een aannemer die bekommerd is om de gevolgen voor u voor de fout die hij zogezegd gemaakt heeft, maar het lijkt eer op een doortrapte bedrieger.

Gelet op zijn handelswijze en de dreigementen zou ik u toch aanbevelen om een gespecialiseerde advokaat onder armen te nemen die het aannemingscontract eens onder de loupe kan nemen en het juiste antwoord aan de aannemer kan geven. In hoeverre is ook de architect betrokken bij de zaak?

0
Charel
Charel
932 5476 Andere professioneel
5 jaren geleden

Beste, er zijn een paar onduidelijkheden in uw vraag.

What do you want to do ?New mailCopy-Ze zijn volop aan het bouwen
-Berekeningsfout bij metselwerken (die nu zouden aanvangen).-De metselaars hebben blijkbaar al een factuur over de metselwerken bezorgd.-Indien niet akkoord met meerprijs zullen de metselwerken niet meer doorgaan.Dus enerzijds zijn ze volop aan het bouwen, anderzijds moeten de metselwerken nog aanvangen, dan weer zijn de metselwerken reeds gefactureerd en tevens wordt gedreigd om de metselwerken niet meer te laten doorgaan.Ik zou denken dat indien de metselwerken al gefactureerd zijn en men daarbij bij een ander totaal uitkwam, dat dan de metselwerken ook al gebeurd zijn.Sowieso is het dreigement om te stoppen wegens hun eigen zogenaamde telfout er te veel aan. Dit moet besproken en nagekeken worden maar niet met een dreigement boven je hoofd. Dit stinkt !

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Vraag aan de lichtexpert: hoe trek je meer daglicht naar binnen?

Vraag aan de lichtexpert: hoe trek je meer daglicht naar binnen?

Lichtexpert Joël Sels geeft tips en oplossingen om meer daglicht in huis te halen. Ontdek hoe je je woning lichter en ruimer maakt.

Lees meer

Wat is de meest geschikte lichtkoepel voor jouw woning? Zo maak je de juiste keuze

Wat is de meest geschikte lichtkoepel voor jouw woning? Zo maak je de juiste keuze

Lichtkoepels laten meer daglicht binnen en zijn een meerwaarde voor je huis. Ontdek de soorten, voordelen en tips om de juiste lichtkoepel te kiezen.

Lees meer

Het ideale materiaal voor je buitenschrijnwerk: prijs en onderhoud

Het ideale materiaal voor je buitenschrijnwerk: prijs en onderhoud

Het juiste materiaal voor je buitenschrijnwerk kiezen? Ontdek de belangrijkste voor- en nadelen van pvc, aluminium, hout en staal en de kostprijs ervan.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag