8

Septische put extra toilet

Saar106
Saar106
#Sanitair · 5 jaren geleden

Goeieavond, 

Wij hebben thuis een septische put waar oorspronkelijk 2 toiletten waren op aangesloten. (1 boven en 1 beneden) Nu hebben wij op de afvoerbuis van toilet boven een extra toilet aangesloten. (Op gelijkvloer)

Wij hebben sindsdien reukginder. Het water van het extra toilet ruikt hevig.

Heeft iemand tips, wat kunnen we doen?

Alvast bedankt 

Alle reacties

0
Nick 61
Nick 61
222 1638 Andere professioneel
5 jaren geleden

Wat bedoel je met het water ruikt hevig? Als je het bovenste toilet doorspoelt,  borrelt het extra toilet dan of wordt het water weggezogen? 

0
Saar106
Saar106
0 3 Andere particulier
5 jaren geleden

Het ruikt naar putwater. Waardoor de hele ruimte vies ruikt. Het extra toilet brubbelde inderdaad een klein beetje. Zou een beluchter helpen? Ook misschien bijzeggen het extra toilet ligt 3meter van de septische put.

0
Nick 61
Nick 61
222 1638 Andere professioneel
5 jaren geleden

Zijn het toilet boven en het extra toilet samen op 1buis aangesloten, wat is de diameter van de afvoerbuizen?

0
Saar106
Saar106
0 3 Andere particulier
5 jaren geleden

Samen aangesloten en diameter 110

0
Sanipro
Sanipro
17 118 Andere particulier
5 jaren geleden

Een paar vragen:
1) Is de valleiding van de WC boven verlucht?
2) Is de sceptische verlucht?
3) Is de nieuwe WC op de gelijkvloers aangesloten net boven de bocht van de van de valleiding?
4) Hoe komt de riolering in de sceptische put? Is er een bocht in de sceptische put zelf?

Waarschijnlijk is de 1ste WC op gelijkvloers niet aangesloten op de standleiding.

Men mag geen aansluiting maken net boven een bocht (overdruk). En dat kan de reden zijn dat het water in de sifon van de nieuwe WC een beetje "brubbeld". Dan krijg je natuurlijk de geuren binnen van de riolering.

Als de valleiding niet verlucht is door het dak wordt de lucht aan de voet van de standleiding samengedrukt.

0
Saar106
Saar106
0 3 Andere particulier
5 jaren geleden

Wij hebben bij ons weten geen verluchting zitten. Is geplaatst geweest door vorige eigenaar.

Het nieuwe toilet is aangesloten net boven de bocht. 

We weten ook niet hoe de riolering in de septische put terecht komt.

Wat stelt u voor?

Alvast bedankt

0
Sanipro
Sanipro
17 118 Andere particulier
5 jaren geleden

Ja, het probleem komt door de aansluiting net boven de bocht. De nieuwe WC moet aangesloten worden achter de bocht (liefst meer dan 1 meter). De standleiding zou best verlucht worden door het dak (primaire verluchting).

Als je de WC doortrekt op het verdiep : zie je dan dat die een gegorgel geluid maakt op het eind van de spoeling? Zo ja, dan "hapt" hij lucht via de sifon en dan heb je geen primaire verluchting.

In vele sceptische putten is het namelijk zo dat de riolering in de put komt, dan komt er nog een bocht en een stuk buis vertikaal naar beneden om zo onder "het dik" van de bovenste laag te komen. In feite kan daar best een "T" geplaatst worden zodat de lucht daar weg kan. Een andere oplossing is een gat de maken aan de bovenkant van de bocht.

In bijlage een tekening van aansluiting sceptische put. In feite komt er nog een bocht aan de uitgang (die heb ik niet getekend)

 

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/63452/sceptische-put.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=491dd34afe8fcb6d35af9fe148964ef0
Van verwarming tot ventilatie. Ontdek alles wat je moet weten over energie in ons gratis magazine ‘Mijn Energie’

Van verwarming tot ventilatie. Ontdek alles wat je moet weten over energie in ons gratis magazine ‘Mijn Energie’

De mogelijkheden zijn de laatste jaren enorm toegenomen, waardoor het moeilijker wordt om de juiste keuze te maken voor jouw woning. In dit magazine helpen we je graag op weg.

Bestel nu

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Op welke premies heb je recht?

Geef je gemeente in, selecteer een activiteit en vind de premies/subsidies waar je recht op hebt!

Vind je premies

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Wat is de prijs van een regenwaterput?

Wat is de prijs van een regenwaterput?

Met een regenwaterput bespaar je op je waterfactuur door het regenwater in huis te hergebruiken. Maar wat is de prijs van een regenwaterput?

Lees meer

Hoe spaar je water uit in de badkamer? 10 tips

Hoe spaar je water uit in de badkamer? 10 tips

Je waterfactuur naar beneden halen? Dat doe je door je verbruik te beperken. Ga aan de slag met deze tien tips om water uit te sparen in de badkamer.

Lees meer

Is een gasdoorstroomboiler geschikt voor jouw woning? Tips voor installatie en onderhoud

Is een gasdoorstroomboiler geschikt voor jouw woning? Tips voor installatie en onderhoud

Waarom kiezen voor een gasdoorstroomboiler? Ontdek de voordelen, risico’s, prijs en alternatieven voor je sanitair warm water.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag