2

Soort bodemklep radiatoren

Sander1988
Sander1988
#Verwarming & koeling · 5 jaren geleden

Beste,

Laatst kocht ik een nieuwe woonst aan, maar daar lijkt me toch iets raar aan de hand met de verwarming.

Betreft de verwarming op mijn eertse verdieping (slaapkamers). Daar staan 4 radiatoren, er vertrekken van mijn ketel 2 leidingen naar boven, en er komen er 2 terug. Deze staan dus in serie.

Nu komt mijn vraag... deze radiatoren staan veelal toe, maar nu valt mij op dat, als de ketel aanstaat, de voetventielen warm staan. Er vertrek warm water uit de ketel naar mijn radiatoren, en deze gaat direct terug naar de retour.. ik steek dus het warme water direct terug op de retour van de ketel, want volgens mij niet goed is voor het rendement?

Daar ik deze radiatorzn zelden gebruik, heb ik op de collector voorlopig de steek en retour van deze 2 kringen dicht gezet.

Iemand een iedee hoe en wat? Ik voegde alvast een foto toe van 1 van de ventielen op deze radiatoren.

alvast bedankt!

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/63519/7a108c6a-209f-4146-98e5-3534e2fb3f88.jpeg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&q=85&corner-radius=10&mask=corners&s=36401e895732ed8af67184589cd13433

Alle reacties

0
Nick 61
Nick 61
222 1641 Andere professioneel
5 jaren geleden

Dit is heel normaal bij dit soort van voetventielen, indien de radiator openstaat vloeit het water grotendeels door de radiator maar wanneer de radiatoren dicht staan, dan stroomt het water door de voetventielen van radiator 1 en 2 en terug naar de ketel. Dit zijn 50% ventielen  die kan je niet volledig afsluiten aan het ventiel zelf, er zal altijd doorstroming zijn

Vraag gratis offertes aan voor een nieuwe condensatieketel

Vraag gratis offertes aan voor een nieuwe condensatieketel

Laat een zuinige condensatieketel plaatsen door ervaren professionals. Vraag nu gratis en vrijblijvend offertes aan.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Geen frigobon meer en minder btw betalen op warmtepomp: dit verandert er

Geen frigobon meer en minder btw betalen op warmtepomp: dit verandert er

De frigobon verdwijnt in 2026 vanwege zijn populariteit. Toch krijg je nog korting: de btw op warmtepompen en -boilers zakt. Ontdek de nieuwe regels.

Lees meer

Warmtepompen zijn aan hun comeback bezig: verkoop stijgt met 16%

Warmtepompen zijn aan hun comeback bezig: verkoop stijgt met 16%

De verkoop van warmtepompen steeg dit jaar met 16%. De lucht-waterwarmtepomp en de geothermische warmtepomp blijken een populaire en rendabele keuze.

Lees meer

Verwarmen op gas, elektriciteit, stookolie, hout of pellets: wat is het goedkoopst?

Verwarmen op gas, elektriciteit, stookolie, hout of pellets: wat is het goedkoopst?

Ontdek hoe je goedkoop kan verwarmen. Vergelijk hout, pellets, gas, stookolie en elektriciteit. Welke energiebron is het meest voordelig voor jouw woning?

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag