2

welke temperaturen instellen

erik52janssens
erik52janssens
#Verwarming & koeling · 5 jaren geleden

Heb 2 kmamer op 1 boven verdieping die worden nietgebruikt ,, maar is wel goed geisoleerd 16 cm dikte , maar is wel een los gebouw staat niet tussen de muren van de buren.alles dubbel glas en 1 volledige lichtkoepel van 8 meter op 1 meter breed,, wel met polysteerplaten dubbel x 2 keer gebruikt met een luchtlaag tussen van 16 cm , als je eronderstaat voelt niet koud aan is op het dak goed aan gewerkt waar geen lucht tussen kan .

1 kamer wordt ook niet gebruikt en ook geisoleerd maar staat wel tussen de buren,, heeft alleen een achter gevel met venster dubbel glas ; de rest van de kamers wordt goed gebruikt en veel beweging in ,, de gang staat op 2,5  op de draaiknop alleknopen zijn thermo statische draaiknopen . Nu staat mijn brander op 20 graden voor alles goed warm te krijgen en dat is soms nog te warm,, wel dat de gang koud aanvoelt maar daar leef je niet in,en de deuren zijn allemaal gesloten naar de gang toe of dicht

Alleen weet ik niet voor de kamer die niet worden gebruikt op wat ik dat daar moet op zetten, op sterreke of op 1 stand zetten,, dan krijg je warmte langs de buizen,en eventjes in de verwarming

Op mijn brander heb ik maar 1 stand voor de warmte te regelen ,heb geen thermostatische wandklok .

Zou ook niet weten of het zijn nut heeft als ik dat zet,, heb wel een pelletketel is wel zuining .

Groeten

1

Alle reacties

0
Carl Vandecasteele
Carl Vandecasteele
78 737 Verbouwer
5 jaren geleden

sterretje is de vorststand. in principe staat dan de radiator uit tot de lamertemperatuur ter hoogte van die knop onder de 5 graden komt.

Onze cv-installatie was destijds net zo uitgevoerd: thermostatische kranen en geen kamerthermostaat.
Het voordeel van zo'n thermostatische wandklok is centraal bepaalde verwarmingsuren regelen en de verwarmingscirculatiepomp die regelmatig uit staat en dus minder stroom verbruikt.
Anderzijds heb je nu wel totaal onafhankelijke temperatuurzones per kamer. bij een kamerthermostaat hangen zelfs de thermostatische kranen in de andere ruimtes altijd af van die kamerthermostaat.

Als je de voordelen van beide wenst, neem dan een draadloze klokthermostaat die je dus naar een andere kamer kan meenemen (bvb van woonkamer naar slaapkamer als je gaat slapen)

Vloerverwarming plaatsen? Ontvang gratis offertes!

Vloerverwarming plaatsen? Ontvang gratis offertes!

Laat vloerverwarming installeren door experts en ontdek de voordelen voor jouw woning. Vraag gratis offertes aan!

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Geen frigobon meer en minder btw betalen op warmtepomp: dit verandert er

Geen frigobon meer en minder btw betalen op warmtepomp: dit verandert er

De frigobon verdwijnt in 2026 vanwege zijn populariteit. Toch krijg je nog korting: de btw op warmtepompen en -boilers zakt. Ontdek de nieuwe regels.

Lees meer

Warmtepompen zijn aan hun comeback bezig: verkoop stijgt met 16%

Warmtepompen zijn aan hun comeback bezig: verkoop stijgt met 16%

De verkoop van warmtepompen steeg dit jaar met 16%. De lucht-waterwarmtepomp en de geothermische warmtepomp blijken een populaire en rendabele keuze.

Lees meer

Verwarmen op gas, elektriciteit, stookolie, hout of pellets: wat is het goedkoopst?

Verwarmen op gas, elektriciteit, stookolie, hout of pellets: wat is het goedkoopst?

Ontdek hoe je goedkoop kan verwarmen. Vergelijk hout, pellets, gas, stookolie en elektriciteit. Welke energiebron is het meest voordelig voor jouw woning?

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag