3

Zijn er mensen die ervaring hebben met een cv-kachel?

jefs3386
jefs3386
#Verwarming & koeling · 4 jaren geleden

Beste,

Voor mijn nieuwbouw ben ik een aantal verwarmings- en sanitairopties aan het bekijken. Een haard was ik van plan om te voorzien, maar nu zie ik dat er een combinatie mogelijk is met de cv. Heeft iemand hier al ervaring mee? En met wat is dit goed te combineren voor het sanitair water?

Alle reacties

0
Nick 61
Nick 61
222 1638 Andere professioneel
4 jaren geleden

Zeker niet aan beginnen bij nieuwbouw, het termisch vermogen van een normale nieuwbouw is een 6 a 8 kw, bij deze buitentemperaturen, zeer weinig dus, een cv kachel is dan veel te zwaar om rechtsreeks een vloerverwarming en eventueel een kring radiatoren te bedienen. Je zou dan een buffer moeten plaatsen, neemt veel plaats in en moet op temperatuur blijven en dan moet je je kachel blijven stoken wat tot overtemperatuur leidt in de kamer waar de kachel staat, dan indien je hier nog sanitair water op wil aanleggen moet je de kachel ook in zomerdag stoken en krijg je tropische temperaturen in de kamer en voor dit alles zal je achterover vallen van het prijskaartje en dan nog hout stoken wordt sterk afgeraden en eigelijk wil je een techniek installeren die voor woningbouw gelukkig aan het uitsterven is. Denk eerder eens in de richting van een warmtepompboiler voor je sanitair en een kleine 12 kw condenserende gasketel

0
Carl Vandecasteele
Carl Vandecasteele
78 736 Verbouwer
4 jaren geleden

zoiets werkt alleen in combinatie met een buffervat voor sanitair-warm-water.
en datzelfde buffervat kan gebruikt voor een zonneboiler.

als je beide hebt (haard met recup) en zonneboiler, ben je ook buiten het stookseizoen van gratis warmwater voorzien door uw zonneboiler. 
ook voor c.v zal zo'n haardsysteem ook een ondersteunende functie hebben.

de grote kwestie is de praktische uitvoering: leidingafstand tot buffervat of/en tot c.v-collector.
en de pomp+regeling voor dit circuit

uw oproep naar praktische ervaringen zal wellicht meer weerklank hebben op het forum van ecobouwers waar meer mensen allerlei ecologische combinaties deden

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Het energiedieet: “Ga je energiezuinig verwarmen, dan bespaar je”

Het energiedieet: “Ga je energiezuinig verwarmen, dan bespaar je”

Ontdek hoe je je huis energiezuinig kan verwarmen en bespaar op energiekosten. Tips over slimme thermostaten, de ideale verwarming en warm water.

Lees meer

Nieuw koelmiddel voor warmtepomp: “We hebben een mix nodig zodat er een warmtepomp is voor iedereen”

Nieuw koelmiddel voor warmtepomp: “We hebben een mix nodig zodat er een warmtepomp is voor iedereen”

Met de nieuwe F-gasregelgeving komen er nieuwe koelmiddelen bij voor warmtepompen. Maar welk koelmiddel is het beste voor jouw warmtepomp?

Lees meer

Kan je vloerverwarming en parket combineren? Deze soorten parket zijn geschikt

Kan je vloerverwarming en parket combineren? Deze soorten parket zijn geschikt

Welke soorten parket zijn te combineren met vloerverwarming? Waarop moet je letten bij de plaatsing? En hoe zit het met keramisch parket?

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag