Voldoet mijn condensatieketel voor een regendouche? (hulp nodig)

7

Voldoet mijn condensatieketel voor een regendouche? (hulp nodig)

Rondo
Rondo
#Sanitair · 4 jaren geleden

Hallo!

Ik ben de badkamer aan het renoveren en ik zou graag een regendouche installeren.

Ik heb de volgende regendouche op het oog: https://www.x2o.be/nl/badkamer/kranen/douchekranen/regendouchesets-opbouw/hansgrohe-raindance-s240-regendoucheset-matt-black-70411?channable=01912c69640037303431318a&gclid=EAIaIQobChMIqtnCy4bC8AIVVON3Ch3dJALUEAQYASABEgLIRPD_BwE 
Volgens de specs zou deze een liters/minuut van 15 vereizen voor de douchekop (als ik het goed lees).

De ketel die ik heb is een: Junkers ZWE 24-4 MFK - volgens de handleiding zou deze een max. warmwaterdebiet hebben van 6.7l/minuut hebben.
(hier een link naar de handleiding en specificaties van de ketel: https://www.gebruikershandleiding.com/Junkers-ZWE-24-4-MFK/preview-handleiding-549728.html 

)

De afstand tussen de ketel en de douche is maximaal 5-7 meter en er is geen hoogte verschil. 
De leidingen in de muur zijn gewoon standaard.

Dus als ik het goed begrijp gaat mijn ketel dus niet volstaan voor deze douche? Kan ik uberhaupt een regendouche aan met deze ketel?
Zijn er hier dan andere oplossingen voor die me niet zouden verplichten om een nieuwe ketel aan te schaffen?

Ik hoop dat ik het in het juiste forum heb geplaatst, alvast gedankt!

Alle reacties

0
ludo segers
ludo segers
120 1562 Andere particulier
4 jaren geleden

Veel zal ook afhangen hoeveel druk/bar er op de waterleiding staat.. Woon je in een huis of op de hoogste verdieping van een appartementsgebouw. Bij veel afname zal de druk op het hoogste verdiep ook fel verminderen.

Ik dacht dat er voor een regendouche apparte drukverhogers te verkrijgen zijn.. die ingebouwd zijn/worden in de douchecabin.. 

Een jetstraal zul je er niet mee krijgen vermoedt ik met hetgeen je nu van instal. hebt. 

Koop alléén een losse regendouchekop in de Gamma/brico, en test het uit voor je een dure instal. koopt.

0
Laforce Erwin
Laforce Erwin
56 259 Bouwer
4 jaren geleden

Je gebruikt geen heet water voor de douche, maar gemengd heet met koud water.

Als je 35°C wil hebben in de douche en het koud water is 12°C, dan heb je 6 liter water nodig aan 70°C om de gewenste menging te verkrijgen.

Dus het is mogelijk.

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
4 jaren geleden

Je vergeet het debiet van  het koud water . Als dit maar 5 liter per minuut is dan kom je nog maar aan 11 liter per minuut. 

En de douche heeft 15 liter nodig.

Meet eens aan een koudwaterkraan hoe lang het duurt om een emmer van 10 liter te vullen. 

Dan heb je toch al minstens een idee.

0
Scheunepeuny
Scheunepeuny
4 37 Bouwer
4 jaren geleden

stap 1: vul een emmer van 10l met koud water en neem op hoe lang het duurt voor deze vol is. Stel je hebt 40sec nodig om deze te vullen, dan doe je 10:40 en dan maal 60 en dat is dan je debiet.

Hiermee weet je tenminste wat je basisdebiet is. Alles begint hiermee. Heb je al van in het begin geen debiet van 15l zal het al niet lukken.

stap 2: op hoeveel graden douchen jullie meestal. Ik ga uit van 40°. Op de handleiding staat maximaal 88° vertrektemperatuur, maar dan moet je toestel perfect afgesteld staan en met genoeg druk (hoe hoger de druk hoe minder tijd nodig om water op te warmen en dus hoe efficiënter). De temperatuur zal eerder rond de 70° als deze toekomt in douche.

stap 3: doe de berekeningen in het geval dat je 15l/min basisdebiet hebt en op 40° wil douchen. Warm water 70°, koud water 10° (in het slechtste geval). Dan heb je 7,5l warm water nodig en 7,5l koud water. Dus met dit toestel zou dit in theorie niet werken.

Ik heb in beide gevallen de slechtste scenario's uitgerekend dus voor 't zelfde geld lukt het misschien net wel. Het zal alleszins op het nippertje zijn.

En wees gerust, zo'n regendouche werkt ook op een debiet van 13 à 14l hoor, alleen zal die iets minder hard druppelen :).

0
Laforce Erwin
Laforce Erwin
56 259 Bouwer
4 jaren geleden

Aan Kas,

Ik vergeet niets. 9 liter aan 12°C + 6 liter aan 70°C geeft 15 liter aan 35°C.

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
4 jaren geleden

Je zal moeten kijken hoeveel water er per minuut uit je leidingen komt.

En of dat nu via het verwarmingselement gaat of via de koudwater, dat gaat niets uitmaken. 

En dat was niet duidelijk in je rekensom.

Vandaar dat ik voorstelde om even een emer van 10 liter te vullen en dit te timen.

Van verwarming tot ventilatie. Ontdek alles wat je moet weten over energie in ons gratis magazine ‘Mijn Energie’

Van verwarming tot ventilatie. Ontdek alles wat je moet weten over energie in ons gratis magazine ‘Mijn Energie’

De mogelijkheden zijn de laatste jaren enorm toegenomen, waardoor het moeilijker wordt om de juiste keuze te maken voor jouw woning. In dit magazine helpen we je graag op weg.

Bestel nu

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Regenwater opvangen? Dit zijn je opties en hiervoor kan je het gebruiken

Regenwater opvangen? Dit zijn je opties en hiervoor kan je het gebruiken

Regenwater valt gratis uit de lucht. Zonde om daar geen gebruik van te maken. Ontdek hoe je regenwater kan opvangen en waarvoor je het kan gebruiken.

Lees meer

Hard water in huis? Ontdek hoe een waterverzachter het oplost

Hard water in huis? Ontdek hoe een waterverzachter het oplost

Heb je last van kalkaanslag? Lees alles over de werking, voordelen, prijs en premies van een waterverzachter en ontdek of het bij jou loont.

Lees meer

Regenwaterput: werking, verplichte grootte, premies en prijs

Regenwaterput: werking, verplichte grootte, premies en prijs

Wie bouwt of renoveert, moet een regenwaterput plaatsen. Hoe werkt zo'n put? Hoe groot moet hij zijn? Wat is de prijs en welke premies zijn er?

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag