15

Discussie offerte en factuur bedrag

Sam01
Sam01
#Verwarming & koeling · 4 jaren geleden

Hallo,

korte schets: de leverancier die ik had aangesteld om de herstelling uit te voeren aan mijn warmtepomp maakt na diagnose een offerte op en komt op een bedrag uit waar ik ook mijn goedkeuring op heb gegeven.

Zo geschied, herstelling vond plaats en factuur volgt. Bij Facturatie ziet de leverancier een post die hij wel vermeld op offerte maar niet doorrekent en corrigeert dit op zijn factuur waardoor een meerprijs onstaat en een totaal bedrag dat afwijkt.

Ben ik verplicht deze meerprijs te betalen na akkoord en duidelijke omschrijving van de uit te voeren werken mbt herstelling warmtepomp in een offerte & waar de werken werden uitgevoerd exact volgens de offerte?

1
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
4 jaren geleden· Bedankje ontvangen

Je moet eerst zien of het verschil zo groot is dat je kon aanvoelen met je kleine teen dat er een vergissing was gebeurt. bv elke post staat met een prijs vermeld maar bij 1 post staat er geen prijs bij.  Alle verkregen offertes liggen indezelfde lijn maar bij deze is het duidelijk meer dan x% goedkoper.

En soms moet je ook even de optelling maken : als alle posten opgeteld 2453€ geeft maar onderaan staat er 2354€ dan is dit een menselijke vergissing en zal een rechtbank eerder oordelen dat jij het juiste optelsommeke moet betalen. Ook met een komma verkeerd te plaatsen zal je bakzeil moeten halen.

Aan de andere kant, als jij op geen enkele manier kon opmaken dat deze post vergeten of verkeerd was dan ben je niet gehouden om dit bedrag te betalen.

Sowieso zou ik het bedrag dat vermeld stond op de offerte sietopresto betalen en het discutabel bedrag ( nog) niet. 

Sommige rechters hebben dan graag dat je dit even via AS laat weten aan de aannemer dat je de factuur protesteert voor bedrag x wegens niet vermeld op de offerte maar dat je de overeengekomen prijs als blijk van goede wil al betaalt.

De bal ligt nu in het kamp van de aannemer, gaat hij voor dit bedrag procederen ? 

Oja

zeker van dat er nergens in de voorwaarden staat : 

ik citeer - onvoorziene werken ten bedrage van maximaal 5% van de aannemingssom kunnen zonder schriftelijk akkoord uitgevoerd worden om het vlotte verloop van de werken niet in gedrang te brengen. 

Moet zo niet letterlijk er in staan maar iets gelijkaardigs kan, kijk dit eerst na zowel op de offerte als op de factuur.

Alle reacties

0
ludo segers
ludo segers
120 1562 Andere particulier
4 jaren geleden

Beste Sam01...

 Je hebt het stuk ontvangen, en de technieker heeft het geplaatst. Je mag er dus vanuit gaan dat het defekte moest vervangen worden, zie ook de offerte. Je hebt dan ook toegestemd het stuk te vervangen.. 

Je bent dan ook ertoe gehouden het stuk te betalen, ook al staat die niet als prijs vermeld op de offerte.

Zolang het niet betaald is blijft het eigendom van de hersteller,en kan die het terug eisen.

Als hij je dagvaart gaat het bedrag ferm oplopen voor U, wees daar maar zeker van. Je mag dan wel denken dat je gelijk hebt, je gelijk halen is nog een andere kwestie.

Je hebt geen " forfaitaire All In " herstelofferte gekregen maar een gedetailleerde prijsofferte waar dat stuk niet mee als vervangprijs werd vermeld.

Dit is een vergissing die nu eenmaal kan voorvallen.

Had je gezien dat de prijs ervan niet vermeld was, dan had je de hersteller erop attent kunnen maken met vraag of dit stuk in de totaal prijs inbegrepen was.

Dus ook U kan een foutje maken.

Een andere technieker zou je ook moeten betalen als die dat stuk vervangt.

Dus betaal die hersteller dat stuk, en wees eerlijk.. en ga niet muggeziften... 

0
Sam01
Sam01
0 6 Andere particulier
4 jaren geleden

Beste Ludo Segers,

Dank voor de bijkomende uitleg. Gezien van dit perspectief geeft deze beredenering een mooi argument aan om een andere kijk te nemen op de zaak. 

De stukken werden betaald, het gaat meer om admin, transport en uren die in beide gevallen anders werden gefactureerd dan overeen gekomen.

0
ludo segers
ludo segers
120 1562 Andere particulier
4 jaren geleden

 Sam01 .... Over welk méérbedrag spreek je dan dat je zou moeten bijbetalen????

Als het werk in " regie " is uitgevoerd volgens de offerte wordt enkel het uurtarief vermeld met een """ benadering  """ van het aantal werkuren, maar niet het aantal uren dat het werk in beslag neemt.

In "" regie "" kan het aantal werkuren dus méér of minder bedragen... .. 

In tegenstelling tot een forfait prijs vermelding.. 

https://www.technieknederland.nl/help/wat-is-het-verschil-tussen-aanneemsom-en-regiewerk

0
Sam01
Sam01
0 6 Andere particulier
4 jaren geleden

Beste Ludo,

Beste Ludo Segers,

Wederom dank voor jouw inzicht. Bij de 1ste maal was het 100€ en heb ik toen betaald om de relatie die nog maar net gestart was te behouden ( 1st keer dat we gingen samenwerken).

Bij 2 de maal komt er opnieuw een verschil uit de bus ( > 1st maal) waarop ik hen wijs op de 1st keer en nu bij dit factuur opnieuw. 

De werken zijn niet in "regie", er wordt een offerte gemaakt na inschatting van de technieker die eerder een diagnose heeft gemaakt op het desbetreffend probleem.

Waar het mij vooral om gaat is het principe van de aanpak en waar de lijn kan getrokken worden tussen wat wel en niet kan. 

Want als ze dit bij mij doen, zou het me sterk verbazen dat men dit niet bij anderen ook doet en op die manier kunnen/halen ze veel exrtra euro's binnen.

Nog nooit heb ik meegemaakt dat men bij 1ste & 2de contact, tot 2 maal toe vershillende bedragen krijgt voorgeschoteld dan afgesproken, dit is volgens mij niet de manier van werken. Natuurlijk, ziet de wet er soms anders uit dan gedacht.

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen
Download gratis onze airco-gids

Download gratis onze airco-gids

Alles wat je moet weten over airco’s: van soorten en installatie tot tips voor optimaal rendement. Inclusief handige checklists!

Download nu gratis jouw gids

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Verplicht onderhoud voor verwarmingsketels: zo vaak moet je je ketel onderhouden

Verplicht onderhoud voor verwarmingsketels: zo vaak moet je je ketel onderhouden

Het onderhoud van je verwarmingsketel is wettelijk verplicht. Ontdek hoe vaak je je stookolie- of gasketel moet laten controleren en wat de prijs is.

Lees meer

Wat is de verwarming van de toekomst?

Wat is de verwarming van de toekomst?

Verwarmingsexpert Patrick O ziet de warmtepomp als de verwarming van de toekomst. Al zijn er nog heel wat uitdagingen.

Lees meer

Dilemma: koop ik een warmtepomp aan 6% btw of een gasketel aan 21% btw?

Dilemma: koop ik een warmtepomp aan 6% btw of een gasketel aan 21% btw?

Vanaf 1 juli 2025 zal de btw op gasketels van 6% naar 21% stijgen. Is een warmtepomp of gasketel financieel de beste keuze voor je renovatie?

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag