Welke zijn de plichten van de verkoper en de rechten van koper na ondertekening compromis bouwgrond

3

Welke zijn de plichten van de verkoper en de rechten van koper na ondertekening compromis bouwgrond

Johan1988
Johan1988
#Regelgeving · 4 jaren geleden

Wij hebben als kopers een compromis getekend voor een bouwgrond. De grond was zeer netjes onderhouden, gras mooi afgereden, mooi omheind en net voor de scheiding een mooie haag achteraan.

Een week na het ondertekenen van de compromis is een buur, wiens perceel gelegen is aan de achterkant van onze toekomstige bouwgrond, enkele bomen gaan uitdoen op zijn perceel. Om dit te realiseren heeft hij onze toekomstige grond gebruikt om naar zijn perceel te geraken, is de omheining verwijderd (=deze zal wel terug komen) maar is ook de haag gedeeltelijk weggenomen en ernstig beschadigd.

Toen ik de toekomstige buur hierop aansprak vertelde hij mij dat hij de toestemming had van de "eigenaar" (=de verkoper dus). Na contact met de verkoper blijkt dit te kloppen. Toen ik vertelde dat dit niet netjes is, antwoorde de verkoper dat in de compromis staat dat ik de grond koop in de staat dat hij zich bevindt.

Nu stel ik mij de vraag of een verkoper zomaar een bouwgrond (of een huis), waar reeds een compromis voor getekend is, zomaar deze kan gaan "verwaarlozen"? Ik zou er vanuit gaan dat de verkoper de plicht heeft om het goed dan "in de staat" te houden, zoals bij ondertekening van het compromis, niet?

De mooie haag vind ik wel heel jammer, de bandensporen van de vrachtwagens en het snoei afval, 't ja, als ik ga bouwen zal er ook over de grond gereken worden ...

Alle reacties

0
ludo segers
ludo segers
120 1562 Andere particulier
4 jaren geleden

Als je géén fotos hebt van de toestand op het moment van de compromise ga je moeilijk iets kunnen bewijzen. 

Heb je dat wel kan je voor dat de akte getekend wordt  een waardevermindering overeenkomen of afdwingen.

Heb je aantoonbare bewijzen en de verkopzer komt je halverwege niet tegemoet, zou ik niet tekenen, en heeft hij ook geen geld.

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
4 jaren geleden

U hebt met het ondertekenen van de compomis een bewijs van datum

De werken zijn uitgevoerd NA deze datum met toestemming van de vorige eigenaar.

Waarbepaling en vergoeding eisen voor de haag ( afhankelijk van de ouderdom, vitaliteit en soort ) dit kan voor een beukenhaag van 20 jaar oud, perfecte e vitale groei , hoogte cc 2 meter , breedte cc 1 meter al komen op een 250€/lm.

Je zal voor je zelf moeten nagaan of je burenruzie voor altijd wil, of de waardevermindering van die orde is om de compromis op te blazen.

Zowies zou ik je notaris op de hoogte brengen.

 

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Welke premies zijn er voor de doe-het-zelver?

Welke premies zijn er voor de doe-het-zelver?

Ontdek welke doe-het-zelf premies je als klusser kan aanvragen en bespaar zo op je verbouwkosten.

Lees meer

Een tweede digitale meter om te profiteren van negatieve prijzen: kan dat?

Een tweede digitale meter om te profiteren van negatieve prijzen: kan dat?

Een tweede digitale meter: hoe werkt dat en wat is het nut? We vroegen het aan Lara Lammens van Fluvius en energie-expert Joannes Laveyne van UGent.

Lees meer

Minister van Energie schaft renovatiepremies af en geeft hogere premies aan de laagste inkomens

Minister van Energie schaft renovatiepremies af en geeft hogere premies aan de laagste inkomens

De regering hervormt de Mijn VerbouwPremie. Vanaf 1 juli 2025 komt er meer steun voor lage inkomens, hogere inkomens ontvangen minder premie.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag