4

Topjob in Vynckier FixORail 150

elsamu88
elsamu88
#Elektriciteit · 4 jaren geleden

Hallo,

Ik heb een apparte zekeringskast FixORail 150 (54modules) waar alle teleruptoren inzitten (2NO - dubbelpolig onderbroken).

Nu heb ik 5 gewone teleruptoren vervangen met  dimmers. Aangezien de dimmers enkelpolig zijn moet ik de nul van de 5 lichtpunten rechtsreeks aansluiten. Nu wou ik niet met Wago's  werken en heb ik rijgklemmen gekocht met de hoop dit ordelijk te kunnen installeren. Probleem is dat ik door de rijgklemmen mijn afdekplaatjes niet meer kan plaatsen. En door ze niet te plaatsen zit de blauwe nul gewoon bloot.

Ik weet dat je een afdekplaat moet gebruiken als bescherming van de kabels in de kast maar hoe kan ik dit best oplossen?

Het is toch een veelgebruikte kast (model)

Ik heb een foto gemaakt voor meer duidelijkheid. 

Nu dacht ik het eens mooi af te werken en kom je dit tegen :(

Tips zijn welkom !

Thanks

Sam

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/71529/elek.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&q=85&corner-radius=10&mask=corners&s=926b337b0cf588c7a78d98d72608771a

Alle reacties

0
RodeRidder
RodeRidder
237 1896 Bouwer
4 jaren geleden

Dat type kast is voor "huishoud" en kantoortoepassingen met gestandaardiseerde moduleuitsparing terwijl die klemmen industrie is. Enige wat deze gemeen hebben is de DIN rail. Je krijgt daar ook bv geen industriecontactor of cylindirische zekeringhouder in zonder een groot gat in de afdekplaat te zagen. 

Als je die klemmen wil behouden zal je een dhz plaatje moeten fabriceren en plakken of als je het heel gesofistikeerd wil aanpakken, een 3D printer. 

Je mist daar trouwens nog een zijplaatje. 

0
elsamu88
elsamu88
0 37 Andere particulier
4 jaren geleden

Ja dacht al zoiets. Anders pak ik gewoon de blauwe rijgklemmen om de nul bij elkaar te nemen. Deze zijn minder breed, zal straks eens proberen.

Wel balen dat ik dit project aan de kant moet schuiven zonder een dure kast te moeten aanschaffen.

Heb dit wel al meermaal bij mensen thuis gezien vooral bij domotica installaties (niko home).

Oranje afdekplaatje heb ik maar niet aangesloten omdat ik dit toch zo niet kon laten :(

Gr,

Sam

0
StefkeJ
StefkeJ
0 7 Verbouwer
4 jaren geleden

Hoi, zijn er dan rijgklemmen die wél onder die afdekplaatjes passen?

Iemand een tip?

Benieuwd want ik sta enkele maanden voor onze verbouwingen...

gr

Stef

0
idur
idur
174 842 Andere professioneel
4 jaren geleden

Vikingklemmen van Legrand

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/71562/img20211117204506.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&q=85&corner-radius=10&mask=corners&s=dcc1231bd246aaef281f89435e391742
Download onze gratis zonnepanelengids

Download onze gratis zonnepanelengids

Alles wat je moet weten over duurzame energie, kostenbesparing en installatie. Inclusief checklists voor maximale opbrengst!

Download nu gratis jouw gids
Thuisbatterij laten plaatsen? Vergelijk gratis offertes!

Thuisbatterij laten plaatsen? Vergelijk gratis offertes!

Laat een thuisbatterij installeren en gebruik optimaal je zonne-energie. Ontvang gratis en vrijblijvende offertes van vakmensen.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Een wachtbuis plaatsen: zo voorzie je gemakkelijk elektriciteit en andere nutsvoorzieningen in je tuin

Een wachtbuis plaatsen: zo voorzie je gemakkelijk elektriciteit en andere nutsvoorzieningen in je tuin

Wil je later nog tuinverlichting aanleggen zonder grote graafwerken? Ontdek hoe je in de ruwbouwfase al een wachtbuis voor elektriciteit plaatst.

Lees meer

Groepsaankoop energie: bespaar honderden euro's per jaar op gas en elektriciteit

Groepsaankoop energie: bespaar honderden euro's per jaar op gas en elektriciteit

Besparen op je energiefactuur? Livios organiseert in samenwerking met Wikipower een groepsaankoop voor gas en elektriciteit. Registreer je gratis.

Lees meer

Gemiddeld elektriciteitsverbruik: hoeveel elektriciteit verbruikt een huishouden?

Gemiddeld elektriciteitsverbruik: hoeveel elektriciteit verbruikt een huishouden?

Ontdek het gemiddeld elektriciteitsverbruik van huishoudens: hoeveel elektriciteit kost en hoe je kan besparen door slimme keuzes te maken.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag