35

Waterdrukregelaar

dottie
dottie
#Sanitair · 3 jaren geleden

Wij hadden onlangs een vermoeden van een lek omdat ons verbruik was gestegen. Alles nagegaan en niets gevonden. 
verzekering stuurt een lekdetectie bedrijf.

deze man vindt niets dat op een lek zou wijzen aan de leidingen maar wel aan het overdrukventiel van de verwarming.

hij heeft ook de waterdruk gemeten na de teller en die was 6 bar. Nogal aan de hoge kant zegt hij, ik zou hier ook een drukregelaar plaatsen na de teller en op 3 bar zetten.

onze chauffagist komt de herstelling doen en vervangt het overdrukventiel en plaatst een drukregaar om de boiler te beschermen net voor het overdrukventiel. Dus op het warmwater circuit. 
wij ondervinden nu wel dat als we warmwaterkraan openen in de keuken de druk minder is dan het koud water.

moeten wij nu ook nog een drukregelaar plaatsen na de teller ?

wij stelden achteraf de vraag aan chauffagist en dit zei neen want als je eens meer dan 3 bar nodig hebt op je koud water dan krijg je die niet.

wanneer heb je meer druk nodig dan 3 bar ?

ik vertel er wel bij dat alle leidingen liggen op gelijkvloers( boven is er geen waterleiding)

kunnen jullie mij helpen en wat zouden jullie doen ?

Alle reacties

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
3 jaren geleden

gemiddelde waterdruk belgie - Google Zoeken

Omdat ik merk dat mijn berichten steevast worden gewist omdat dhr charel meent dat de discussie is afgesloten moet ik meegeven dat zijn informatie niet correct is.

Waterdruk in belgie is meestal  2.5bar.

0
Makken
Makken
16 164 Andere particulier
3 jaren geleden

6 bar heb je in een normaal huis niet nodig. Reduceerventiel plaatsen aan de uitgang teller naar 3 bar zou ik sowieso doen.... dit zou ik ook Charel aanraden om te doen.

De buizen, fittings en dergelijke kunnen er wel tegen maar voor hoelang en onder welke omstandigheden? Er zijn toestellen zoals de regenwatergroep die we een paar weken geleden hebben zien passeren die een maximum van 4,5 bar aangeeft. Dus als je maar 3 bar nodig hebt zou ik hiervoor kiezen. 

0
Charel
Charel
932 5434 Andere professioneel
3 jaren geleden

gemiddelde waterdruk belgie - Google Zoeken

Omdat ik merk dat mijn berichten steevast worden gewist omdat dhr charel meent dat de discussie is afgesloten moet ik meegeven dat zijn informatie niet correct is.

Waterdruk in belgie is meestal  2.5bar.

Is dat nu echt nodig kas, om hierover te blijven doordrammen?

Informatie niet correct? Oké, dan hier ook een link waar exact instaat wat ik stelde.

https://www.farys.be/nl/waterdruk-en-debiet

En laat ons er nu aub over ophouden !

0
Sanipro
Sanipro
17 118 Andere particulier
3 jaren geleden

Dottie,

Laat gewoon een regelbaar reduceerventiel plaatsen en eventueel een automatische filter net achter de teller. En ook een klein sanitair expansievat (die zijn wit) . Dat zal je op 1 jaar heel wat water besparen. Een normale druk is 4 à 5 bar. Leidingen kunnen aan veel hogere drukken weerstaan, zelfs de synthetische. Zo kan een buis in koper van 15 mm wel tegen een druk van 100 bar!! Een meerlagen buis van 16 mm zal pas gaan barsten op 120 bar en dat zijn testen in het fabriek!! Ik heb hier een luchtcompressor voor duikflessen te vullen en die gaat tot een druk van 250 bar en die leidingen zijn in koper 6mm! Maar het is beter voor de toestellen (boiler enz..) niet over de 6 bar te gaan. En laat een waterfilter plaatsen zonder filterpatroon, die zijn wel duurder maar op termijn goedkoper.

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
3 jaren geleden

Ik moet elke keer constateren dat je andere visies, inzichten of ervaringen niet kunt aanvaarden. 

En als die dan niet stroken met die van jou vraag je  om de discussie te sluiten.

Denk niet dat het aan jou is om te beslissen dat jouw standpunt het enigste juiste is.

Oja en voor de volledigheid: 6 bar kan inderdaad voorkomen maar omdat dit in jouw woning het geval is, is dit nog niet algemeen.

0
Radiodetection
Radiodetection
46 555 Andere professioneel
3 jaren geleden

Ik moet elke keer constateren dat je andere visies, inzichten of ervaringen niet kunt aanvaarden. 

En als die dan niet stroken met die van jou vraag je  om de discussie te sluiten.

Denk niet dat het aan jou is om te beslissen dat jouw standpunt het enigste juiste is.

Oja en voor de volledigheid: 6 bar kan inderdaad voorkomen maar omdat dit in jouw woning het geval is, is dit nog niet algemeen.

als wij lekdetecties doen, dan vragen wij bij 6bar om ook een reductie te plaatsen.

De meeste, oude veiligheidsgroepen durven al een stuk lager dan de voorziene maximale druk van 7 of 8bar  te openen waardoor er continue waterverlies/verbruik is.

De watermaatschappijen hanteren ook dit standpunt.

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
3 jaren geleden

Even wat cijfermateriaal die ik deze maand mocht noteren .

Nijlen Waterdruk buitenkraan 4.5 Bar

Boutersem Waterdruk 3.5 BAr

Deurne waterdruk 2.8 bar

Merksem waterdruk 4 bar

Kessel loo waterdruk 3.2 bar

Turnhout  waterdruk 3.5 bar.

Gemeten met een gardena aansluiting op een buitenkraan . Aan de gardena snelkoppeling is een tuinslang van 19 mm  met een lengte van 1 meter gekoppeld. 

Aan het uiteinde van de tuinslang is met gardena koppeling een lineair geplaatste drukmeter vastgezet. De kraan wordt voor 30 seconden volledig opengedraaid en er gebeuren 2 metingen . Bij het openen en bij het sluiten.

Beide waardes geven het gemiddelde dat wordt genoteerd.

Stop dus met er van uit te gaan dat je met een meting in  1 woning dit kunt veralgemenen.

0
Charel
Charel
932 5434 Andere professioneel
3 jaren geleden

Ik denk niet dat iemand hier die druk wil veralgemenen door in één woning te meten kas.

Het is gewoon een simpel feit dat de druk naargelang de streek en de omstandigheden kan verschillen.

https://www.farys.be/nl/waterdruk-en-debiet?utm_source=Livios&utm_medium=website&utm_campaign=forum-post-waterdrukregelaar

En hier gaat het er over dat bij TS, net zoals op vele andere plaatsen, de druk 6 bar is en wat hij daar al dan niet aan kan of moet doen.

En die vraag is volgens mij, zeker na de laatste tussenkomst van Sanipro, meer dan voldoende en duidelijk beantwoord. 

Tenzij TS nog verdere vragen heeft denk ik dat het topic hiermee kan worden afgesloten.

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
3 jaren geleden

Charel schreef :

In mijn vorige woning was de waterleidingdruk ook steeds rond de 6 bar, zoals bij jou ....

Logisch dat ik er dan tegenover mijn ervaring en mijn metingen tegenover stel die duidelijk aantonen dat dit NIET algemeen is.

Ik denk dat je moet proberen eens onderscheid te maken tussen kritiek op jouw beweringen en  persoonlijk kwetsende aanvallen. 

0
Makken
Makken
16 164 Andere particulier
3 jaren geleden

Hallo Sanipro, ik hoop dat mensen geen stomme dingen gaan doen met de hoge cijfers die u hier vermeldt. Dit zijn "burstpressures" en zijn ver over de vloeigrens van het materiaal. Het is de start van de vloeigrens met bijkomende veiligheidsfactoren voor type belasting, temperatuur, manier van plaatsen, enz... die de maximale bedrijfsdruk zal bepalen .... dus mensen begin niet te experimenteren want dit leidt tot ongelukken.

Van verwarming tot ventilatie. Ontdek alles wat je moet weten over energie in ons gratis magazine ‘Mijn Energie’

Van verwarming tot ventilatie. Ontdek alles wat je moet weten over energie in ons gratis magazine ‘Mijn Energie’

De mogelijkheden zijn de laatste jaren enorm toegenomen, waardoor het moeilijker wordt om de juiste keuze te maken voor jouw woning. In dit magazine helpen we je graag op weg.

Bestel nu

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Op welke premies heb je recht?

Geef je gemeente in, selecteer een activiteit en vind de premies/subsidies waar je recht op hebt!

Vind je premies

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Doorstromer of boiler? Zo maak je de juiste keuze voor je woning

Doorstromer of boiler? Zo maak je de juiste keuze voor je woning

Twijfel je tussen een doorstromer en een boiler? Ontdek de verschillen in werking, prijs en verbruik en kies het ideale toestel voor jouw huishouden!

Lees meer

Kalkaanslag voorkomen? Zo kies je de juiste waterontkalker

Kalkaanslag voorkomen? Zo kies je de juiste waterontkalker

Ontdek hoe een waterontkalker werkt, welke soorten er zijn en wanneer het slim is om er één te plaatsen.

Lees meer

Waterontharder kopen? Werking, soorten, prijs en slimme tips uitgelegd

Waterontharder kopen? Werking, soorten, prijs en slimme tips uitgelegd

Ontdek alles over de waterontharder: werking, soorten, prijzen, onderhoud en bespaartips. Vind de juiste keuze voor jouw woning.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag