31

Schending van privacy

GM45
GM45
#Terras en oprit · 3 jaren geleden

Ik heb in 2013 mijn huis gekocht/ volledig gerenoveerd met een vergunning en samenwerking van een architect. Een aanvraag tot het bouwen van een dakterras boven mijn garage werd afgekeurd wegens schending van privacy van de buren.

Grenzend aan mijn garage is de woning (bel-etage) van de buren die al die tijd leeg gestaan heeft omdat de eigenaars naar een rusthuis waren verhuisd. De woning is onlangs verkocht en ik heb nieuwe buren gekregen. Een gezin met 6 kleine kinderen waarvan papa een roker is. Die leven/ spelen op hun balkon omdat dit naast hun woonkamer is. Nu heb ik helaas geen privacy meer want op hun balkon hebben ze inkijk op mijn schuifraam en volledig terras.

Ik heb met de nieuwe eigenaar gesproken om de gemene muur wat op te trekken, volledig op mijn kosten maar weigert dit. Dit zou voor hun minder lichtinval betekenen.

De vraag is al gesteld geweest op de dienst stedenbouw en zeggen dat omdat hun balkon er al langer staat dan 30j dit verjaard is en wij niets meer kunnen doen. Waarom werd mijn dakterras geweigerd maar kunnen zij probleemloos gebruik maken van hun balkon?

Ik herinner mij dat mijn architect tijdens de verbouwing zei dat als de woning naast mij ooit gerenoveerd wordt, ze verplicht hun balkon zouden moeten afschermen van ons. Bedoelde hij verbouwen met een bouwvergunning? Want ze zijn aan het renoveren maar ik denk eerder kleine werken want er is geen vergunning gevraagd door hun.

Ik heb 2 kleine kinderen die ik niet meer veilig in de tuin kan laten spelen omdat de kinderen van de buren vanalles op mijn terras kunnen gooien/laten vallen en al hebben gedaan (niet met opzet).
Hoe los ik dit het best op?

Alle reacties

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
3 jaren geleden

Het terras laten verwijderen zal inderdaad niet meer kunnen door de 30 jarig in dienst name.

Maar de randvoorwaarden zoals beschreven kan nog wel .

Kijk maar naar een boom op de perceelgrens ouder dan 30 jaar, kan je niet meer zomaar laten rooien maar wel laten snoeien.

0
Charel
Charel
932 5434 Andere professioneel
3 jaren geleden

Probeer het aub te regelen zonder de buren verder lastig te vallen. Als je één en ander gerechtelijk gaat proberen af te dwingen is ten eerste de kans op succes al zeer klein en zal je sowieso voor de rest van de tijd met een verzuurde burenrelatie achterblijven.

En dan moet je alsnog een oplossing zoeken bij u zelf.

Stel u ook even in de plaats van uw buurman die de woning heeft gekocht  mede door het voordeel van dat terras met zijn uitzicht.

Je hebt tal van mogelijkheden om dit volkomen legaal bij u zelf op te lossen, gaande van goedkope simpele oplossingen zoals een luifel in zeildoek tot een heuse veranda. 

0
ludo segers
ludo segers
120 1562 Andere particulier
3 jaren geleden

Als je buur weigerd om je tegemoet te komen is de fun en de vriendelijkheid er ook af.. 

Wat heb je dan nog te verliezen???? 

Wat maakt het dan uit om alle middelen te gebruiken om misschien toch je gelijk te halen..

0
Charel
Charel
932 5434 Andere professioneel
3 jaren geleden

Ik denk dat je dan zeer veel te verliezen hebt Ludo, onder andere een leefbare burenrelatie voor de rest van de tijd en vooral ook veel gezichtsverlies.

Enfin, vooraleer je dit juridisch wilt aanpakken kan je maar beter redelijk zeker van je gelijk zijn en zelfs dan nog kan je in het ongelijk gesteld worden. 

Bovendien gaat het hier over zeer dichte geburen die in feite niets verkeerd hebben gedaan en waarbij het eventuele probleem veel deugdelijker op het eigen erf kan worden opgelost.

Enfin, dat is mijn persoonlijke mening.

0
ludo segers
ludo segers
120 1562 Andere particulier
3 jaren geleden· Bedankje ontvangen

Bij mijn weten is inkijk bij de buren niet grondwettelijk.. De juiste specificaties ervan weet ik niet.. En mogelijks kan jezelf op eigen kosten een scherm voorzien of plaatsen om die inkijk te beletten.. Een vrederechter zal daarover moeten oordelen.. 

Maar info vragen aan een advokaat kan misschien een eerste stap zijn om mogelijks tot een oplossing te komen.. 

0
GM45
GM45
0 6 Verbouwer
3 jaren geleden

@Charel

Gezichtsverlies? Bij wie?
Ik denk dat ik heel redelijk ben geweest en vriendelijk heb gevraagd om af te schermen op mijn kosten. Aangezien ze dit geweigerd hebben, ben ik genoodzaakt andere stappen te ondernemen. 
Ik en mijn gezin hebben ook recht om (veilig) te kunnen genieten van ons terras. Ik vraag hun niet om hun balkon af te breken, enkel 1 scherm van 1m80 op de scheidingsmuur. Ben ik dan zo onredelijk?

Ik denk dat je dan zeer veel te verliezen hebt Ludo, onder andere een leefbare burenrelatie voor de rest van de tijd en vooral ook veel gezichtsverlies.

Enfin, vooraleer je dit juridisch wilt aanpakken kan je maar beter redelijk zeker van je gelijk zijn en zelfs dan nog kan je in het ongelijk gesteld worden. 

Bovendien gaat het hier over zeer dichte geburen die in feite niets verkeerd hebben gedaan en waarbij het eventuele probleem veel deugdelijker op het eigen erf kan worden opgelost.

Enfin, dat is mijn persoonlijke mening.

0
Charel
Charel
932 5434 Andere professioneel
3 jaren geleden

Beste,

Uw voorstel was zeker niet onredelijk en zeer begrijpelijk. Het had een mooie oplossing kunnen zijn.

Maar eerlijk is eerlijk, het zou wel een oplossing zijn voor een probleem dat in feite enkel het jouwe is. Jij zou hierbij wat comfort winnen in de zin dat je minder inkijk hebt op uw terras terwijl uw buurman wat comfort zou moeten opgeven door wat  minder uitzicht of vergezicht te hebben.

Ik snap wel dat je het vervelend vindt dat men op uw voorstel niet is ingegaan maar dat is waarschijnlijk zijn goed recht. En dan kan je niet anders dan u daar bij neer te leggen en iets anders te bedenken. 

Enfin, ik vermoed dat je hiermee liefst verder wilt gaan en dat je mijn advies liever niet had gelezen. Het zij zo.

Ik wou u enkel behoeden voor een aanpak die het probleem nog zou kunnen verergeren in plaats van op te lossen.

Hoe je het verder ook gaat aanpakken, ik hoop voor u dat het allemaal goed uitdraait.

0
0
liketoknow
liketoknow
1 23 Andere particulier
3 jaren geleden

@GM45

Het hangt allemaal af van jou budget.

Wat er ook allemaal is gezegd geweest, denk ik nog steeds dat een goede investering met een vast dak ideaal is, maar dat is door jou te bekijken. De gebuur zijn uitkijk blijft behouden, dus, zou het vreemd zijn dat daar problemen mee komen.

De interesten staan nog laag ook, dus indien nodig.... en mogelijk ...., is het beste een goede investering en een meerwaarde voor jou woning.

Met bovendien alle voordelen die ik al opsomde.

Niet twijfelen, doen, zou ik zeggen. Uiteraard met de nodige attesten van de gemeente, indien nodig (informeren). Volgens mij moet dit kunnen.

Ik ben van het principe: ineens goed doen. Kan je daar al jaren van genieten. Het leven is kort.

Succes.

0
GM45
GM45
0 6 Verbouwer
3 jaren geleden

Voor de geïnteresseerden:

Ik heb mijn situatie nog eens uitgelegd aan de dienst omgeving (met betere argumenten en video's ter illustratie) en dit was hun antwoord:


U zou kunnen een aanvraag (omgevingsvergunning) doen om een scheidingswand te plaatsen. Dat kan, mits vergunning, wel een oplossing zijn voor uw probleem. 
Er zijn verschillende opties mogelijk, u zal iets moeten voorstellen waarvan u denkt dat het redelijk is. Dit is een historisch gegroeide, buitengewone situatie.  Er bestaan geen voorschriften hiervoor.


Dus voor de mensen in gelijkaardige situaties waar het woord 'verjaring' wordt gevallen: er zijn wel degelijk opties!

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’

Met dit gratis magazine willen we je graag inspireren en advies geven om het maximum te halen uit jouw tuin en terras.

Bestel nu
Terrasoverkapping nodig? Vergelijk gratis offertes!

Terrasoverkapping nodig? Vergelijk gratis offertes!

Ontvang gratis offertes van ervaren vakmensen en creëer jouw ideale overkapping.

Offertes aanvragen

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Voegen van je terras herstellen: soorten voegmiddel en plan van aanpak

Voegen van je terras herstellen: soorten voegmiddel en plan van aanpak

Waarom gaan de voegen van een terras stuk? Welke soorten voegmiddel zijn er? En hoe kan je de voegen van je terras herstellen?

Lees meer

Warmte voor elk seizoen: een gids voor terrasverwarming op maat

Warmte voor elk seizoen: een gids voor terrasverwarming op maat

Met terrasverwarming kan je het hele jaar door vertoeven op je terras. Ga jij voor gas, elektrisch, infrarood of hout? Livios helpt je bij je keuze!

Lees meer

Een zonneluifel of terrasoverkapping? Zo maak je de juiste keuze voor je terras

Een zonneluifel of terrasoverkapping? Zo maak je de juiste keuze voor je terras

Wil je meer genieten van je terras maar twijfel je nog tussen een zonneluifel en een terrasoverkapping? Ontdek hoe je slim kiest!

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag