3

Agragisch gebied

Anke1234
Anke1234
#Tuin · 3 jaren geleden

We willen een huis kopen dat staat op een agrarisch gebied. Voorheen heeft er een garage gezeten met een hele grote loods achter, zonder vergunning. 

Mag ik het gebied aan de voorkant sluiten met een schutting/Haag.

Een zwembad boven de grond maken met hout erom heen.

Een terras aan mijn huis met een overkapping hout/beton etc maakt niet uit van welk materiaal.

Een serre met een bbq terras.

Alle reacties

0
RodeRidder
RodeRidder
237 1896 Bouwer
3 jaren geleden

Gemeente beslist wat wel en niet kan. Kan je gewoon gaan vragen daar. 

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
3 jaren geleden
Omdat er een illegale garage met loods zonder vergunning stond/staat, kun je daar GEEN eigen rechten door ontleden. De wetgeving kan alleen maar deze loods en garage laten afbreken of gedogen zonder dat er verdere werken mag gebeuren. Het regulariseren door middel van een boete zal niet lukken omdat het agrarisch zone is. In de voortuin mag je wel een haag planten , maar opgelet aan de straatkant kan er een verplichting zijn om die maar 1 meter hoog te laten. Of dat er streek eigen planten moeten gebruikt worden. Voor de plaatsing van schutsels is de kans klein dat je dit in agrarisch gebied mag plaatsen . Als dit zwembad roerend is, dus verplaatsbaar ( type inex) zal je dit waarschijnlijk wel mogen. Het plaatsen van houten wanden of een houten terras zal daartegen weer vergunningsplichtig zijn omdat je in agrarisch gebied zit. TErras met overkapping , idem Serre met bbq terras , idem. Bouwen en tuin in agrarisch gebied is een lijdensweg voor vergunningen.
0
ludo segers
ludo segers
120 1562 Andere particulier
3 jaren geleden

Je bedoeling is goed, maar je gaat van een kale reis thuiskomen.

In Agrarisch gebied mag niets gebouwd worden.; 

Een wijziging van landbouwgrond naar  valt in principe wel te regelen via een gewestplanwijziging, maar dat komt in de praktijk maar weinig voor. Het is namelijk de bedoeling dat gemeenten eerst de woonzones en uitbreidingsgebieden aansnijden voor er alternatieve regelingen mogen  getroffen.

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’

Met dit gratis magazine willen we je graag inspireren en advies geven om het maximum te halen uit jouw tuin en terras.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Tuinieren zonder groene vingers: 7 tips van tuinarchitect Ann

Tuinieren zonder groene vingers: 7 tips van tuinarchitect Ann

Heb je geen groene vingers, maar wil je toch graag een mooie tuin? Tuinarchitect Ann deelt haar beste tips: van bloembollen tot bloemenweide.

Lees meer

Najaarsplan voor een tuin in topvorm: tips van een tuinexpert

Najaarsplan voor een tuin in topvorm: tips van een tuinexpert

Met deze ultieme tips van tuinexpert Marc Verachtert bruist jouw tuin volgend voorjaar weer van het leven. Tijd om nu in het najaar in actie te schieten!

Lees meer

Tuinexpert gidst je door de tuinklussen van juni: zo haal je alles uit je moestuin

Tuinexpert gidst je door de tuinklussen van juni: zo haal je alles uit je moestuin

Juni is een drukke maand voor hobbytuiniers. Tuinexpert Bart Verelst vertelt je welke tuinklussen er allemaal op de planning staan.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag