Gemeenschappelijk draad begroeid met klimop

16

Gemeenschappelijk draad begroeid met klimop

Florentina
Florentina
#Tuin · 3 jaren geleden

De afscheiding is geplaatst door vorige perceeleigenaren. Onze kant wordt 2 tot 3 keer per jaar gesnoeid. Andere zijde zelden (laatste 5 jaar niet). Nu is door de zwaarte van de klimop aan de burenkant de draad aan het loslaten en ook de palen staan scheef. Met alleen snoeien is dit niet meer op te lossen. Vraag: zijn wij verplicht bij te dragen in de kosten als er een nieuwe afsluiting moet komen? 

Alle reacties

0
ludo segers
ludo segers
120 1562 Andere particulier
3 jaren geleden

yep,,  je zal moete dokken als de buurman je ertoe verplicht..

Je geeft zelf al aan "" gemeenschappelijk "" ..

Hoe ga je aantonen dat de buurman zijn onderhoudsplicht niet volbracht en verwaarloosd heeft en dat dit de reden is  ??? 

0
Florentina
Florentina
1 19 Andere particulier
3 jaren geleden

Foto's? 

0
Charel
Charel
932 5434 Andere professioneel
3 jaren geleden

Tja, op foto's zou je misschien kunnen zien dat de buurman het snoeien veel minder goed heeft gedaan dan jij. Maar dat lijkt me daarom nog niet aan te tonen dat het loskomen van de draad en het scheef zakken van de palen daardoor is veroorzaakt.

Een vermoeden, zelfs een zwaar vermoeden is geen bewijs want wie zal zeggen dat die palen niet sowieso scheef zouden komen of dat die draad ook zonder klimop niet zou los gekomen zijn? Het zou zelfs kunnen dat dit al aan de hand was vooraleer er klimop tegen groeide.

Ik begrijp uw redenering hoor, ik speel nu enkel advocaat van de duivel.

Ludo heeft dus volgens mij gelijk.

0
Raoel
Raoel
0 28 Andere particulier
3 jaren geleden

Beste, ik vraag mij ook af, mag men zonder toestemming van de mede eigenaar aan een gemeenschappelijke afsluiting iets doen. Dit is nu begroeid met klimop. Mag men bijvoorbeeld aan een gemeenschappelijke houten afsluiting langs zijn eigen kant verlichting hangen, andere kleur beitsen, enz.... 

0
0
Feter
Feter
112 1424 Andere particulier
3 jaren geleden

Samen beTalen is ook samen bePalen

0
Feter
Feter
112 1424 Andere particulier
3 jaren geleden

Samen beTalen is ook samen bePalen

0
Florentina
Florentina
1 19 Andere particulier
3 jaren geleden

Ik heb alles eens op een rijtje gezet. Vermits we geen poot hebben om op te staan gaan we in eerste instantie voorstellen dat de buren hun kant snoeien of laten snoeien en liefst zo snel mogelijk. Dan is de schade aan de draad en de palen zichtbaarder en zullen we zien hoe we dat vervolgens oplossen. Het gaat in totaal over 80 meter dus het is niet zo evident om een nieuwe afsluiting te plaatsen. Als ze weigeren om te snoeien (wat ze dus rechtelijk gezien dus mogen) dan zullen wij vragen of wij dit zelf in de loop van de volgende maanden geleidelijk mogen aanpakken. Ze gaan dit toestaan (ik ken mijn buren 😏)  maar dit is het plan B. Redden wat er te redden valt. 

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
3 jaren geleden

Welke palen zijn er geplaatst ?

Want een klimophaag op een afrastering heeft een specifieke opbouw van de afrastering nodig. 

Als deze afrastering met te lichte palen, onvoldoende diameter en paalwanddikte , zonder bovenbuis of met te weinig spandraden is bevestigd dan is het evident dat deze afrastering gaat verbuigen door de last.

Een goede afrastering , volgens de regels der kunst geplaatst zal dus niet omgaan of scheef trekken wanneer er geen externe factoren ee rol spelen ( stormschad bv)

Je zal daarom best even kijken naar de constructie op zich of deze wel geschikt was voor klimop.

Dan moet je even nagaan waar de oorspronkelijke klimop is gezet. Staat deze alternerend aan de afsluiting: 1 plant bij jullie, dan 1 plant bij de  buur , dan zijn jullie beide verantwoordleijk voor het onderhoud als goede huisvader ( hier om ik nog op terug) 

Staan de oorspronkelijke planten op JOUW volle eigendom dan ben JIJ verantwoordelijk voor de gevolgschade en kan je de buur neit verplichten om bij te dragen voor herstelling.

Staan de oorspronkelijke planten op ZIJN eigendom , dan is het zijn probleem en kan je hem niet dwingen voor maatregelen of vervanging van de afrastering. 

Onderhoud als goede huisvader:

Wie bepaalt dat ? Jij? Die wil dat de klimop 3 keer per jaar gesnoeid wordt of je buur die dit maar 1 keer per 5 jaar uitvoert? Beide snoeimethodes zijn correct. 

Enigste waar je juridisch mee verder kan, is als de plant hoger wordt dan 2 meter ... maar zonder steun lukt dat met klimop niet zo best.

0
Florentina
Florentina
1 19 Andere particulier
3 jaren geleden

@Kas.

Voor de duidelijkheid: ik wil hier juridisch niet mee verder. Ik wil gewoon dat het niet nog erger wordt en we straks met 80 meter omgevallen afsluiting zitten.  Uit de voorgaande reacties blijkt dat we sowieso zullen moeten mee betalen voor een niruwe afscheiding mocht dit nodig zijn. Het zijn wel duidelijk hun klimopplanten: de afscheiding is geplaatst voor wij ons perceel met woning  kochten,  de draad stond er dus al met aan de burenkant de klimopplantjes (we hebben daar een foto van). Het burenperceel was toen onbebouwd en is daarna bebouwd door erfgenaam van oorspronkelijke eigenaar. 

Onderhoud als goede huisvader? Ik denk dat ik daar geen probleem mee heb. De andere huisvader misschien wel. En uiteraard kan iedereen ook dat interpreteren zoals hij of zij dat wil. 

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’

Met dit gratis magazine willen we je graag inspireren en advies geven om het maximum te halen uit jouw tuin en terras.

Bestel nu

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen
Je tuin onderhouden? De Tuinklussentool gidst je elke maand door de belangrijkste taken

Je tuin onderhouden? De Tuinklussentool gidst je elke maand door de belangrijkste taken

Hou je van klussen in je tuin? Maar weet je niet welke taak je best eerst aanpakt? We geven je een compleet overzicht van alle klussen voor jouw tuin, en dat opgelijst per maand van het jaar. 

Bekijk het in de tuinklussentool

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Hoogteverschillen in de tuin: alles over trappen, taluds, keermuren en palissades

Hoogteverschillen in de tuin: alles over trappen, taluds, keermuren en palissades

Hoogteverschillen wekken een tuin tot leven. Ze geven je tuin niet alleen karakter, maar zorgen ook voor natuurlijke afwatering.

Lees meer

Tuinklussen maart: tuinexpert waarschuwt voor vorst en slakken

Tuinklussen maart: tuinexpert waarschuwt voor vorst en slakken

In maart begint de lente, maar het kan nog vriezen. Tuinexpert Bart Verelst vertelt welke tuinklussen je in maart beter wel of niet doet in de tuin.

Lees meer

Beregeningsinstallatie plaatsen in je tuin

Beregeningsinstallatie plaatsen in je tuin

De planten in je tuin op het juiste moment van een juiste hoeveelheid water voorzien? Met dit stappenplan kan je een beregeningsinstallatie plaatsen.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag