Vocht in slaapkamers?
Wij hebben 11 jaar geleden veel last van schimmels en vocht gehad in onze slaapkamers. Ons huis is van de jaren 60. Een gelijkvloerse woning. Alle ruimte, behalve de slaapkamers zijn geïsoleerd en van gyproc voorzien. De kamers hebben we eigenlijk gewoon geverfd.
Ook hebben we vanaf de herfst tot de lente veel last van condensatievocht op de ramen.
Destijds zijn er verschillende firma's naar ons probleem komen kijken.
Volgens de firma die ons 'geholpen' heeft hadden we geen opkomend vocht en geen koudebruggen. Zij hebben toen 'parels' in onze buitenmuren gespoten.
Het grote schimmelprobleem leek van de baan. De vochtigheidsgraad in de slaapkamers is serieus gedaald.
Maar het condensatievocht bleef echter bestaan. Door de verwarmings 's nachts op te zetten, zodat het daar rond de 16graden is, is dit ook redelijk onder controle.
Vorig jaar merkten we onder aan de hoeken van de buitenmuren echter opnieuw schimmel. Wel niet hoger. We hebben de kasten daar weggenomen, zelfs rekjes. In onze slaapkamer is dit tot nu toe niet meer teruggekomen. In de kamer van onze zoon, ook niet, maar daar merken we sinds kort wel een hele donkere band op de buitenmuren. Ter info: zijn kast staat niet tegen de muur.
Iemand een idee wat dit kan zijn?
Enkele foto's in bijlage.
Alvast bedankt!







