19

Boren in beton bij steentapijt buiten

Gregor
Gregor
#Voorbereidende werken · 2 jaren geleden

Beste allemaal,

Binnekort komt een firma steentapijt leggen op een reeds bestaande betonplaat buiten.

Omdat ik zelf de oude tegels met geweld van deze plaat heb afgehaald zitten er nogal wat oneffenheden in het beton, met als gevolg dat als het regent er grote plassen blijven staan.

Mijn vraag is nu: kan ik strategisch gaten boren om dit water te laten wegvloeien? de plaatser kan er dan steentjes met pu-lijm indoen zodat niet alle aarde onder de plaat wordt weggespoeld, of is dit anders op te lossen?

De betonplaat ligt er al van in de jaren 50 en is een 20-tal cm dik

Alle reacties

0
Feter
Feter
112 1424 Andere particulier
2 jaren geleden

Hoe "glad" moet het voor de plaatser zijn???

pu-lijm plus steentjes is niet water doorlatend

0
Gregor
Gregor
0 6 Andere particulier
2 jaren geleden

Hallo Feter, Het is toch een open structuur, voor buiten is steentapijt altijd waterdoorlatend.

0
Charel
Charel
932 5436 Andere professioneel
2 jaren geleden

Ik hoop dat die firma goed weet waar ze mee bezig zijn. Ik heb in ieder geval erge twijfels over het geplande. De betonplaat is zo goed als waterdicht en als je daar een waterdoorlatend steentapijt op aanbrengt dan kan er zich dus water verzamelen tussen de betonplaat en het steentapijt. En dat water gaat in de winter bevriezen en het tapijt doen barsten en loskomen van de betonplaat. Hier en daar een gat in de betonplaat gaat dit niet kunnen voorkomen. Ik zou dan eerder denken dat je op die betonplaat dan iets zou moeten voorzien dat 100 % waterdicht is en blijft. Ik weet niet in hoeverre dat met een steentapijt kan en of het dan ook nog wel geschikt is om buiten in alle weersomstandigheden te mogen toepassen. Als je een waterdoorlatende verharding wilt voorzien dan moet die volledig waterdoorlatend zijn en dan zal je de beton best verwijderen. Wil je of kan je die plaat niet verwijderen dan zou ik voor een andere optie dan dat steentapijt kiezen.

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
2 jaren geleden

Zoals charel zegt.

Enkele gaten boren is alleen maar zeer plaatselijk een oplossing . Om effectief te zijn moet je per vierkante meter zoveel gaten boren dat je het rapper uitbreekt.

Je kan wel de betonplaat egaliseren en onder helling afchappen met daarop een drainagemat om het water af te voeren.... maar die prijs is een pak duurder dan alles uitbreken.

Raar dat die firma geen voorbehoud maakt om hun waterdoorlatend steentapijt op een betonplaat aan te brengen. 

Wat ga je doen als er vorstschade is? De firma verantwoordelijk stellen ? Maar zij hebben op die betonplaat moeten werken?

Miserie dus.

0
Gregor
Gregor
0 6 Andere particulier
2 jaren geleden

Hallo Allen,

Bedankt voor de reacties.

Steentapijt buiten aanleggen op een betonplaat wordt meer gedaan, het zou dus qua bevriezen wel moeten meevallen denk ik dan.

Blijft mijn vraag: kan ik strategisch gaten boren om dit water te laten wegvloeien? de plaatser kan er dan steentjes met pu-lijm indoen zodat niet alle aarde onder de plaat wordt weggespoeld.

Desnoods kan ik ook stabilisé in de gaten doen.

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
2 jaren geleden

Duidelijk antwoord Nee, het boren van gaten is geen oplossing.

Betonplaten MOETEN onder helling worden gelegd.

Betonplaten MOETEN best voorzien van een drainagemat.

Of Betonplaat moet opgebouwd zijn uit drainagebeton.

BETON LAAT GEEN WATER DOOR .

0
Gregor
Gregor
0 6 Andere particulier
2 jaren geleden

BETON LAAT GEEN WATER DOOR .

Vandaar dus de gaten.

Zoals eerder aangegeven, die plaat ligt er sinds de jaren 50 en ik ga hem niet afbreken om een nieuwe te leggen.

Het gaat hier maar om enkele plekken waar het water blijft staan.

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
2 jaren geleden

Tsja, dan stopt het .
Want wie zegt dat jij juist op het diepste punt een gat ga boren? 

En dat er 5 cm verder er geen bolling is met daarnaast weer een plas.

Op het moment dat er 1 druppel water blijft staan op die betonplaat en het vriest dan zet dat water uit. 

Je gaat het niet merken, maar de volgende druppel water die daar blijft staan is net dat beetje groter, vriest terug en het gaatje wordt weer wat groter. 

Als je me niet geloofd, vul een fles met water , geen stop erop , en zet dat in de vriezer. 

0
Feter
Feter
112 1424 Andere particulier
2 jaren geleden

Mijn vraag is nu: kan ik strategisch gaten boren om dit water te laten wegvloeien? de plaatser kan er dan steentjes met pu-lijm indoen zodat niet alle aarde onder de plaat wordt weggespoeld, of is dit anders op te lossen?

Eerst gaten boren en dan vullen met steentjes en lijm dat is om te 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

0
Patrico
Patrico
135 1470 Andere professioneel
2 jaren geleden

Ik stel me vragen bij een firma die dit zomaar legt? Is het te vertrouwen of was het de goedkoopste?

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.

Bestel nu
Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu
Asbest verwijderen? Ontvang gratis offertes!

Asbest verwijderen? Ontvang gratis offertes!

Asbest vormt een gevaar voor je gezondheid. Laat het veilig en professioneel verwijderen door ervaren specialisten. Vraag vandaag nog gratis en vrijblijvende offertes aan!

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Dilemma: een regenwaterput plaatsen of niet?

Dilemma: een regenwaterput plaatsen of niet?

Laat je best een regenwaterput plaatsen of is het geen meerwaarde? We vroegen het aan Silvia De Nolf, adviseur bij NAV en waterconsulent.

Lees meer

Waar naartoe met bouwafval? Dit zijn de opties

Waar naartoe met bouwafval? Dit zijn de opties

Er zijn heel wat opties om je bouwafval op een milieuvriendelijke manier kwijt te raken. Van een puinzak over een container tot het recyclagepark.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag