Plafond tussen garage en badkamer isoleren

1

Plafond tussen garage en badkamer isoleren

nielsmaes
nielsmaes
#Isolatie · 2 jaren geleden

Hallo iedereen,

Er is veel terug te vinden over het isoleren, maar ik vind toch niet helemaal wat ik zoek.
Vandaar een nieuw topic.

We wonen in een rijhuis met garage dat we stapsgewijs aan het renoveren zijn.
Momenteel zijn we de badkamer, die zich boven de garage bevindt, aan het plaatsen.
De vloer van de badkamer bestaat uit een vernieuwde houten roostering met balken van 170mm x 60mm, dubbele verlijmde laag OSB 18mm waarop een PU vloer komt.
Onderaan de roostering lopen afvoerleidingen en koud/warm waterleidingen.
De sectionaalpoort is bevestigd in de zijmuren, niet in de roostering, er is zeker plaats voor een (zwevend) plafond.

De vraag is nu hoe we het plafond in de garage zo goed mogelijk isoleren + afwerken en het risico op condensvorming zo klein mogelijk maken.
De garage is niet verwarmd maar zakt ook niet onder de 12° in de winter. Het kleine platte dak is geïsoleerd met 12CM Pirplaten onder EPDM.
Er is ventilatiesysteem D in het huis, met afzuiging in de badkamer.

Idee is momenteel om glaswol tussen de balken te plaatsen en onder de rode poutrel op de foto een gyproc Plagyp metalstud plafondsysteem uit te werken met daarop nog een dunnere laag glaswol, dampscherm onderaan het Plagypsysteen en daartegen gyprocplaten.
Is dit een goede manier, of zijn er betere manieren?

Bedankt voor jullie constructieve feedback.

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/87170/img1847-1.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=2f4c9161dc1f7c69284e315d579cf59ahttps://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/87170/img4288-1.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=c627cf560f8c2846f7928c9fb687c37ehttps://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/87170/img4289-1.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=e2b91d9260d9626ceb0df62b2b48df38

Alle reacties

0
Charel
Charel
932 5434 Andere professioneel
2 jaren geleden· Bedankje ontvangen

Je mag op die plaats geen dampscherm gebruiken !

Indien een dampscherm nodig is dan moet dat steeds aan de warmste kant van de isolatie worden gebruikt.

Zoals jij het van plan bent zou dat dan echter aan de koudste kant zitten en riskeer je condensatie aan de bovenkant van het dampscherm, tussen de isolatie en de gipsbeplating dus.

Je moet er dus voor zorgen dat de opbouw aan de koudere kant (de garage) meer dampopen is dan aan de warmere binnenkant (de badkamer).

Buiten de fout van het dampscherm zie ik verder geen probleem.

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Je zolder isoleren? Dit stappenplan is een garantie op succes

Je zolder isoleren? Dit stappenplan is een garantie op succes

Ga jij je huis energiezuinig renoveren? Dan is je zolder de perfecte plaats om te beginnen. Met dit stappenplan isoleer je je zolder in vijf stappen.

Lees meer

Dakisolatie plaatsen? 7 fouten die je absoluut moet vermijden

Dakisolatie plaatsen? 7 fouten die je absoluut moet vermijden

Deze zeven fouten moet je absoluut vermijden bij het plaatsen van dakisolatie.

Lees meer

Is je woning voldoende geïsoleerd? En hoe kan je dat controleren? Expert deelt tips

Is je woning voldoende geïsoleerd? En hoe kan je dat controleren? Expert deelt tips

Ontdek hoe je eenvoudig controleert of je woning goed geïsoleerd is en bespaar op je energierekening met tips van isolatie-expert Dirk Glorieux.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag