Oude (55j) koperen leidingen toevoer water

9

Oude (55j) koperen leidingen toevoer water

Bieke64
Bieke64
#Sanitair · 2 jaren geleden

Beste,Wij moeten kiezen tussen breekwerk in keuken en badkamer, of de leidingen laten behandelen lang de binnenkant door een gespecialiseerde firma.Die kijken alles na,die reinigen en die brengen een dun epoxylaagje aan.Dus ook de leidingen die we niet zien.1 nadeel....de prijs (8250€).Ze geven 25 jaar garantie.Wat kost het om leidingen te laten vervangen?Enkel de zichtbare leidingen? Of moet echt alles vervangen worden? Er is enkel een kleine kruipkelder onder het zitbad.Wasbak en wc en keuken...alles zit verstopt in beton :( Graag jullie raad.We wilden een inloopdouche laten zetten in de plaats van het zitbad....prijs 8500€ Wij begrijpen dat eerst de leidingen goed moeten zijn.Maar zoveel centen? :(

Alle reacties

0
Feter
Feter
112 1424 Andere particulier
2 jaren geleden

Waarom zou je überhaupt de leidingen vervangen??

0
Sanipro
Sanipro
17 118 Andere particulier
2 jaren geleden· Bedankje ontvangen

Ja, je schrikt wel soms van de hoge prijzen van sanitaire toestellen en merkkranen. Ik ken je leeftijd en toestand niet maar misschien kan je een premie aanvragen. Zoek eens op premiezoeker.be 

Vraag ook eens prijs aan verschillende loodgieters. Soms is het ook beter een (interieur)architect in te schakelen, dat kost je dan wat meer (8 tot 10%) maar dan heb je wel een duidelijk lastenboek en die lui weten ook wel aan wie ze best een offerte kunnen vragen en kom je waarschijnlijk nog goedkoper uit. Persoonlijk zou ik voor het breekwerk gaan en de leidingen vervangen door synthetisch materiaal dan ben je levenslang gerust.

0
Bieke64
Bieke64
0 3 Andere particulier
2 jaren geleden

Waarom zou je überhaupt de leidingen vervangen??

0
Bieke64
Bieke64
0 3 Andere particulier
2 jaren geleden

We zijn per toeval in de kleine put beland en we zijn serieus geschrokken van de leidingen die zichtbaar zijn.Ze zijn 55 j oud.Ik voeg een foto bij.

0
Bieke64
Bieke64
0 3 Andere particulier
2 jaren geleden

Foto lukt niet.

0
ndw
ndw
0 10
2 jaren geleden

Foto lukt hier nooit.

0
Feter
Feter
112 1424 Andere particulier
2 jaren geleden

Foto lukt hier nooit.

Het lukt wel, als bijlage (jpeg)

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/88856/img0510.jpeg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=fdda8554d4a60196dac19b608752ce85
0
nivaOne
nivaOne
28 392 Andere professioneel
2 jaren geleden

Een alternatief is de leidingen deels in opbouw te plaatsen. Als je zichtbare (water)schade hebt kan je navraag doen bij je brandverzekering. Ik veronderstel dat dit gebeurd is. Zij sturen dan een lekzoeker zodat je weet waar het probleem is. Het moet wel om een niet zichtbaar gebrek gaan (bv buis in de muur en dus geen leiding die je ergens ziet lopen) Bespreek dan met de loodgieter wat de mogelijken zijn om het defecte deel om te leiden in opbouw (zo elegant mogelijk)

Ik weet je wint er geen schoonheidswedstrijd mee, maar het scheelt heel veel in de portemonee. En je kan niet met de problemen blijven zitten he.

0
Charel
Charel
932 5449 Andere professioneel
2 jaren geleden

We zijn per toeval in de kleine put beland en we zijn serieus geschrokken van de leidingen die zichtbaar zijn.Ze zijn 55 j oud.Ik voeg een foto bij.

Je bedoelt dan wellicht dat je geschrokken bent van het uitzicht er van maar dat zegt vaak niets omdat het enkel oppervlakkige corrosie en verkleuring betreft die wellicht is veroorzaakt door de vochtige omgeving in die put.

Dat wil dus helemaal niet zeggen dat de leidingen inwendig gecorrodeerd zijn.

Het laten behandelen van de binnenkant is ook geen oplossing voor de corrosie aan de buitenkant.

Vermits je er niets over hebt geschreven veronderstel ik dat de leidingen niet lekken ?

In ieder geval mag je er niet zo maar van uit gaan dat koperen leidingen na 50 jaar al zouden moeten vervangen worden, die kunnen wellicht nog meer dan een generatie mee.

Van verwarming tot ventilatie. Ontdek alles wat je moet weten over energie in ons gratis magazine ‘Mijn Energie’

Van verwarming tot ventilatie. Ontdek alles wat je moet weten over energie in ons gratis magazine ‘Mijn Energie’

De mogelijkheden zijn de laatste jaren enorm toegenomen, waardoor het moeilijker wordt om de juiste keuze te maken voor jouw woning. In dit magazine helpen we je graag op weg.

Bestel nu

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Op welke premies heb je recht?

Geef je gemeente in, selecteer een activiteit en vind de premies/subsidies waar je recht op hebt!

Vind je premies

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Wat is een elektrische warmwaterboiler en hoe werkt het?

Wat is een elektrische warmwaterboiler en hoe werkt het?

Een elektrische warmwaterboiler zorgt voor warm water. Maar hoe werkt het? Wat zijn de voordelen en hoe onderhoud je zo’n boiler?

Lees meer

Compact, snel warm water en energiezuinig: zo werkt een doorstroomboiler

Compact, snel warm water en energiezuinig: zo werkt een doorstroomboiler

Een doorstroomboiler is een compacte oplossing om snel sanitair water te verwarmen. Lees alles over de installatie, kosten en onderhoud.

Lees meer

Regenwaterputten nu al leeg door droogte: wat kan je doen?

Regenwaterputten nu al leeg door droogte: wat kan je doen?

De aanhoudende droogte zorgt voor lege regenwaterputten. Wat moet je doen als je regenwaterput leeg is?

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag