10

Kan chape terras, zonder tegel, tegen vorst ?

Bart DH
Bart DH
#Terras en oprit · 2 jaren geleden

Voor het aanleggen van het terras ligt de chape reeds enkele maanden. Er zal een keramische terrastegel gekleefd worden. Maar of dit nog gaat gebeuren voor het gaat vriezen...

Daarom mijn vraag: is het een probleem voor de chape als het gaat vriezen? Zo ja, welke maatregelen kan ik nemen?

Alvast dank voor de antwoorden.

Alle reacties

0
Patrico
Patrico
135 1470 Andere professioneel
2 jaren geleden

Leg hem zo snel mogelijk, nog voor de vorst.

0
Bart DH
Bart DH
0 1 Andere particulier
2 jaren geleden

Ik ben de vloerder niet anders had ik het al lang gedaan. 

0
Feter
Feter
112 1424 Andere particulier
2 jaren geleden

Maar je bent waarschijnlijk wel de opdracht gever, dus niet te lang wachten 

0
Charel
Charel
932 5449 Andere professioneel
2 jaren geleden

Dat lijkt me niet zo'n groot probleem.

Laat de chappe gewoon open en bloot bij droog weer zodat die maximaal kan uitdrogen en dek hem af telkens je regen verwacht.

Een goed uitgeharde chappe kan wel wat hebben, het is zand en cement net zoals de voegen van uw bakstenen muren.

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
2 jaren geleden

Voegmortel is 1 op 2.

1 deel cement op 2 delen zand oftewel 100kg cement op 200kg zand

Chape is , vraag is het chape of stabilisé ?

Stabilisé is 150 kg cement op 1 m³ zand en 1m³ zand is cc 1400 kg .

Chape is vanaf 250 kg cement op 1 m³ rijnzand ( 1400 kg)

denk dus wel dat er degelijk verschil is en dat er bij regenweer problemen kunnen ontstaan. 

Zeker omdat je nu horizontaal werkt en niet zoals bij een gevel verticaal.

0
Charel
Charel
932 5449 Andere professioneel
2 jaren geleden

Ik weet niet waar je die informatie haalt, maar één deel cement op 2 delen zand maakt dat het voegsel veel te hard wordt !

In vrijwel elke beschrijving over de gewenste verhouding voor voegmortel is het advies om 1 deel cement te gebruiken bij 4 delen zand en dat is ongeveer hetzelfde als wat men voorschrijft voor een chape.

Maar sowieso kan je, zoals ik voor de zekerheid al aangaf, best de chape open en bloot laten bij droog weer en afdekken bij nat weer. Op die manier is er zeker geen risico voor kapot vriezen van de chape, net zoals dat bij het voegwerk niet het geval is.

Verder niet te moeilijk over doen !

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
2 jaren geleden

we zijn bezig over een terras vandaar verhouding gebruikt voor voegsel terras.

Neemt niet weg dat het dan nog steeds 100 kg cement op 800kg zand is

0
Charel
Charel
932 5449 Andere professioneel
2 jaren geleden

Ik gaf overduidelijk de vergelijking van chape met de voegen van bakstenen muren. Waarop jij dan beweerde dat daar de verhouding cement/zand 1 op 2 zou zijn. En dat is fout ! 

Dat is trouwens ook fout voor het voegen van vloeren !

En nu maak je vervolgens een nog veel grotere fout door te beweren dat de verhouding 1 op 8 zou zijn ?!

De bedoeling van die vergelijking was om op een bevattelijke manier aan te tonen dat we niet te erg moeten panikeren want dat die chape even sterk is als de voegen van de muren die ook niet kapot vriezen ondanks dat die jaar in jaar uit in weer en wind staan. 

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
2 jaren geleden

Neem niet weg dat chape voor een terras buiten veel gevoeliger is voor wateropname en dan vorst erop.

Sorry dat ik een rekenfout maakte.

Voor alle duidelijkheid : ik spreek over het nat inwassen met voegsel voor BUITEN en daar is de verhouding 1 op 2.

0
Charel
Charel
932 5449 Andere professioneel
2 jaren geleden

Daarom dat ik schreef:

"Laat de chappe gewoon open en bloot bij droog weer zodat die maximaal kan uitdrogen en dek hem af telkens je regen verwacht."

De rekenfout is u vergeven, kan gebeuren.

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’

Met dit gratis magazine willen we je graag inspireren en advies geven om het maximum te halen uit jouw tuin en terras.

Bestel nu
Terras of oprit aanleggen? Vergelijk gratis offertes!

Terras of oprit aanleggen? Vergelijk gratis offertes!

Ontdek de beste mogelijkheden voor jouw terras en oprit. Ontvang gratis en vrijblijvende offertes van lokale specialisten.

Offertes aanvragen

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

In de kijker: parasol met dubbele functie ontvouwt zich als een bloem

In de kijker: parasol met dubbele functie ontvouwt zich als een bloem

Ontdek de Anamon-parasol: een designstatement dat zorgt voor schaduw en licht op je terras. Multifunctioneel, duurzaam en vanaf november verkrijgbaar.

Lees meer

In 7 vragen naar een nieuwe overkapping voor je terras

In 7 vragen naar een nieuwe overkapping voor je terras

Op zoek naar een overkapping? Er bestaat een overvloed aan keuzemogelijkheden en -combinaties. Wij zetten je alvast op de goede weg.

Lees meer

Lange zomeravonden? Met deze 5 tips maak je het extra gezellig in je tuin

Lange zomeravonden? Met deze 5 tips maak je het extra gezellig in je tuin

Hoe kan je beter genieten van de zomer dan in je eigen tuin? Met deze vijf tips maak je je tuin gezellig en geniet je van extra lange zomeravonden.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag