8

Vochtprobleem

katrienVw
katrienVw
#Dak · 1 jaar geleden

Hallo allemaal,

Een vraagje: mijn buurman zegt dat hij vocht heeft door onze muur/ dakrand.

Onze dakwerker is hiervoor langsgekomen en zegt dat dit niet door ons komt. De straat draait hier, dus de huizen zijn ook zo mee gebouwd, Hierdoor heeft zijn dakwerker het dak moeten aanpassen tegen onze zijmuur.

Volgens onze dakwerker is dit fout gelegd, de pannen zijn afgeslepen, de rand is niet voldoende afgekit en de laatste 2 rijen pannen kunnen het water niet naar de goot leiden omdat ze afgeslepen zijn of ineens stoppen en in de muur lijken te lopen. Klopt dit?

De buurman neemt deze versie niet aan en kwam nogal dreigend over. Nu hebben we uiteindelijk de verzekering ingeschakeld. Maar dit kan blijkbaar nog een hele tijd duren. Dus ik zou graag zoveel mogelijk mensen met kennis, hun mening hebben. Dank u alvast 

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/90960/dak-1.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=eb9aa029430c777085582ea7cae2f528

Alle reacties

0
Kris M
Kris M
594 3490 Andere particulier
1 jaar geleden

In het laag dak mis ik ingeslepen loodslabben en de pannen op het hoog dak liggen er ook maar triestig bij.  Ook hier mis ik een deftige randafwerking over de muur heeb.  Hebben beide daken een nauwsluitend onderdak?  

0
katrienVw
katrienVw
0 3 Verbouwer
1 jaar geleden

Geen idee van het onderdak...ik kocht dit 2j geleden, als winkelpand, het dak is 15j geleden vernieuwd, maar waarschijnlijk niet grondig genoeg. de buurman heeft vocht er hoogte van de hoek. Maar bij ons is dat niet goed te zien van binnen, of dat nat is of niet. Onze zolder is nog niet afgewerkt. 

0
Charel
Charel
932 5436 Andere professioneel
1 jaar geleden

De foto geeft een verwarrend beeld van de situatie. Het is niet te zien hoe het water van die schuin lopende rijen pannen in de goot kan terechtkomen.

Het kan zijn dat een onderliggend gootje (verholen goot) het water opvangt van die twee schuin lopende rijen dakpannen om het zo naar de dakgoot te geleiden  Dat zou een goede werkwijze kunnen zijn maar dat kunnen we van hieruit niet zien.

Het kan ook zijn dat die schuin afgeslepen pannen met mortel zijn aangesmeerd tot tegen de oude muur. Dat is een werkwijze die misschien voor enkele jaren had kunnen volstaan maar niet degelijk genoeg om blijvend waterdicht te zijn. In dat geval ben je in fout en zal je dat moeten laten veranderen.

En dan zou ik ofwel werken met dat verholen gootje en loodslabben in de oude muur ofwel door indekking van pan per pan met opzet tegen de oude muur en inslijpen van een slabbe boven die ingedekte stukjes. 

Van den andere kant is het wel zo dat die oude muur niet veel kan verdragen en dat die beter in zijn geheel tot en met de hierboven liggende dakpannen zou worden aangepakt maar dat kan je best in overleg en samenwerking met de buurman doen. Ik denk dan aan hermetselen, heropvoegen, bepleisteren of bekleden met uiteraard fatsoeneren van de dakpannen boven op die muur. 

Sowieso, aan de hand van wat we op die foto zien lijkt het me overduidelijk dat, onafhankelijk van de toestand van het buurhuis, uw dak niet goed is afgewerkt bij de aansluiting met het buurhuis en dit hoogstwaarschijnlijk als oorzaak van waterschade zal aangeduid worden. In het beste geval wordt de oorzaak bij beide daken gelegd.

0
katrienVw
katrienVw
0 3 Verbouwer
1 jaar geleden

Bedankt voor je reactie. Ons dak is het hoogste dak ( met de slechte gevel en rare dakrand. Ik heb wat foto 's van voor dat onze dakwerker onze dakrand wat heeft bijgewerkt. Hij heeft de ergste gaten dichtgemaakt. Deze foto is genomen vanuit de raam vd buurman. 

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/90988/img-20230331-wa0006.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=021581c0155f777ce25927cdffddda4fhttps://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/90988/img-20230331-wa0007.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=0f18e68312457a9986317071f6cac3ad
0
Charel
Charel
932 5436 Andere professioneel
1 jaar geleden

Oké, dat verandert de zaak, ik ging er van uit dat het linkse huis het uwe was.

Ik verander dus mijn vorige redenering:

"Sowieso, aan de hand van wat we op die foto zien lijkt het me overduidelijk dat, onafhankelijk van de toestand van het rechtse huis, het dak van het linkse huis niet goed is afgewerkt bij de aansluiting met de bestaande oudere muur van het buurhuis en dit hoogstwaarschijnlijk als hoofdoorzaak van waterschade zal aangeduid worden. 

ReageerQuoteBewerk

0
katrienVw
katrienVw
0 3 Verbouwer
1 jaar geleden

Ik weet dat ons dak (en gevel) ook niet goed is. Het is een handelspand dat we 2j geleden kochten.

Het is een huis van begin 1800 dus er is wel wat werk aan geweest, zelfs alle balken tussen de verdiepen zijn vernieuwd .Maar door dat de winkel uiteraard t belangrijkste was, hebben wij het omgekeerde gedaan. Wij werkten van beneden naar boven toe.

Want we willen het wel volledig in orde brengen, maar daar gaat natuurlijk wat tijd over. Nu blijkt sinds een jaar geleden dat het op de lijst van erfgoed gezet is ofzo, dus we mogen aan de buitenzijde niet doen wat we willen.

Als het duidelijk en eenzijdig onze schuld was, zouden we nu al een volledige herstelling doen. Maar de dakwerker heeft voorlopig de gaten dichtgemaakt en zegt dat dit voor onze zijde voldoende is.

Maar de manier waarop de buurman dit al, 3x, ondertussen komen zeggen is, is allesbehalve. Hij zegt dat ik sidings moet zetten en dat het dan opgelost is. Dat zijn dak ook een probleem heeft, wil hij niet van weten.

0
Charel
Charel
932 5436 Andere professioneel
1 jaar geleden

Uw muur en dak zijn zeker niet in orde en moeten definitief worden aangepakt. 

Maar wat je er ook aan verbeterd, dat zal niets helpen aan de problemen bij uw buur omdat die voornamelijk veroorzaakt worden door een slechte aansluiting van het vernieuwde dak aan uw bestaande muur.

Het is zijn verantwoordelijkheid om dat volgens vakkundige regels op te lossen.

Als uw buurman hier geen oren naar heeft dan zou ik er verder geen woorden meer aan vuil maken en geduldig het oordeel van de verzekering af te wachten.  

0
Technix
Technix
0 29 Andere particulier
1 jaar geleden

Op basis van uw laatste foto's kan het wel zijn dat er aan de aansluiting van het laagste dak, een loodslab aangebracht is. Dit met een kit dewelke erbovenop uitgesmeerd is (?) Het is een vermoeden,  dewelke best door een specialist ter plaatse gecontroleerd wordt, maar het komt zeker niet professioneel over, laat staan dat deze betrouwbaar is (= onder de verantwoordelijkheid van uw buurman)

Helaas is uw randafwerking van uw dak helemaal niet ok, zoals hier eerder vermeld, waardoor de zijgevel wat regenwater te verwerken krijgt. Hierdoor kan je wel degelijk een vochtbrug via de poreuze gevelsteen naar uw buurman vormen! Deze vochtbrug kan zelfs achter de evt. (?) aangebrachte loodslab van uw buurman (hoe diep is die evt. loodslab ingewerkt?) naar beneden kruipen...

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.

Bestel nu
Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Je dak herstellen, renoveren, isoleren of onderhouden? Ontdek alle dakwerken en hun kostprijs

Je dak herstellen, renoveren, isoleren of onderhouden? Ontdek alle dakwerken en hun kostprijs

Wil je dakwerken laten uitvoeren? Ontdek de soorten werken en hun kostprijs en tips om je dak te herstellen, renoveren, isoleren of onderhouden.

Lees meer

Welke dakrenovatie past bij jouw woning? Alle opties, prijzen, premies en tips

Welke dakrenovatie past bij jouw woning? Alle opties, prijzen, premies en tips

Ontdek alle opties voor dakrenovatie, inclusief prijzen, premies, regels, isolatie, valkuilen en slimme tips. Voor platte en hellende daken.

Lees meer

Wat kost een dakgoot?

Wat kost een dakgoot?

Dakgoten vind je in verschillende materialen, met elk hun troeven en nadelen. En uiteraard: een grote impact op de kostprijs. Wat kost dat nu eigenlijk?

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag