Zelfbouw onder begeleiding van aannemer/bouwmeester

18

Zelfbouw onder begeleiding van aannemer/bouwmeester

Grenswerker
Grenswerker
#Bouwmethodes · 1 jaar geleden

Ik heb een kavel op het oog met een goedgekeurde tekening van een woning. Het ligt in de gemeente Antwerpen.

Ik zou graag zelf, met vrienden en familie willen bouwen aan het huis onder begeleiding van een bouwmeester of bouwbedrijf. 

Grote zaken zoals de fundering, en het dak kunnen natuurlijk door de aannemer/bouwbedrijf worden gedaan. 

Voor de rest zou het prettig zijn als de aannemer een paar uur in de week langskomt om ons stap voor stap te begeleiden, waarna we zelf aan de slag kunnen.

Is dit mogelijk, heeft iemand hier ervaring mee en zijn er bedrijven die zelfbouwers begeleiden?

Alle reacties

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
1 jaar geleden

Topic starter heeft een architect verplicht nodig. 

Begin daar eerst mee. 

Ook de aangewezen persoon om uit zijn ervaring aannemers aan te brengen.

0
Charel
Charel
932 5446 Andere professioneel
1 jaar geleden

Inderdaad, je hebt sowieso een architect nodig als je wilt gaan bouwen! Dat lijkt mij voor iedereen wel duidelijk. 

Daarnaast kies je er voor om ofwel alles te laten uitvoeren door aannemers, ofwel om enkel de grootste en moeilijkste werken te laten uitvoeren door aannemers en de rest zo veel mogelijk zelf uit te voeren al dan niet met bijstand van vaklui.

Dat laatste is typisch bij zowat elke zelfbouwer.

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
1 jaar geleden

ojee

0
moes
moes
73 723 Andere professioneel
1 jaar geleden

en euhhhhhhh de TS is weeral verdwenen als sneeuw voor de zon of ver uit het zicht. Waarschijnlijk omdat hij gewoon op zoek was naar pasklare ikeaanse oplossingen of antwoorden ipv wat goeie raad. 

0
Grenswerker
Grenswerker
0 3 Andere particulier
1 jaar geleden

Nogmaals dank voor de goeie antwoorden, heb een architect nodig dat is de wet, maar zoals werd gezegd kan een architect niet dezelfde tips en tricks geven als een aannemer. 

En @moes, ben niet verdwenen. Maar een pasklare oplossing zou inderdaad ideaa zijn, maar dat was totaal niet mijn verwachting. Je hoeft niet altijd aannamens te hebben en daar gelijk stempels op te drukken. 

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
1 jaar geleden

Nee je hebt gelijk

maar een architect kan wel nauw samenwerken met een aannemer.

0
moes
moes
73 723 Andere professioneel
1 jaar geleden

Nogmaals dank voor de goeie antwoorden, heb een architect nodig dat is de wet, maar zoals werd gezegd kan een architect niet dezelfde tips en tricks geven als een aannemer. 

En @moes, ben niet verdwenen. Maar een pasklare oplossing zou inderdaad ideaa zijn, maar dat was totaal niet mijn verwachting. Je hoeft niet altijd aannamens te hebben en daar gelijk stempels op te drukken. 

Je kan op forums zonder daar direct de TS of iemand persoonlijk te viseren wel aannames maken hoor. Waarom ? Omdat dit zeer veel voorkomt. In zeeer veel topics hoor je van TS nooit nog iets omdat het antwoord soms niet zint of als er niet naar de mond wordt gepraat. 

En pasklare oplossingen in de bouw sector ? Nooit dat bestaat niet anders zouden we huisjes bouwen als lucifer doosje. Let op na WW2 heeft men dit wel betracht met alle bedenkingen er bij genomen. Rare ervan is dat dergelijke "doos" architectuur nu zelf als een relikwie worden beschouwd. Maar goed bedenk volgende: met huidige conjuctuur zitten er weinig aannemers te wachten voor het door u gew'nste doel. De vakmannen zijn "werkers" en niet zo direct "oppassers". Je zal er hier en daar misschien wel eent je vinden maar ik denk dat dit de spreekwoordelijke spelt in de hooiberg is. En als je zelf nog niks maar dan ook niks van ervaring hebt en je daardoor om de haverklap zo'n aannemer moet bellen in de zin van koms es zien en liefst vandaag nog want ik wil morgen verder doen  ..........Vergeet niet dat dit een zeer traditionele sector is zeker de ruwbouw. Zelfs in onze sector van het schrijnwerk hebben we dat een tijdje geprobeerd kwestie van nieuwe "boezieness" zoals mijne baas zei. Alleen dus de afgewerkte materialen leveren. M maar dat is tegengevallen. Teveel vragen, teveel plaatsbezoeken te veel misverstanden etc etc etc etc. Zeer plaatselijk zal je zo,n aannemer wel vinden tenminste als ie zich bvb maar een kwartiertje of tien min moet verplaatsen maar meer en zomaar ieder moment overdag of tijdens weekend wanneer jij dus meeste kan doen ...... hmmmm ik vrees er voor. En dan is er nog het tweede hekelpunt. Hoe ga je zo,n man vergoeden ? per uur, per advies, per probleem, per tijdseenheid, per telefoon. Ik denk dat de beste oplossing voor u is om een aannemer/metser onder de arm te nemen en die dan gedurende een paar weken bij te staan als diender zodat je in grote lijnen weet waaraan en waaraf. Jij leert hem kennen en hij leert jou kennen. En op basis van jouw capaciteiten en voortgang kan je verder breien . Zal dat veel makkelijker zijn qua aanzet en een goede startbasis

0
Grenswerker
Grenswerker
0 3 Andere particulier
1 jaar geleden

@Moes, dank voor je uitgebreide uitleg en geschiedenis van de bouwsector. Ik wil inderdaad niet iets wat traditioneel is , anders zou ik het wel uitbesteden.

Heb wat onderzoek gedaan naar modernere bouwmethodes, ik kom dan uit bij systemen zoals Euromac2 en Isovariant, of te wel EPS. Daarbij kan er veel zelf worden gedaan onder begeleiding van het bedrijf die de materialen levert. Ik ga morgen eens bellen en afspreken om te zien of het wat voor ons is. 

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.

Bestel nu
Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Bouwen in sneltempo: 4 snelle bouwmethodes

Bouwen in sneltempo: 4 snelle bouwmethodes

Wat hebben systeembouw, staalbouw, betonbouw en houtskeletbouw met elkaar gemeen? Het zijn alle vier snelle bouwmethodes. Ontdek de voor- en nadelen.

Lees meer

Hoe brandveilig is houtskeletbouw nu echt?

Hoe brandveilig is houtskeletbouw nu echt?

Hout is een brandbaar materiaal, maar niet elk hout is brandhout. Dat geldt in het bijzonder voor houtskeletbouw. Ontdek hoe brandveilig het is.

Lees meer

Prijzen bouwmaterialen voorlopig stabiel

Prijzen bouwmaterialen voorlopig stabiel

De prijzen van de bouwmaterialen zijn sinds 2024 stabiel gebleven. En dat biedt hoop voor (ver)bouwers. Ontdek de veranderingen in de prijsstijgingen.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag