2

wijziging uitzicht ballustrades appartement

mazinger
mazinger
#Regelgeving · 1 jaar geleden

De vernieuwing van terrassen en balustrades in het appartementsgebouw waarin ik mede-eigenaar ben, worden sinds een paar jaren op de eigenaarsvergadering besproken.

Dit is een welgekomen interventie, maar ik heb nu vernomen van iemand in het beheerscomité, dat het oorspronkelijke visuele aspect niet gerespecteerd wordt.

Deze verandering is ook nooit op de algemene vergadering besproken, iedereen is altijd uitgegaan van een behoud van de huidige opbouw met plexi doorkijk.

Wat kan hiertegen gedaan worden?

Alle reacties

0
mazinger
mazinger
0 15 Verbouwer
1 jaar geleden

De betreffende terrassen geven uit op de binnenkant van het huizenblok, maar liggen in een beschermde omgeving omwille van een geklasseerd gebouw daarin. Ik vermoed dus dat een vergunning nodig zal zijn.

De huidige opbouw met plexi zou vervangen worden door een balustrade met herhaalde verticale profielen om de 15 à 20 cm, en zouden dus het hele uitzicht aanzienlijk veranderen.

Zelf vind ik het meest logische dat er een structuur met glas zou worden toegepast, omdat dat het meest in lijn ligt met hoe het er nu uit ziet. Maar het zijn natuurlijk de mede-eigenaars en de stedenbouwkundige ambtenaar die hun laatste woord moeten krijgen, niet één persoon in het beheerscomité. Ik vrees dat die persoon de zaken zo gaat manipuleren dat de mede-eigenaars in gaan stemmen met het opfrissen op zich, en tegelijk, zonder het te weten, het akkoord gaan geven voor een visuele verandering. Ik vrees dat het ene punt onder het andere gaat verstopt worden bij de algemene vergadering.

0
Charel
Charel
932 5436 Andere professioneel
1 jaar geleden

Je kan moeilijk op voorhand iets ondernemen tegen een werkwijze die je enkel maar vreest dat ze zal gehanteerd worden.

Je zal dus moeten afwachten wat er uiteindelijk zal worden voorgesteld om dan uw bemerkingen en voorkeuren hierover op de algemene vergadering te uiten. Je hebt dan alvast een goed punt dat in dit geval het veranderen van het uitzicht uiteindelijk zal moeten goedgekeurd worden door de overheid.

Men zou dus nu bijvoorbeeld al verschillende prijsoffertes voor verschillende uitvoeringen kunnen opvragen.

Een prijsofferte vragen hoeft nog geen beslissing in te houden.

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Vlaamse regering schaft nu ook de EPC-labelpremie af

Vlaamse regering schaft nu ook de EPC-labelpremie af

De Vlaamse regering schaft de EPC-labelpremie af. Deze premie kan oplopen tot 7.000 euro. Hierdoor zal de regering 32 miljoen euro besparen.

Lees meer

Waarom heeft Vlaanderen zoveel energieleveranciers en Wallonië zo weinig?

Waarom heeft Vlaanderen zoveel energieleveranciers en Wallonië zo weinig?

Er is een nieuwe energiespeler in Wallonië. Toch telt Wallonië veel minder leveranciers dan Vlaanderen. Energie-expert Maxime Sonkes legt uit waarom.

Lees meer

Wat verandert er in 2025 voor appartementbewoners?

Wat verandert er in 2025 voor appartementbewoners?

Ontdek de veranderingen die sinds 1 januari 2025 van kracht zijn voor appartementbewoners in Vlaanderen.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag