verliesstroomschakelaars in aanbouw
Hallo,
We zijn een stukje aan het bijbouwen aan onze woning en nu verder aan het werken aan de elektriciteit daar. In de aanbouw hangt een nieuwe (extra) zekeringskast welke via een kabel van 5g6 verbonden zal worden aan de hoofdkast, daar wordt deze afgezekerd met een 40A automaat welke op de hoofdverliesstroomschakelaar van 300mA zit.
Omdat ik gelezen had dat door de wijzigingen in AREI alle stopcontacten achter een 30mA moesten komen had ik twee nieuwe verliesstroomschakelaars van 30mA voorzien, recent kwam ik er echter achter dat toestellen die vast op dezelfde plek blijven op de 300mA aangesloten moeten/mogen worden.
Even ter info, op de eerste verliestroom van 30mA zou een kring komen voor een vriezer, oven en dan nog een paar gemengde kringen waaronder één voor een koelkast en één voor een waterpomp, waar telkens nog wat kleine dingen op ingeplugd zouden worden. Op de andere verliesstroom komt een kring voor een trifase stopcontact, een warmwaterboiler (welke ik liever niet op dezelfde wil als de vriezer voor wanneer deze een probleem zou geven) en een paar reserves.
Dien ik de installatie nog aan te passen zodat de oven, vriezer, warmwaterboiler, en door het eventueel aanpassen van kringen, deze voor de koelkast en waterpomp onder de 300mA hoofddiferentieel komen te zitten? Of kan ik dit zo laten en zal dit geen probleem geven bij de keuring? Ik zelf denk dat het geen probleem zou zijn maar dat ik een 30mA verliesstroomschakelaar had kunnen uitsparen, maar ben niet heel zeker van mijn stuk.
Nog even een nevenvraag, voor het installeren van drukknoppen, kan je hiervoor ook de blauwe draad gebruiken? Of is dit ten strengste verboden omdat je hier dan een fase op zou zetten?
Alvast bedankt voor jullie reacties.