2

Sectie verandering en dubbel genomen kabels

CJ_19
CJ_19
#Elektriciteit · 1 jaar geleden

2 vragen:

1) Ik ben erachter gekomen dat er 1 stopcontact is afgetakt met een kabel van 1,5mm². Al de andere stopcontacten zitten op 2,5mm². De zekering is momenteel 20A. (Er zitten alleen stopcontacten op die kring.)

Ik wil dat stopcontact graag behouden. Is het OK om de zekering te vervangen door 16A? (Of ben ik verplicht om het stopcontact dat met 1,5mm² is afgetakt weg te doen dmv een blindplaatje?)

2) De kabel van het fornuis is blijkbaar 2x4mm² parallel aangesloten op een zekering van 32A.

Deze kabel is ergens vermoedelijk in de jaren negentig bijgetrokken. Het huis zelf is van 1960.

Is dit OK voor de keuring?

Alle reacties

0
Kris M
Kris M
594 3500 Andere particulier
1 jaar geleden

Niet ok voor de keuring.  Zelfs afgezekerd op 16A moet een volledige stroombaan waarop naast lampen minstens 1 stopkontakt zit op minstens 2,5 mm2 uitgekableerd te zijn.  Om AREI conform te zijn dus 1,5 mm vervangen door 2,5 of stopkontakt verwijderen.

0
Eendraadsschema
Eendraadsschema
27 264 Andere professioneel
1 jaar geleden

Die 2x4mm² moet ook op max 25A staan. 

Thuisbatterij laten plaatsen? Vergelijk gratis offertes!

Thuisbatterij laten plaatsen? Vergelijk gratis offertes!

Laat een thuisbatterij installeren en gebruik optimaal je zonne-energie. Ontvang gratis en vrijblijvende offertes van vakmensen.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Alles wat je moet weten over elektriciteit in je woning: van plan tot keuring

Alles wat je moet weten over elektriciteit in je woning: van plan tot keuring

Elektriciteit leggen? Ontdek tips voor je elektriciteitsplan, aansluiting, keuring, keuze van leverancier en hoe je kan besparen op je verbruik.

Lees meer

Energieovernamedocument bij verhuis, verhuur, verkoop, scheiding of overlijden: dit moet je weten

Energieovernamedocument bij verhuis, verhuur, verkoop, scheiding of overlijden: dit moet je weten

Je energieleverancier inlichten bij verhuis, scheiding of overlijden? Ontdek hoe je de meterstanden doorgeeft met een energieovernamedocument.

Lees meer

Keuring van elektriciteit: alles over wettelijke eisen

Keuring van elektriciteit: alles over wettelijke eisen

Alles over de keuring van elektriciteit: wettelijke eisen, frequentie, kosten en waarom een elektrische keuring essentieel is voor je veiligheid.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag